StarCraft II na IEM Katowice - den první

IEM Katowice 2017

Skupiny jsou za námi, první účastníci čtvrtfinále už jsou jistí.

Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters FOTO: Helena Kristiansson

StarCraft II odjakživa byl a stále ještě je stálicí v záři reflektorů progamingu. Dá tak rozum, že na IEM v Katowicích tento víkend samozřejmě nemůže mezi hlavními turnaji chybět. Vítěz tohoto epického klání si domů do kasičky odnese 100 000 dolarů a za svou snahu i zasloužených 3 000 WCS Global bodů jako bonus. Navíc každý hráč, který ve skupině vyhraje jeden z bo3 zápasů, za něj obdrží 100 dolarů. Korejský terran aLive se skupinami probojoval se skórem 10-2 a jen z této fáze turnaje si tak odnesl 1 000 dolarů. Jako motivace do dalších fází turnaje to rozhodně nebylo na škodu. 

Skupiny

Do skupinové fáze turnaje se kvalifikovalo 24 hráčů z předcházejících online i offline kvalifikací.Ti nejlepší z každé z nich pak automaticky postoupili do čtvrtfinále, zbylí hráči s druhým a třetím nejvyšším skóre z celé skupiny získali prostor pro postup z round of 12. 

Z první skupiny se skóre 8-3 postoupil ByuN, ze skupiny číslo 2 pak aLive, kterému se podařilo zahrát své matche nejlépe, ze všech účastníků skupinových soubojů. Se skóre 10-2 si jednoznačně zajistil přímý postup do čtvrtfinále. Z třetí skupiny se do něj probojoval i Serral s 8 výhrami a 4 prohrami. Poslední jisté místo ve čtvrtfinále obsadil INnoVation se skóre 7-2. 

Casteři

Celým progamingovým víkendem vás provázejí známí moderátoři, kteří znají taktiky hráčů téměř lépe, než oni sami. Společnost divákům v Katowické hale Spodek, kde se Intel Extreme Masters odehrává, i doma u počítačů, dělají tito casteři:

 • Sue "Smix" Lee
 • James "Kaelaris" Carrol
 • Mitch "Uber" Leslie
 • Kevin "RotterdaM" van der Kooi
 • Yoan "ToD" Merlo
 • Leigh "Maynarde" Mandalov
 • Nicolas "Tasteless" Plott
 • Daniel "Artosis" Stemkoski
 • Jared "PiG" Krensel
 • Alex "FunKa" Verrier
 • Kevin "MapuTV" Kremser

První zápas round of 12 začíná zítra v pravé poledne. Hrát se bude po celý den a to poctivě až do jeho konečných hodin. Poslední zápas čtvrtfinále je totiž naplánován na 22:30. Když se k tomu přidá obecné zpoždění, které je při akcích takovéto velikosti naprosto běžné, dá se předpokládat, že turnaj se protáhne až do soboty, kdy se bude hrát do pozdního odpoledne. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: StarCraft II na IEM Katowice - den první

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.