Passion Mercs vyhrávájí skupinu Wardi TLS7!

Je tomu přesně tři měsíce, co se skupina hráčů z Česka a Slovenska rozhodla využít změny pravidel v týmových ligách a založit tak alianci s názvem Passion Mercenaries. Proč ne tým? Protože někteří ze členů mají své vlastní individuální zastoupení v týmech a toto pravidlo možnosti sdružení v alianci i přes příslušnost ke svému týmu jim vyhovuje.

Starcraft II: Legacy of the Void

Starcraft II: Legacy of the Void FOTO: Paraphobia

V prvním zápase tento nový lineup otestoval francouzký celek orKs eSports. Kluci z orKs zřejmě nečekali těžkého soupeře a proto po první výhře nasadili svého klíčového hráče. Toho však vyřadil slovenský Terran BlueCheese a orKs museli poslat svého druhého nejlepšího hráče, ten sice BlueCheese vyřadil, ale československý celek měl v záloze českého zerga TomikuSe, který bez větších obtíží zvítězil v posledních dvou klíčových zápasech a Passion Mercenaries si tak odnesli první výhru 4:3.

img-responsive

Wardi liga | foto: Wardi reprofoto

Jako další čekal kluky ruský celek 7x a tento zápas nezačal pro Passion Mercenaries vůbec dobře. Terranský hráč 7x.Control hned ze začátku vyřadil Terrana Markuse a Zerga Nolimita. Potom ovšem vzal věc do ruky slovenský terran Bluecheese a svým hartrickem otočil skóre na 3:2. Náhoda tomu dala, že chtěl Bluecheese ukázal speciální taktiku s Battlecruisery pro diváky, nicméně jeho soupeř Smith si toho všiml a dokázal si tak nad slovenským Terranem zajistit vítězství. Ovšem za stavu 3:3 vzal opět věc do rukou TomikuS, který hladkým vítězstvím zajistil týmu Passion Mercenaries druhé vítězství za stavu 4:3.

img-responsive

Wardi liga | foto: Wardi reprofoto

A aby toho nebylo málo ve třetím zápase kluky čekal favorit skupiny a to sice tým PRO Kingz. Ovšem kluci z Passion Mercenaries se nedali zastrašit a do zápasu nastoupili s plným nadšením. Za stavu 1:1 se ovšem kapitán týmu PRO Kingz rozhodl vyslat svého klíčového hráče, Zerga Ptaka, který po vítězství nad zergem Nolimitem a terranem Bluecheseem ukázal, že je stále v dobré formě. Ovšem PM měli stále ještě v rukávu TomikuSe, který ukázal, že má také velmi dobrou formou a rychle poslal zergské eso na lavičku. Závěrem hry za stavu 3:3 byli diváci svědci epického Zerg vs Zerg basetrade scénáře, kde rozhodovala opravdu každá jednotka. TomikuS však zariskoval a se svými Mutalisky zajistil svému týmu vítězství 4:3. A jak se říká, do třetice všeho dobrého no ne?

img-responsive

Wardi liga | foto: Wardi reprofoto

V dalším zápase se kluci z Passion Mercenaries podívali na americký server pro celku Born Gosu. První tři body zajistila pro československý celek dvojce nejnovějších oficiálních členů týmu a to sice Terran BlackMikes a Zerg Nolimit. Bohužel Nolimituv hattrick, překazil kanadský Zerg Picur, kterého ovšem s nevelkým snažením porazil Terran Bluecheese. Výlet na americký server nakonec skončil s výsledkem 4:2.

img-responsive

Wardi liga | foto: Wardi reprofoto

Další kolo čekalo kluky opět v Evropě. Tentokrát se Passion Mercs utkali s rumunským celkem Team Spectre. Tento zápas si vzalo opět do ruky nováčkovské duo Nolimit / Blackmikes, které svému týmu zajistilo čistou hru 4:0.

img-responsive

Wardi liga | foto: Wardi reprofoto

V posledním zápase nás čekal celek nocturnal Gamers, který si vzal do parády manažer týmu Zerg Keiras. Bývalý člen týmu eSuba.Intel dokázal, že i kapitán může mezi svými svěřenci zazářit a netrvalo dlouho a za slabou hodinku s čistým skóre zajistil poslední a finálové vítězství svého týmu Passion Mercenaries 4:0!

img-responsive

Wardi liga | foto: Wardi reprofoto

Na závěr článku tu pro vás máme celkový přehled výsledků všech týmu a ještě jedno speciální překvapení od manažera týmu Keirase.

Keirasův koutek grafů a čísel

Mezi hráči často vzplanou vášnivé diskuze o tom, zda APM, tedy kolik povelů svým jednotkám dá hráč za minutu, má vliv na výsledek hry. Jako data nám poslouží 36 tvrdě odmakaných her našeho týmu v rámci Wardi TLS7. Jelikož jsme zatím neporaženi, lze usuzovat, že naši hrdinové dělají něco dobře a pokud to je právě frekvence komandování, mělo by se to na následujícím grafu projevit.

Na grafu vlevo lze pozorovat, že i když Nolimit a BlackMikes mají opravdu velkou tendenci své armády často komandovat, k lepším výsledkům to, zdá se, nevede.

Podívejme se ještě na jinou formu rychlosti - počet obrazovek za minutu (SPM). Zjednodušeně se jedná a počet míst na mapě, které velitel svým ostřížím zrakem průměrně za minutu zkontroloval. Z našich hráčů je nejvíce přelétavý TomikuS, který na každé místo koukne přibližně 2 vteřiny a zas hledá jiné místo, které potřebuje jeho pozornost. Letmým pohledem se zdá, že úspěch ve hře závisí spíše na SPM, než na frekvenci rozkazování.

Tým zdolal řadu různých protivníků. Podívejme se, zda mezi nimi byli nějací, kteří by si s našimi hrdiny rozuměli (alespoň co se jejich výkonů StarCraftu týká). Pro každého lze v následující tabulce najít hráče, jejichž StarCraft má podobnou esenci. Tím se rozumí kombinace APM, SPM, schopnosti utrácet natěžené suroviny a průměrné délky hry.

Pikantností je, že naši Nolimit a BlackMikes mají k sobě velmi blízko. Nejbližší Nolimitovu StarCraftu je BlackMikeš. A platí to i v opačném směru, i když ke dvěma hráčům má Mikeš ještě o kousek blíže.

A to je vše! Doufám, že nám tým Passion Mercs ukáže skvělé výsledky i v playoff a dalších ligách. My vám samozřejmě informace o jejich postupu budeme i nadále přinášet.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Passion Mercs vyhrávájí skupinu Wardi TLS7!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.