Semifinále WCS na Blizzconu

Blizzcon 2016

Celá Evropa fandila poslednímu domácímu zástupci Elazerovi, který se probojoval až do semifinále. Zde však jeho cesta skončila.

WCS Global Finals

WCS Global Finals FOTO: Reprofoto YouTube

Sympatický polský zerg Elazer byl jedním ze čtyř elitních hráčů, kterým se podařilo probojovat do semifinále WCS 2016 na Blizzconu ve slunné Kalifornii. V Anaheimu mu společnost dělali tři korejští progameři Dark, Stats a ByuN. První dvojicí, jenž nastoupila do duelu, byli zergové Dark a Elazer. 

Dark vs Elazer

1. Hra King Sejong Station Dark 1:0 Elazer

Oba hráči započali první hru standardním openingem. Elazer svého soupeře dlouhou dobu studoval a zkoumal všechny jeho taktiky, Dark je totiž jeho velkým vzorem. Zároveň však zapracoval i obrovský respekt, který vůči němu chová a na stylu jeho hry byl znát.

První skupinky Lingů se na mapě potkaly těsně před čtvrtou minutou a od této doby jsme byli svědky neustálého přesunu jednotek, micrování a místy až neuvěřitelných kousků, především s Darkovými Banelingy. První dva se mu učebnicově podařilo vměstnat mezi Elazerovy Drony a po krásné jedovatě zelené detonaci následovalo několik dalších, při nichž padly i poslední zbytky Elezerovy armády.  Úderem páté minuty tak bylo rozhodnuto o vítězi první mapy.

img-responsive

Dark vs Elazer 1:0 | foto: Reprofoto YouTube

2. Hra Frozen Temple Dark 2:0 Elazer

Elazer v druhé hře zvolil bezpečný opening s fast Poolem, Dark naproti tomu rozjel odvážné trio Hatch & Gas & Pool. U polského zerga jsme následně viděli fast Evolution Chamber následovaný Roach Warrenem, Dark se mezitím snažil nahánět hrůzu svou skupinkou 6 Lingů a zároveň rozexpil třetí základnu. O té neměl Elazer při pozdějším útoku ve čtvrté minutě ani tušení.  Dark se tomuto útoku hladce ubránil a pomalu, ale jistě se tak začal dostávat do ekonomické převahy. Elazer byl tímto vyloženě dotlačen k útoku, který pro něj bohužel nedopadl nijak valně. Korejský zerg pak už jen přesunul svou armádu před protivníkovu bázi a po pár vteřinách Elazerovi nezbylo nic jiného, než napsat své druhé GG.

img-responsive

Dark vs Elazer 2:0 | foto: Reprofoto YouTube

3. Hra Galactic Process Dark 3:0 Elazer

V poslední hře se oba zergové rozhodli pro safe opening. Dark jako první dokončil Lair a získal tak opět hned zpočátku první výhodu.  Elazer si tentokrát scoutování vzorně pohlídal a věděl přesně, jak na tom jeho oponent je.  Spire na Darkově straně ho tedy nestihl překvapit. Jako odpověď zvolil Lurkery za podpory Hyder.

  

Dark s flotilou Mutalisků kontroloval Elazera a udržoval ho v jeho bázi, zatímco přesouval svou pozemní armádu, s níž dosáhl limitu o 20 jednotek dříve než Elazer, na strategickou pozici před dvěma z protivníkových expanzí.  Obě srovnal se zemí a dostal se tak na 160 jednotek, prozměnu o 20 méně, než měl stále pod svou kontrolou Elazer. Tento rozdíl však Dark vyrovnal během neuvěřitelných 6 vteřin a strategicky se stáhl do báze pod ochranu Lurkerů.

O pár minut později Dark  znovu dosáhl limitu a vyrazil na výlet až do samotného srdce Elazerovy main báze. Zde se postaral o naprosté rozhození ekonomiky (35 Dron vs 64 na Darkově straně) a mezitím svůj útok posílil jednotkou Mutalisků na další frontě. Do boje konstantně dodával další a další jednotky, až rozdíl mezi oběma armádami dosáhl rovné stovky. V té době Elazer uznal svou finální porážku a přenechal tak Darkovi první místo ve finále WCS.

 ByuN vs Stats

img-responsive

ByuN vs Stats | foto: Reprofoto YouTube

1. Hra Frozen Temple ByuN 1:0 Stats

BuyN hned zpočátku hry napověděl, že se nehodlá chovat předvídatelně a postavil si proxy Factory se Starportem bokem mapy.  Stats po druhotném scoutu z ByuNovy strany vyrazil prozrazen do útoku se skupinkou DT za doprovodu Adeptů. Zatímco se pokoušel nadělat škody v protivníkově bázi, doma mu těžbu pozdržel jediný dobře načasovaný double drop Minerů.

Když pak terranský hráč vyrazil do útoku s Marine & Cyclone kombem, Statsova obrana proti útoku byla marná. Jedno ze dvou Void Ray padlo, zatímco BuyN dál Mariňáky likvidoval Statsovu expanzi a další jednotky přicházející na obranu báze.  V 7. minutě se Statsovi konečně podařilo ByuNa vytlačit zpoza svého prahu a zabezpečit si tak alespoň jednu expanzi overchargem. O dvě minuty později se terranská armáda vydala na další pochod mapou a když příhodně narazila na menší část Statsova vojska na expanzi, vyřítila se na něj ze dvou stran. To znamenalo jediné. Statsovo první GG.  

img-responsive

ByuN vs Stats 1:0 | foto: Reprofoto YouTube

2. Hra Frost ByuN 2:0 Stats

ByuN se rozhodl pro masivní M&M build, zatímco Stats se přiklonil k výzkumu fast Blinku. Až do 6. minuty byla hra velice poklidná a nedošlo k žádnému většímu střetu. Když konečně nadešel, byl to znovu BuyN, kdo vytlačil svého protivníka z pozice a donutil ho stáhnout se do báze. Při další vlně útoku k armádě přidal ještě Liberátory, Maraudery a miny a do útoku posílal jednu várku za druhou. Stats se ještě pár minut pokoušel bránit se, všechny jeho pokusy ale vyšly nazmar a on se tak musel podruhé po sobě vzdát a doufat ve vítězství v dalším zápase, jeho poslední šanci.

img-responsive

ByuN vs Stats 2:0 | foto: Reprofoto YouTube

3. Hra New Gettysburg ByuN 2:1 Stats

V této hře oba hráči zvolili standardní opening, ByuN k němu v druhé minutě přidal i boční Factory se Starportem, stejně jako v předešlé hře. Na druhé straně jsme viděli Adept & Oracle build, který ovšem nestihl s double dropem min do těžby příliš udělat a Stats tak ztratil cenné těžiče i spoustu těžebního času. První terranský útok se mu podařilo odrazit a dokonce s Phoenixy objevil i ByuNovu tajnou zástavbu. Povzbuzen tímto úspěchem rozjel svou třetí základnu a dostal se do ekonomického vedení.

V 9. minutě Stats vyrazil do útoku a nejprve předvedl luxusní spawn Stalkerů přímo za záda terranské armády a následně pak učebnicové využití stáze.  Přestože si protoss troufl i do nepřátelské báze, což si díky BuyNově obraně velmi rychle rozmyslel, konstantně se do ní vracel pomocí dropů. Obě armády se nějakou dobu přetlačovaly na mapě, Stats však stále ByuNa otravoval přímo v main bázi. Když se pak na scéně objevili jeho Colossové, ByuN mu přiznal první výhru a začal se chystat na další hru.

img-responsive

ByuN vs Stats 2:1 | foto: Reprofoto YouTube

4. Hra Apotheosis ByuN 3:1 Stats

Oba hráči se rozhodli pro netradiční start. Stats ihned zabral gold base, zatímco ByuN kousek nad touto těžbou postavil proxy Barracks a Factory & Starport. Budovy zůstaly pro scoutovací probu tajemstvím a Stats se tak do báze vrátil s blaženým klidem a falešným ubezpečením o tom, že se nic netradičního nechystá.  


Ve třetí minutě se armáda mariňáků s tankem za zády vydala právě na blízkou zlatou těžbu a srovnala ji se zemí. Jednotky se poté vydaly do protosské báze a nadšení v publiku se stupňovalo. Stats nezmohl naprosto nic a v páté minutě tak byl donucen vzdát svou poslední hru a dopřát ByuNovi zasloužené místo ve finále.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Semifinále WCS na Blizzconu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.