Videa

Jaedong se navrací ke svým kořenům (5:00) | video: YouTube

Legendární progamer Jaedong se vrací zpět k BroodWaru

03.11.2016 000 23:55 – StarCraft II

0 komentářů
GAMIFIQUE.cz

Hodnotilo čtenářů: 0

/5 hvězdiček

Moje hodnocení

Pro hodnocení se přihlaste

Sdílejte článek

Svou profesionální kariéru, kterou přenesl i do prostředí StarCraft II, nyní oficiálně ukončuje a hodlá se vrátit zpět ke svým kořenům a především milovanému BroodWaru. Ten bude i streamovat.

Ti z nás, kteří s láskou vzpomínají na "staré dobré" časy BroodWaru, si jistě pomatují i na Jaedonga, který byl jedním z prvních slavných progamerů na světě. S příchodem StarCraft II na herní scénu se pole hráčů poněkud obměnilo, ale někteří hráči své progamingové kariéry svižně přehoupli z jednoho dílu na druhý a pokračovali dál v tom, v čem jsou nejlepší - ve StarCraftu.

Doby, kdy se Jaedong naplno profesionálně věnoval StarCraft II jsou nenávratně pryč. Svůj odchod ze scény oznámil na svém Twitteru a déle se o celé situaci rozpovídal v rozhovoru, který bohužel ještě nebyl doplněn o anglické titulky. Pokud však máte skill i v korejštině, můžete na video směle vrhnout i tak. Nám ostatním prozatím slouží hrubý překlad, uveřejněný na stránce Teamliquid.

V rozhovoru se Jaedong zmiňuje o tom, že letos to bylo naposledy, co stál na stagi. Ve svých progamerských letech byl vždy příliš zaneprázdněn a tak si teď užívá relaxování, cestování, poznává nové přátele a má čas i na cvičení. Při dotazu na fanoušky se rozmluvil o tom, že dříve jich měl opravdu mnoho. Díky své menší aktivitě jich však určitě spoustu ztratil a nedělá si tak naděje na nějaké zástupy fandů.

Na svou progamingovou kariéru za velkou louží vzpomíná se vřelými city. Profesionální hraní v Koreji pro něj bylo daleko náročnější a s větším fyzickým i psychickým vypětím, než atmosféra na zahraničních turnajích. A proč se rozhodl streamovat? Sledoval spoustu známých hráčů-streamerů a vždy si říkal, jaké to asi je. Kolik fanoušků se na něj opravdu bude dívat. A také se chtěl více ukázat, více s lidmi komunikovat.

Návrat k BroodWaru pro něj nebyl až tak pohodový, jak by se mohlo zdát. Protože si zde v minulosti vybudoval slušnou kariéru, cítil se být pod tlakem fanoušků, očekávajících jeho nezapomenutelný skill. Nepřirovnal by to k vypětí, jaké přinášelo být progamerem, ale oddychovka to pro něj rozhodně nebyla. Na svém streamu se chce věnovat hrám a ukázat se ve světle, ve kterém jsme ho na jeho vrcholu jako zerga byli zvyklí vídat. To je jeho prvním cílem.

Všem svým fanouškům by rád poděkoval za veškerou podporu a těší se na komunikaci s nimi a šanci, jak jim vyjádřit svou vděčnost. Na závěr pak znovu opakuje, že by bylo nejlepší, kdyby od něj nikdo neměl příliš velké očekávání. Pokusí se předvést svůj nejlepší skill, ideálně takový, na jaký jsme si na vrcholu jeho BroodWar kariéry zvykli. 

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

DISKUZE: Legendární progamer Jaedong se vrací zpět k BroodWaru

Vstupte do diskuze
reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.