První část WCS Global Finals ve StarCraft II je za námi

Do finále na Blizzconu postoupí ti nejlepší z nejlepších.

WCS Global Finals

WCS Global Finals FOTO: Reprofoto YouTube

O titul světového šampiona StarCraft II se na Blizzconu utkají ti nejlepší progameři světa. Hrát se bude celkem o 500 000 $. V minulém roce se celkovým vítězem stal protoss Kim ‘sOs’ Yoo Jin v napínavém a vyrovnaném 4–3 finále. S narůstajícím počtem evropských a amerických progamerů v top turnajích je vysoká šance, že některý z nich letos získá i tento titul.

Skupina C ShoWTimE 2:0 Dear

Německý hráč ShoWTimE už od prvních minut zápasu ukazoval svou značnou převahu a s každým setkáním s nepřátelskými jednotkami získával větší a větší náskok. Přesto se jeho korejský protivník Dear držel v těsném závěsu a téměř kopíroval ShoWTimEovu taktiku a bitvy byly velice vyrovnané. V polovině zápasu se oba hráči přetlačovali na midu a když pak ShoWTimE přiletěl s flotilou Tempestů, Dear příliš dlouho nevzdoroval a této převaze se vzdal.

Ve druhé hře byl Dear agresivnější a pořádal výpravy až do ShoWTimEovy báze. Německý hráč tyto pokusy ale bez problémů odrážel a v 11 minutě tak bylo znovu rozhodnuto o vítězi.

Skupina C ByuN 2:0 ViOLet

První hra byla velice rychlá a ByuN už v sedmé minutě vyrazil do protivníkovy báze. ViOLet, zkušený progamer, si plně uvědomil vážnost celé situace poté, co mu před očima zmizela celá armáda a ihned hru vzdal ve prospěch ByuNa.

Při odvetě se ViOLet snažil hrát trochu agresivněji a při prvním průzkumném útoku poměrně zbytečně ztratil polovinu jednotky Zerglingů. Ve čtvrté minutě znovu pochybil a přišel o kompletní drop, který ByuNovi nenadělal přílišné škody. Terran ihned nato vyrazil s jednotkou Mariňáků na druhou zergskou expanzi a srovnal ji se zemí. V této chvíli se ViOLet rozhodl a předal vítězství a především postup ByuNovi.

img-responsive

Starcraft II: Legacy of the Void | foto: Reprofoto YouTube

Skupina D TY 2:1 Nerchio

Ve skupině D se v prvním duelu utkaly legendy TY a Nerchio. TY se ve čtvrté minutě vydal do Nerchiovy báze se čtveřicí Hellionů a zničil mu neskutečných 14 Dron. V jejich ničení pokračoval pomocí Banshee a svého náskoku využíval k techování a budování úctyhodné armády. Nerchio se ho snažil dohnat, ale ani zergská rychlost produkce jednotek na to nestačila. V 9. minutě se TY vypravil znovu do útoku pomocí několika dropů a ihned nato přesunul svou pozemní armádu před další expanzi a pomalu si s jistotou probojovával cestu až do zergské báze. Když tam došel, Nerchovi nezbývalo nic jiného, než se vzdát.

V druhém zápase se hráči spawnuli v cross-map pozicích. První drop ze strany TY přišel v 6. minutě a Nerchio na oplátku v té osmé vyslal svůj drop. Ani ten však nezaznamenal větší úspěch a zemřelo při něm daleko víc jednotek, něž těch terranských při prvním výsadku. Pár minut poté boje probíhaly v obou bázích a misky vah se převažovaly z jedné strany na druhou.

Nerchiovi se podařilo, především díky Viperům, získat početní převahu a s tou udržoval TY v jeho bázi. Ve 20. minutě se vydal do finálního pozemního útoku, který podpořil dropem do terranské základny. Tento útok trval dlouhých pět minut, ale TY nakonec neměl šanci udělat nic jiného, než napsat GG.

img-responsive

Nerchio | foto: Reprofoto YouTube

Už v páté minutě poslední hry se TY vydal na Nerchia s Marine dropem a tlak na oponenta udržoval po celou dobu hry. Nerchio si toto nenechal líbit a vše svému protivníku oplácel stejnou měrou. Agrese z obou stran udržovala oba hráče ve střehu. Armáda plná Ultralisků vyrazila na pochod mapou v patnácté minutě a donutila terranského hráče se zakempit. Postupný útlak se nakonec obrátil proti Nerchiovi, který nestačil neustále se obnovujícímu počtu terranských jednotek, držících se na limitu. Polský zergský favorit tak hru musel vzdát a doufat ve štěstí při eliminaci.

Skupina D Solar 1:2 Elazer

Solar při rushi získal převahu, kterou však Elazer během chvilky dokázal dohnat a vyrovnat stav jednotek. Boj však už od této chvíle neustal až do úplného konce hry, který přišel ještě před šestou minutou. Elazer se z obrany přesunul do útoku a Solara donutil rezignovat. Získal tak svůj první bod.

Solar se v druhé hře rozhodl pro fast double exp strategii, zatímco Elazer zvolil standardní opening. Ten se mu vyplatil a v prvních dvou střetech Solara naprosto převálcoval. Když se odhodlal až do jeho báze, byl vytlačen zpět do té své. Tu se ještě chvíli snažil bránit, ale během necelé minuty boj vzdal a skóre se tak vyrovnalo.

img-responsive

Elazer | foto: Reprofoto YouTube

V rozhodujícím zápase Elazer vyrazil do full-on útoku už ve čtvrté minutě, narazil však na větší obranu, než očekával. To nikterak neotřáslo jeho sebedůvěrou a do útoku posílal další a další jednotky. K úplnému zničení Solara chybělo opravdu málo, ten na obranu musel chvílemi vysílat i Drony. Elazer se mezitím postaral o dodatečný upgrade a nárůst rozdílu mezi jeho a protivníkovou populací. Když pak v polovině 10. minuty vyrazil do druhého útoku, vítěz byl jasný. 

Skupina C Eliminace ViOLet 2:0 Dear

ViOLet vyrazil s šesticí Lingů na rush, při kterém se mu podařilo zabít 11 Prob. To jeho ekonomiku vystřelilo daleko před Dearovu. Tento náskok si zergský hráč dokázal udržet a následně ho proměnit v klíčovou výhodu jak při harrasování, tak při dropování Banelingů přímo doprostřed těžeb. Při čtvrtém vybouchnutí těchto žlutých broučků mezi Probami Dear napsal své první GG.

V následující hře se situace obrátila a se skupinkou Adeptů rushovat vyrazil Dear. Podařilo se mu bez velkých ztrát ustát i několik Baneling dropů a na chvíli se ocitl ve vedení. V 11. minutě se obě armády poprvé setkaly na okraji ViOLetova území. To bylo od té doby pod konstantním tlakem, kterému nakonec ViOLet o pár minut později podlehl.  

V rozhodujícím zápase byla vidět rozvážnost na obou stranách. Ekonomika byla po většinu hry dost vyrovnaná, Dear však vycházel lépe a lépe z každého boje, ke kterému došlo. Mezi počtem jednotek obou hráčů se začal tvořit obrovský rozdíl a když legendární zerg ViOLet ztratil většinu své armády, přenechal vítězství svému protihráči.

img-responsive

Dear | foto: Reprofoto YouTube

Skupina D Nerchio 2:0 Solar

Polský zerg Nerchio začal hru úspěšným agresivním rushem. V pushování nepolevil a po několika dalších vlnách jednotek dodávaných do konstantního útoku svého soupeře nakonec donutil k napsání prvního GG už v 8. minutě. 

Nerchio vyrazil i v této hře do útoku jako první a ve čtvrté minutě Solarovi zabránil v expandování. Poté si oba hráči dali od kolizí pauzu a soustředili se na upgrady a massování jednotek, které byly více či méně vyrovnané. Při prvním vážném střetu armád se Solar dostal do vedení a plně toho využil. Nerchio nedostal sebemenší šanci znovu postavit dostatečnou armádu a za konstantního ústupu se bránil do poslední bojové jednotky. Nakonec však musel uznat svou prohru a posunout duel do poslední, třetí hry.

V poslední hře se Nerchio rozhodl zariskovat a obsadit hned zpočátku gold bázi. V páté minutě vyrazil do prvního útoku a téměř se mu podařilo zničit Solarovu expanzi. S příštím útokem vyčkal až na chvíli, kdy dosáhl limitu maximálního počtu jednotek. Jakmile dosáhl dvou set, vyrazil a opatrně kolem svého protivníka tančil. Po několika dlouhých minutách postupného přetlačování se Nerchio pomalu ale jistě začal dostávat do vedení a zničil Solarovu expanzi. Po ní následovala další a další. Solar hru ukončil a Nerchio se tak stal vítězem druhé eliminace.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První část WCS Global Finals ve StarCraft II je za námi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.