Finále Starcraft 2 na Dreamhacku ve Valencii

Nerchio opět potvrdil, že patří mezi evropskou i světovou progamerskou špičku a získal své druhé Dreamhack vítězství.

Finále Dreamhack Valencia

Finále Dreamhack Valencia FOTO: Reprofoto YouTube

Jsou tomu už téměř čtyři roky, kdy se polskému zergovi podařilo vyhrát některý z premiere turnajů. Naposledy stanul na stupni vítězů v říjnu 2012, kdy získal titul šampiona DreamHack Open: Bucharest. Od té doby se pravidelně umísťuje mezi top 4 hráči a vždy míří na úplný vrchol. To potvrzuje i květnového finále WCS Spring šampionátu, kde mu v zápase proti německému protossovi ShoWTimE výhra unikla o jedinou hru.

Ve finále letošního Dreamhacku ve Valencii se tento skvělý zerg setkal s francouzským terranem, vystupujícím pod příznačným nickem MarineLord. Oba hráči před samotným zápasem vyjádřili své pocity ohledně nadcházejícího matche i soupeře.

Nerchio: TvZ je můj nejlepší setup, takže MarineLorda čekají trable.

MarineLord: Nejsem tak sebevědomý jako Nerchio, ale věřím si.

Přestože komentátoři turnaje se ve velké většině shodnou na vítězi a jejich tipy se liší pouze ve skóre, kterého jejich favorit dosáhne, v tomto případě se nemohli shodnout na tom, kdo se stane absolutním vítězem tohoto turnaje. 

1. Hra New Gettysburg LE Nerchio 1:0 MarineLord

U obou hráčů jsme byli svědky klasického fast exp openingu a nezbytného scoutování u oponenta v bázi. MarineLordův fast Command center naznačoval ekonomicky zaměřený gameplay a Nerchio tradičně nezvolil Overlord speed a tak mu informace v podobě 3 Barracsů a Factory o protivníkově strategii příliš nenapověděly.

V 5. minutě MarineLord začal 1+1 upgrady, Nerchio pro začátek zvolil defence upg a vzápětí přidal druhé Evo chamber. Před sedmou minutou MarineLord vyrazil se dvěma Medivacy na harras, respekt který má ze svého protivníka byl ale znát a terran ihned svůj push stáhl a snažil se zerga raději utlačovat na několika místech najednou.

Nerchio jako by si tohoto vůbec nevšímal a naprosto mu to nedělalo vrásky. V polovině 9. minuty se obě armády poprvé setkaly uprostřed mapy a MarineLord ihned poté využil příležitosti a rozhodl se zerga uzavřít v jeho části mapy. Nerchio na toto rázně odpověděl a terrana okamžitě donutil se stáhnout zase zpět do báze. V 10. minutě jsme pak viděli neúspěšný drop do zergské báze.

První Nydus se objevil v polovině 12. minuty a Ultralisci, kteří prošli do terranské báze se obratem zase vrátili odkud přišli a Nerchio začal na MarineLorda tlačit armádou z prostřed mapy a až poté nechal Ultralisky konečně projít do nepřátelské báze. MarineLord neutrpěl velké ztráty a obratem vytáhl se svou armádou do boje a chystal se zakempit před zergskou bází. Nešťastně tak Nerchiovi umožnil, aby jeho armádu obklíčil a následně ji byl nucen stáhnout. Během dalších několika minut se obě armády přetlačovaly z jedné strany mapy na druhou.

img-responsive

New Gettysburg LE Nerchio 1:0 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

Těsně před 15. minutou se v terranské bázi objevil druhý Nydus, který byl ovšem okamžitě zlikvidován a minutu poté se obě armády opět utkaly uprostřed mapy bez jasného výsledku boje. V této chvíli Nerchio pomalu začal získávat ekonomickou převahu. O tři minuty později Nerchio vyrazil na 5. terranskou bázi a smazal ji z mapy. Přesto nepodlehl  nadšení a opatrně dál navyšoval svůj náskok až do 20. minuty, kdy naposledy ukázal svou obrovskou armádu v terranské oblasti. Tentokrát už MarineLord obranu rovnou vzdal a napsal své první GG za celý turnaj.

2. Hra Dasan Station LE Nerchio 2:0 MarineLord

MarineLord začal standardní expanzí, stejně jako Nerchio, který ihned začal pracovat na odstranění kamenné bariéry. Ve 4. minutě Nerchio zadal výstavbu druhé expanze a chvíli poté MarineLord vyložil své první dva dropy do báze a na nejnovější zergskou expanzi. V páté minutě se Nerchiovi podařilo Lingy proniknout do protivníkovy báze a důkladně prozkoumat stav jeho ekonomiky.

O minutu později MarineLord vyrazil do boje a zaútočil na Nerchiovu druhou expanzi. To ale nebyl úplně nejlepší nápad a byl donucen se stáhnout s přeživšími jednotkami. Nerchio toho zkušeně využil a ihned rozjel čtvrtou těžbu. Tu se mu pokusil MarineLord zničit, ale jeho protivník čekal přesně na tento krok a vzápětí terrana zahnal zpátky do báze. V 10. minutě MarineLord vyrazil s dropem na druhou a následně první zergskou expanzi, Nerchia to ale zcela očividně vůbec nepostrašilo. O necelou minutu později pak Nerchio vyrazil do posledního útoku a MarineLord neměl jinou možnost, než hru vzdát v jeho prospěch.

img-responsive

Dasan Station LE Nerchio 2:0 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

3. Hra Apotheosis LE Nerchio 3:0 MarineLord

Třetí hra umístila hráče do cross-map pozic. Ze začátku to vypadalo na Hellions&Liberators ze strany MarineLorda, který hned v polovině čtvrté minuty postavil druhý Starport a využil toho, že Nerchio nikdy nevolí Overlord speed build a nemá tudíž šanci prozkoumat jeho bázi a především tento build.

3 Banshee v polovině 6. minuty vyrazily na cestu napříč mapou směrem k Nerchiově bázi. Ten vyměnil 3 queeny za zničení 1 Banshee a mezitím k němu dorazily další 2 letecké jednotky na podporu útoku, tentokrát na gold base. Nerchio celkem přišel o 21 těžičů a následně i o gold expanzi v polovině 9. minuty. K letce Banshee pak terran postupně přidával další a další a útok podpořil i pozemními jednotkami a jedním posledním pushem v 11. minutě. Vše vypadalo pro MarineLorda dobře, až do doby kdy Nerchio terranskou armádu obklíčil ze čtyř stran a vyhnal ji ze svého prahu.

Ve 13. minutě se MarineLordovi podařilo zničit jednu ze zergských expanzí, Nerchio ale ihned obnovil výstavbu  této báze a znovu dokázal, že MarineLord proti němu nemá šanci. O tři minuty později Nerchio dosáhl maximálního limitu a vyrazil se svou armádou do boje. MarineLordovi v tu chvíli do limitu chybělo zhruba 30 jednotek a po prvním kontaktu armád dokonce 40. Po slibném začátku to pro něj začínalo vypadat opravdu špatně.

img-responsive

Apotheosis LE Nerchio 3:0 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

V následujících několika útocích se počet jednotek terranské armády stále víc a víc zmenšoval, zatímco zerg úspěšně zvládl svou armádu udržet těsně pod limitem. Obrat nastal v polovině dvacáté druhé minuty, kdy Nerchio při útoku zaváhal a místo all-in útoku svou armádu dvakrát stáhl a poslal znovu do útoku. Tímto přišel o všechny Banelingy a velké množství Ultralisků. Jeho reakcí bylo morfování obrovského počtu Broodlingů, se kterými vyčkával na produkci dalších jednotek.

MarineLord dokázal překonat počet zergských jednotek a kriticky narušit Nerchiovu těžbu a znovu tak získat ekonomickou převahu. Se svou armádou se postupně posouval po mapě vzhůru do srdce zergského území. Nerchio zvolil ústup a snažil se odrazit množství menších útoků na několika frontách. Liberátoři nadělali opravdu mnoho škod a za podpory Ghostů naprosto zničili zergskou ekonomiku.

Poslední push začal v polovině 29. minuty na třetí hodině, odkud se MarineLord pomalu ale vytrvale přesouval vzhůru. Nerchio se rozhodl pro vyslání Zerglingů na terranskou expanzi a doufal, že tím získá alespoň nějaký čas na obnovení své ekonomiky i armády a možnost obejít obří terranský konvoj.

img-responsive

Trofej byla do doby, než ji Nerchio převzal, v dobrých rukou | foto: Reprofoto YouTube

To se mu zčásti povedlo a MarineLordovi zničil i několik Supply depotů. Ve 31. minutě MarineLord vyrazil do posledního útoku, neboť neměl šanci stavět další jednotky bez potřebných ubytovacích prostor. Nerchio velice trpělivě vyčkával na ideální okamžik a ve 33. minutě MarineLorda rozdrtil posledním útokem, při němž naposledy obklíčil terranskou armádu.

4. Hra King Sejong Station LE Nerchio 4:0 MarineLord

V poslední hře hráči opět začali na cross-map spawn pozicích. Před čtvrtou minutou Nerchio začal výstavbu druhé expanze a na terranské straně jsme viděli Factory&Starport. V páté minutě MarineLord vyrazil se svými M&M  do prvního průzkumného útoku aby Nerchiovi dokázal pravý důvod toho, proč je znám právě pod přezdívkou MarineLord. Nerchio ale stejně jako v minulých hrách naprosto bez problémů odrážel každý pokus o drop, o který se jeho protivník pokusil. V 8. minutě jsme byli svědky prvního setkání obou armád, ve kterém se oba hráči doslova přetlačovali tam a zpět, Nerchio ale i tentokrát dokázal svou převahu a v následujících minutách ji potvrdil při každém terranském pokusu o drop na nechráněnou bázi. 

img-responsive

Nerchio se stává podruhé Dreamhack šampionem | foto: Reprofoto YouTube

Ve čtrnácté minutě si Nerchio troufl na přímý útok na terranskou bázi, po příchodu domobrany se ale opatrně stáhl a kalkulovaně pomalu pokračoval  v obkličování MarineLorda a odrážení jeho pokusů o dropy. V 18. minutě se Nerchio konečně odhodlal poslat svou armádu all-in a několik vteřin poté se podruhé stal Dreamhack šampionem, tentokrát se skóre 4:0.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Finále Starcraft 2 na Dreamhacku ve Valencii

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.