Finále Starcraft 2 na Dreamhacku ve Valencii

Nerchio opět potvrdil, že patří mezi evropskou i světovou progamerskou špičku a získal své druhé Dreamhack vítězství.

Finále Dreamhack Valencia

Finále Dreamhack Valencia FOTO: Reprofoto YouTube

Jsou tomu už téměř čtyři roky, kdy se polskému zergovi podařilo vyhrát některý z premiere turnajů. Naposledy stanul na stupni vítězů v říjnu 2012, kdy získal titul šampiona DreamHack Open: Bucharest. Od té doby se pravidelně umísťuje mezi top 4 hráči a vždy míří na úplný vrchol. To potvrzuje i květnového finále WCS Spring šampionátu, kde mu v zápase proti německému protossovi ShoWTimE výhra unikla o jedinou hru.

Ve finále letošního Dreamhacku ve Valencii se tento skvělý zerg setkal s francouzským terranem, vystupujícím pod příznačným nickem MarineLord. Oba hráči před samotným zápasem vyjádřili své pocity ohledně nadcházejícího matche i soupeře.

Nerchio: TvZ je můj nejlepší setup, takže MarineLorda čekají trable.

MarineLord: Nejsem tak sebevědomý jako Nerchio, ale věřím si.

Přestože komentátoři turnaje se ve velké většině shodnou na vítězi a jejich tipy se liší pouze ve skóre, kterého jejich favorit dosáhne, v tomto případě se nemohli shodnout na tom, kdo se stane absolutním vítězem tohoto turnaje. 

1. Hra New Gettysburg LE Nerchio 1:0 MarineLord

U obou hráčů jsme byli svědky klasického fast exp openingu a nezbytného scoutování u oponenta v bázi. MarineLordův fast Command center naznačoval ekonomicky zaměřený gameplay a Nerchio tradičně nezvolil Overlord speed a tak mu informace v podobě 3 Barracsů a Factory o protivníkově strategii příliš nenapověděly.

V 5. minutě MarineLord začal 1+1 upgrady, Nerchio pro začátek zvolil defence upg a vzápětí přidal druhé Evo chamber. Před sedmou minutou MarineLord vyrazil se dvěma Medivacy na harras, respekt který má ze svého protivníka byl ale znát a terran ihned svůj push stáhl a snažil se zerga raději utlačovat na několika místech najednou.

Nerchio jako by si tohoto vůbec nevšímal a naprosto mu to nedělalo vrásky. V polovině 9. minuty se obě armády poprvé setkaly uprostřed mapy a MarineLord ihned poté využil příležitosti a rozhodl se zerga uzavřít v jeho části mapy. Nerchio na toto rázně odpověděl a terrana okamžitě donutil se stáhnout zase zpět do báze. V 10. minutě jsme pak viděli neúspěšný drop do zergské báze.

První Nydus se objevil v polovině 12. minuty a Ultralisci, kteří prošli do terranské báze se obratem zase vrátili odkud přišli a Nerchio začal na MarineLorda tlačit armádou z prostřed mapy a až poté nechal Ultralisky konečně projít do nepřátelské báze. MarineLord neutrpěl velké ztráty a obratem vytáhl se svou armádou do boje a chystal se zakempit před zergskou bází. Nešťastně tak Nerchiovi umožnil, aby jeho armádu obklíčil a následně ji byl nucen stáhnout. Během dalších několika minut se obě armády přetlačovaly z jedné strany mapy na druhou.

img-responsive

New Gettysburg LE Nerchio 1:0 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

Těsně před 15. minutou se v terranské bázi objevil druhý Nydus, který byl ovšem okamžitě zlikvidován a minutu poté se obě armády opět utkaly uprostřed mapy bez jasného výsledku boje. V této chvíli Nerchio pomalu začal získávat ekonomickou převahu. O tři minuty později Nerchio vyrazil na 5. terranskou bázi a smazal ji z mapy. Přesto nepodlehl  nadšení a opatrně dál navyšoval svůj náskok až do 20. minuty, kdy naposledy ukázal svou obrovskou armádu v terranské oblasti. Tentokrát už MarineLord obranu rovnou vzdal a napsal své první GG za celý turnaj.

2. Hra Dasan Station LE Nerchio 2:0 MarineLord

MarineLord začal standardní expanzí, stejně jako Nerchio, který ihned začal pracovat na odstranění kamenné bariéry. Ve 4. minutě Nerchio zadal výstavbu druhé expanze a chvíli poté MarineLord vyložil své první dva dropy do báze a na nejnovější zergskou expanzi. V páté minutě se Nerchiovi podařilo Lingy proniknout do protivníkovy báze a důkladně prozkoumat stav jeho ekonomiky.

O minutu později MarineLord vyrazil do boje a zaútočil na Nerchiovu druhou expanzi. To ale nebyl úplně nejlepší nápad a byl donucen se stáhnout s přeživšími jednotkami. Nerchio toho zkušeně využil a ihned rozjel čtvrtou těžbu. Tu se mu pokusil MarineLord zničit, ale jeho protivník čekal přesně na tento krok a vzápětí terrana zahnal zpátky do báze. V 10. minutě MarineLord vyrazil s dropem na druhou a následně první zergskou expanzi, Nerchia to ale zcela očividně vůbec nepostrašilo. O necelou minutu později pak Nerchio vyrazil do posledního útoku a MarineLord neměl jinou možnost, než hru vzdát v jeho prospěch.

img-responsive

Dasan Station LE Nerchio 2:0 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

3. Hra Apotheosis LE Nerchio 3:0 MarineLord

Třetí hra umístila hráče do cross-map pozic. Ze začátku to vypadalo na Hellions&Liberators ze strany MarineLorda, který hned v polovině čtvrté minuty postavil druhý Starport a využil toho, že Nerchio nikdy nevolí Overlord speed build a nemá tudíž šanci prozkoumat jeho bázi a především tento build.

3 Banshee v polovině 6. minuty vyrazily na cestu napříč mapou směrem k Nerchiově bázi. Ten vyměnil 3 queeny za zničení 1 Banshee a mezitím k němu dorazily další 2 letecké jednotky na podporu útoku, tentokrát na gold base. Nerchio celkem přišel o 21 těžičů a následně i o gold expanzi v polovině 9. minuty. K letce Banshee pak terran postupně přidával další a další a útok podpořil i pozemními jednotkami a jedním posledním pushem v 11. minutě. Vše vypadalo pro MarineLorda dobře, až do doby kdy Nerchio terranskou armádu obklíčil ze čtyř stran a vyhnal ji ze svého prahu.

Ve 13. minutě se MarineLordovi podařilo zničit jednu ze zergských expanzí, Nerchio ale ihned obnovil výstavbu  této báze a znovu dokázal, že MarineLord proti němu nemá šanci. O tři minuty později Nerchio dosáhl maximálního limitu a vyrazil se svou armádou do boje. MarineLordovi v tu chvíli do limitu chybělo zhruba 30 jednotek a po prvním kontaktu armád dokonce 40. Po slibném začátku to pro něj začínalo vypadat opravdu špatně.

img-responsive

Apotheosis LE Nerchio 3:0 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

V následujících několika útocích se počet jednotek terranské armády stále víc a víc zmenšoval, zatímco zerg úspěšně zvládl svou armádu udržet těsně pod limitem. Obrat nastal v polovině dvacáté druhé minuty, kdy Nerchio při útoku zaváhal a místo all-in útoku svou armádu dvakrát stáhl a poslal znovu do útoku. Tímto přišel o všechny Banelingy a velké množství Ultralisků. Jeho reakcí bylo morfování obrovského počtu Broodlingů, se kterými vyčkával na produkci dalších jednotek.

MarineLord dokázal překonat počet zergských jednotek a kriticky narušit Nerchiovu těžbu a znovu tak získat ekonomickou převahu. Se svou armádou se postupně posouval po mapě vzhůru do srdce zergského území. Nerchio zvolil ústup a snažil se odrazit množství menších útoků na několika frontách. Liberátoři nadělali opravdu mnoho škod a za podpory Ghostů naprosto zničili zergskou ekonomiku.

Poslední push začal v polovině 29. minuty na třetí hodině, odkud se MarineLord pomalu ale vytrvale přesouval vzhůru. Nerchio se rozhodl pro vyslání Zerglingů na terranskou expanzi a doufal, že tím získá alespoň nějaký čas na obnovení své ekonomiky i armády a možnost obejít obří terranský konvoj.

img-responsive

Trofej byla do doby, než ji Nerchio převzal, v dobrých rukou | foto: Reprofoto YouTube

To se mu zčásti povedlo a MarineLordovi zničil i několik Supply depotů. Ve 31. minutě MarineLord vyrazil do posledního útoku, neboť neměl šanci stavět další jednotky bez potřebných ubytovacích prostor. Nerchio velice trpělivě vyčkával na ideální okamžik a ve 33. minutě MarineLorda rozdrtil posledním útokem, při němž naposledy obklíčil terranskou armádu.

4. Hra King Sejong Station LE Nerchio 4:0 MarineLord

V poslední hře hráči opět začali na cross-map spawn pozicích. Před čtvrtou minutou Nerchio začal výstavbu druhé expanze a na terranské straně jsme viděli Factory&Starport. V páté minutě MarineLord vyrazil se svými M&M  do prvního průzkumného útoku aby Nerchiovi dokázal pravý důvod toho, proč je znám právě pod přezdívkou MarineLord. Nerchio ale stejně jako v minulých hrách naprosto bez problémů odrážel každý pokus o drop, o který se jeho protivník pokusil. V 8. minutě jsme byli svědky prvního setkání obou armád, ve kterém se oba hráči doslova přetlačovali tam a zpět, Nerchio ale i tentokrát dokázal svou převahu a v následujících minutách ji potvrdil při každém terranském pokusu o drop na nechráněnou bázi. 

img-responsive

Nerchio se stává podruhé Dreamhack šampionem | foto: Reprofoto YouTube

Ve čtrnácté minutě si Nerchio troufl na přímý útok na terranskou bázi, po příchodu domobrany se ale opatrně stáhl a kalkulovaně pomalu pokračoval  v obkličování MarineLorda a odrážení jeho pokusů o dropy. V 18. minutě se Nerchio konečně odhodlal poslat svou armádu all-in a několik vteřin poté se podruhé stal Dreamhack šampionem, tentokrát se skóre 4:0.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Finále Starcraft 2 na Dreamhacku ve Valencii

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Super Meat Boy v moderní grafice? To je pekelně těžká plošinovka Robbie…

14.08.2018 19:54 Tři tvůrci, spousta příběhů a jedna hra. Hra, se kterou chce malé řecké studio Pixer Reign prorazit…

Americkému fotbalu se daří! Série Madden NFL už překonala neuvěřitelná…

14.08.2018 18:52 Americký fotbal je mezi hráči zřejmě populární. Dokládají to i prodejní výsledky celé série.

Související:

Nejčtenější články

  1. Assassin's Creed Odyssey nabídne doslova neomezené možnosti při soubojích

  2. Ušetřete na hrách od Bethesdy při příležitosti QuakeConu 2018

  3. Rainbow Six Siege bude opět zdarma

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.