Norský favorit Snute podlehl francouzskému vládci Mariňáků

V turnaji na Dreamhack Valencia tak skončil v semifinále.

Polt v obležení fanoušků

Polt v obležení fanoušků FOTO: GAMIFIQUE.cz

"Táta mi vždycky říkal, že se dost snažím, tentokrát bych rád vyhrál. MarineLord nemá proti Nerchiovi šanci, já ano, takže už jen proto musí vyhrát." uvedl Snute před začátkem zápasu. Se svým 70% win rate byl jasným favoritem v boji proti MarineLordovi s 30% výher. MarineLord za posledních pár let dosáhl v turnajích nejvýše na pozici v top 4 a jeho slova "Neměl jsem moc času se připravit a možná jsem ještě slabší než kdysi, ale rád bych vyhrál, tak uvidíme" také ani zdaleka nenaznačovala, že se zápas vyvine naprosto opačně, než většina z nás čekala. 

1. Hra New Gettysburg LE Snute 0:1 MarineLord

New Gettysburg je Snutova oblíbená mapa a už od začátku bylo jasné, že se bude snažit o co největší masování jednotek aby svého protivníka převálcoval a nedal mu šanci. Zároveň je o něm ale známo, že vždy hraje bezpečně a scoutuje ostošest. Oba hráči začali klasickou fast expanzí a těsně před třetí minutou vyrazili na průzkum první čtyři Lingové. 

MarineLord se pokusil o výstavbu Engeneering Bay na 9. hodině, ale Snute tento plán ihned odhalil a překazil. Francouz následně zvolil 1+1 upgrady a spoléhal na to, že Snute nevytáhne do boje jako první a on nebude tak muset bránit svou bázi. Snute samozřejmě také upgradoval, ale jeho protivník byl o hodně napřed.

V 6. minutě jsme mohli vidět 3 expanze na terranské straně a 4 na zergské. O chvíli později už MarineLord dokončoval 2+2 upgrady, zatímco Snute teprve dodělával 1+1. První Medivac drop byl mířen na 2. expanzi v 7 minutě a hned poté se přesunul na 4. expanzi. Ani tam Snute nedal protivníkovi šanci s dropem způsobit jakékoli škody. O minutu později MarineLord znovu vyrazil od útoku a mezitím stavěl třetí Factory v bázi.

Shromáždil armádu uprostřed mapy a chvíli poté vyrazil do prvního útoku přes cliff s tanky a probojoval se do Snutovy čtvrté báze, kde pak už jen vesele scanoval a odstřeloval z dálky za podpory M&M. MarineLord dodával do útoku další a další jednotky a co se zpočátku zdálo jako naprostá převaha terranů se Snutovi nakonec podařilo odrazit.

img-responsive

New Gettysburg LE Snute 0:1 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

Mezitím však v 11. minutě MarineLord dokončil čtvrté CC a Snute se rozhodl, že utlačování z terranské strany už bylo dost a vyhnal poslední zbytky MarineLordovy armády ze své čtvrté báze a ihned rozexpil na 11. hodině. MarineLord během minuty opět posbíral armádu a vyrazil znovu do útoku, tentokrát posledního a vítězného, opět na 4. zergskou bázi. Konečně MarineLord, kterého si všichni pomatujeme. Hraje si se svými protihráči více než s jednotkami. Samotné jeho vystoupení před hrou nenaznačovalo ani při nejmenším, co na Snuta chystá.

2. Hra King Sejong Station LE Snute 0:2 MarineLord

V druhé hře hráči začali na cross-spawn pozicích. Viděli jsme ultrarychlý Stimpack od MarineLorda, který se i v této hře rozhodl pro konstantní nátlak na svého oponenta. Ze začátku to vypadalo, že Snute se také rozhodl nezměnit svou strategii a těsně před 4. minutou rozexpil třetí těžbu. Na terranské straně vyrostly v polovině páté minuty 3 Barracsy a vypadalo to na ultrafast bio&drop.

Zerglingové následně pronikli do terranské báze, kde ovšem nenadělali naprosto žádné škody. Ve stejné chvíli terranská armáda naťukla třetí bázi. MarineLord se rozhodl počkat na další 2 Medivacy a v 6. minutě vyrazil do prvního útoku. Pár vteřin poté Snute napsal své druhé GG. MarineLord využil Snutovy předvídatelné strategie a vypadalo to, jako kdyby měl křišťálovou kouli a věděl přesně, co jeho protivník dělá. Naproti tomu Snute jakoby vůbec netušil, co jeho protivník zamýšlí.

img-responsive

King Sejong Station LE Snute 0:2 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

3. Hra Frost LE Snute 0:3 MarineLord

MarineLord povzbuzen úspěchem zopakoval build z předešlé hry. Na druhé straně jsme viděli Roach Warren ve třetí minutě, který byl od Snuta konečne změnou, na kterou jsme všichni čekali. Dokonce i jeho známý speed ve čtvrté minutě stále chyběl. Zato postavil double Evolution chamber ve čtvrté minutě.

První terranský double drop vyrazil o minutu později a vysadil Mariňáky přímo před zergskou bází. Hned nato je zase naložil a letěl s nimi na most ve spodní části mapy a v 6. minutě zaútočil a přidal projistotu ještě další drop do hlavní těžby, kde zabil 19 Dron. Snute se z tohoto útoku už nebyl schopen vzpamatovat, přestože se o to snažil po zbytek hry.

V osmé minutě pak MarineLord vyslal další double drop do zergské báze, kde Evo chamber s 2 attack upgradem padl během pár vteřin pouze za cenu ztráty jednoho Medivacu. Terran měl v bázi už 6 Barracksů a stavěl další 2 v 9. minutě. O minutu později se obě armády setkaly před zergskou bází a MarineLord zcela suverénně zerga zatlačil zpět, odkud přišel a pokračoval v masivní produkci z 8 Baracsů. Scanem odhalil 4. bázi a vyrazil do útoku. Snute využil tohoto rozptýlení a také vytáhl do útoku. Podařilo se mu trefit několik luxusních Fungalů a Corrosive bilů a po terranské armádě jakoby se zaprášilo. Snute tímto vyrovnal misky vah.

img-responsive

Frost LE Snute 0:3 MarineLord | foto: Reprofoto YouTube

Ve 12. minutě však jeho Swarmeři zmizeli pod útokem terranské armády a to velice rychle. Od té doby se dvě armády přetlačovaly, ale čím déle bitva trvala, tím více byla převaha terrana markantní. Snute už nestíhal  produkovat jednotky a v 15. minutě vzdal i svou poslední hru. MarineLord tak postoupil do finále s čistým skóre 12:0

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Norský favorit Snute podlehl francouzskému vládci Mariňáků

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.