VIDEO: Rozhovor s Cosplayerkou Ketrin

Na LanCraftu, na kterém koncem prázdnin nemohl chybět ani tým redakce Gamifique, jsme pro vás natočili videorozhovor se známou tváří českého cosplaye, Ketrin.

Ketrin jako Exiled Morgana

Ketrin jako Exiled Morgana FOTO: Ketrin's cosplay world

Pro ty, kteří nejsou ve světě cosplay zcela doma, jsme Ketrin požádali o krátkou vizitku, to jak se ke cosplayi vůbec dostala a v čem ji můžeme na akcích potkat nejčastěji.

Ahoj, jmenuji se Katarína v komunitě známá jako Ketrin, bydlím v Praze a cosplay se věnuji od roku 2011. K cosplay jsem se dostala náhodou přes kamaráda Gina, který mě sebou vzal na můj první cosplay sraz (AAPT 2011). Nejvíce cosplayuji herní cosplaye z League of Legends, samotnou hru hraji přes 3 roky. Mezi mé oblíbené cosplaye patří: Thresh, Katarina, Riven,Erza nebo Morgana. Nejčastěji vystupuji v Morganě (takto jste Ketrin mohli potkat na LanCraftu), Katarině a Akali.

Za čtyři roky se Ketrin podařilo nasbírat úctyhodnou kolekci cosplay propriet. 

Mám doma přes 30 paruk a na cosplayi mě nějvíc baví vytváření armorů.Je to asi nejdelší část procesu společně s paintingem. Materiály, který nejraději používám, jsou tvrzený polystyren, craft foam a eva foam.

Kde tě mohou fanoušci potkat? Snažíš se navšťěvovat co nejvíce cosplay akcí, nebo si eventy spíše vybíráš?

Jezdím pravidelně na animecony jako je Animefest v Brně, Advík, Natsucon a Akicon v Praze. Další účast velmi závisí na tom, kam si nás organizace pozvou. Bývají to některé Craftcony, 4Fans, Utubering, nebo herní turnaje jako je LanCraft. Byla jsem jako i cosplay hosteska na předávání cen hráčů za rok 2015 a na Video Games Live.

Mou nejoblíbenější akcí tohoto roku bylo AsusFinals od hitpointu, mají skvělou organizaci, zajišťují opravdu dobré podmínky pro cospayery a všeobecně se o nás moc hezky starají. Naši cosplayeři se vyskytují i na některých akcích v Reloadu. Vše vždy závisí na tom, jestli je o nás na dané akci zájem.

Neprodraží se takové ježdění na akce, které nejsou přímo srazy cosplayerů, kde vlastně děláte okrasu?

Na většinu akcí jezdíme jen za vstup a ostatní výdaje (ubytování, cesta, práce na cosplay, jído) si platíme sami. Cosplay je proto velmi náročný na peníze a čas. Rádi bychom tohle prolomili a dostali za akci zaplaceno stejně jako brigádníci, protože si myslím, že odvádíme dobrou práci jako doprovodný program. Je potřeba dohodnout se s organizací a vysvětlit jim, že nošení cosplaye celý den je náročnější, než třeba pohodlně běhat v normálním oblečení jako hostesky, výroba cosplaye a materiál jsou časově a peněžně velmi náročné a zadarmo pracovat na akci, popřípadě jen za vstup je opravdu nedostačující. Pokud by někdo hosteskám na akci řekl, že budou pracovat zdarma, asi by také nebyly zrovna nadšené.

img-responsive

Ketrin jako Katarina | foto: Ketrin's cosplay world

Děkuji za rozhovor. Máš prostor na závěr něco vzkázat svým fanouškům. Co to bude?

Nakonec bych ráda vzkázala svým fanouškům, že děkuji za jejich podporu a že jejich komentáře mě povzbuzují, abych měla chuť pracovat na něčem dalším a zlepšovat se. Více informací a fotek najdete na mé fanpage.

Témata: Rozhovory | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: VIDEO: Rozhovor s Cosplayerkou Ketrin

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.