VIDEO: Rozhovor s cosplayerkou Shio

Na Lancraftu se i ve velmi vysokých letních teplotách pohybovali cosplayeři v plné zbroji. Zatímco spoře odění hráči byli na pokraji svých sil, cosplayeři s nadšením předváděli pózy jejich postav a rozdávali úsměvy na všechny strany. Jednou z nich byla i Shio, kterou jsme vyzpovídali ve videorozhovoru.

Shio jako Female Ezreal

Shio jako Female Ezreal FOTO: Effik

Shio je cosplayerka z jižní Moravy, specializující se na herní cosplaye, konkrétně ze hry League of Legends, kterou také s oblibou hraje. Tomuto hobby se věnuje poslední tři roky a za tu dobu stihla vytvořit čtyři propracované cosplaye, které během let stačila několikrát obměnit. Jsou to Classic Lux, Spellthief Lux, Hextech Janna a Female Ezreal, všechny z jejího oblíbeného titulu League of Legends. Celkový čas, který nad výrobou kostýmu strávila, si netroufá odhadnout, protože "pořád jen opravuje a předělává." V příštím roce pak plánuje tvorbu většího projektu ze hry Skyrim, zatím je ale vše ve fázi plánování. 

LanCraft nebyl zdaleka první akce, na které jste Shio v cosplayi mohli zahlédnout. Od počátku své cosplay kariéry pravidelně navštěvuje Animefest a Advík, nejvíc se jí ale líbilo na LanCraftu, kam se v loňském roce podívala poprvé. Soutěže se v cosplay debutu účastnila na Animefestu. Jak říká, soutěže nejsou tak úplně jejím šálkem kávy. Raději si akce v cosplayi užívá a vychutnává atmosféru. 

 

Pokud vás zajímá tvorba Shio, veškeré cosplaye najdete na její fanpage. Svým fanouškům by ráda vzkázala:

"Na mojí stránce najdete mé chystané projekty, fotky z výroby cosplayů a spoustu fotek mých cosplayů. Chtěla bych také poděkovat za vaši podporu, milá slova a hřejivé pohledy, ať už na fanpage, nebo přímo na akcích."

Témata: LanCraft | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: VIDEO: Rozhovor s cosplayerkou Shio

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.