VIDEO: Oculus Rift si můžete pořídit i domů

O technologii Oculus Rift, kterou jste si mohli vyzkoušet na LanCraftu nedávno konaném v Ostravě, jsme pro vás na akci natočili také rozhovor s ENiKSem, specialistou na zábavní technologie.

Oculus Rift si na LanCraftu vyzkoušela i Liky

Oculus Rift si na LanCraftu vyzkoušela i Liky FOTO: studio 22

Oculus Rift je technologie, která vás přenese za sklo monitoru, rovnou do herního světa. Toho je docíleno pomocí obrazovky, kterou máte přímo před očima a snímáním pohybů hlavy hráče, jenž má "brýle" nasazeny. Tato technologie poprvé spatřila světlo světa na konferenci E3 2012, kde John Carmack předvedl na izolepou slepém Oculu přepracovanou verzi Dooma 3. 

O Oculu si s námi povídal ENiKS z iNFINITE Production, která mimojiné vyvíjí i ukázky pro Rift. Na Lancraftu už od roku 2008 najdete jeho zábavní techniku, na tom letošním to byly třeba Lighthunter, elektronická střelnice a zmiňovaný Oculus Rift se hrami jako Air Drift, Grid Coaster a Sightline: The Chair, Nuren a Sensa Peso. Na akci už od té doby, kromě výše uvedených, představil technologie jako mobilní laser game, taneční podložky nebo laserovou střelnici.

Pro Oculus Rift byla vydána řada technologických ukázek a kolem 30 plných verzí her. V převážné většině se jednalo o různé simulátory. INFINITE Production přitom přispělo vytvořením 3 demo verzí, poslední z nichž, GridCoaster, je k dispozici ke stažení zdarma. Hry pro Oculus Rift můžete najít české stránce oculusrift.cz. Pokud vás Rift zaujal, můžete si zakoupit jeho vývojovou verzi DK2. V ČR bohužel není k dostání, na eBayi ji už ale seženete. Verze pro spotřebitele se objeví na trhu začátkem příštího roku a ačkoli její cena nebyla zveřejněna, ENiKS nám prozradil, že její výše se odhaduje na částku kolem 8 000 Kč.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: VIDEO: Oculus Rift si můžete pořídit i domů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.