VIDEO: Srdcovkou je pro cosplayera Mishugeho World of Warcraft

Přestože cosplay má nesporně vyšší zastoupení v dámské sekci, v té pánské se ,vzhledem k obřím armorům, v naprosté většině případů jedná o epickou záležitost. Rozhovor se zástupcem druhé zmíněné kategorie, Mishugem, jsme pro vás natočili na LanCraftu, kde se mu líbila především atmosféra celé akce.

Mishuge jako Lich King

Mishuge jako Lich King FOTO: Mishuge

Mishuge je z Přerova a cosplayi se věnuje od roku 2013. Ke hře World of Warcraft se dostal po pěti letech její existence, během kterých hra zlákala miliony hráčů, z nichž se naprostá většina stala jejími skálopevnými fanoušky. Stejně tomu bylo i u Mishugeho, který fanouškem WoW zůstal až dodnes, přestože momentálně hraje spíše League of Legends. Právě v LoL cosplayi jsme Mishugeho vyzpovídali na LanCraftu, kam se vypravil jakožto Project : Yasuo.

Cosplaye, kterými se Mishuge pyšní, jsou převážne ze hry World of Warcraft. Jak on sám říká, nejprve se nechal vtáhnout do zápalu boje a až později si našel cestu ke čtení poutavého příběhu hry i postav samotných. Právě příběh se stal u většiny Mishugeho cosplayů hlavním kritériem v rozhodování o tom, která postava se stane jeho nejnovějším projektem. Nejvíce ho zaujal příběh Arthase, jehož postavu si pro cosplay vybral v transformované podobě Lich Kinga. Dále pak Mishuge ve svých cosplay truhličkách ukrývá Warriorský a Paladinský wrathful set, u nichž ho zlákal epický vzhled armoru a pochlubit se může i cosplayem Variana Wrynna.

První cosplay akce, kde jste Mishugeho mohli potkat, byl Animefest 2013, kterého se od té doby účastní pravidelně každý rok a kde také soutěží. Jak cosplayer říká: „Soutěže si užívám, je to vždycky super zážitek." V letošním roce pak na svůj seznam přidal i AnimeShow, Advík a LanCraft. Na rok 2016 Mishuge chystá jeden větší a jeden pohodový cosplay projekt, který by měl mít podobu Warriora. Více nám ale prozatím neprozradil, jelikož oba projekty jsou zatím ve fázích příprav a plánování. 

img-responsive

Mishuge jako Project: Yasuo | foto: Caté Photosis

Celkový čas, strávený výrobou cosplaů si netroufá odhadnout. Většinou vše probíhá tak, že si nejdříve najde charakter, jež ho něčím osloví a začne pracovat na ramenech, či helmě, které jsou podle něj  kritické. Jako nejnáročnější část kostýmu však hodnotí zbraň, kterou si proto nechává na úplný konec výrobního procesu.

A co by vzkázal svým fanouškům? „Chtěl bych poděkovat všem co mě podporují ať už palečkama na mé stránce, nebo super edity na fotkách, či užasnýma obrázkama. Prostě ste užasní a všem moc děkuju." 

Témata: LanCraft | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: VIDEO: Srdcovkou je pro cosplayera Mishugeho World of Warcraft

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.