Rozhovor s Irenou Kaori Hynkovou nejen o IEM 2015 v Katowicích

Vyzpovídali jsme Kaori, členku eSuby a české výpravy na letošní IEM konané v Katowicích. Prozradila nám, jak se vlastně dostala ke hraní, streamování a jak to na IEM vypadalo.

Kaori na IEM v Katowicích

Kaori na IEM v Katowicích FOTO: Robert Harvánek

Ahoj Kaori. Mnozí tě znají díky tvému působení v eSubě, nebo z tvých streamů. Prozraď nám, pro ty ostatní, něco o sobě a jak ses vůbec k hraní dostala.

Ahoj, zdravím všechny čtenáře Gamifique! K hraní jsem se dostala zhruba když mi bylo 12. V té době jsem se s rodinou z vesnice přestěhovala do Prahy a počítač se stal nástrojem k zabíjení dlouhých chvil, které jsem obyčejně byla zvyklá trávit lítáním venku s přáteli. Kromě hraní jsou mými koníčky četba a kresba, které se momentálně snažím intenzivně věnovat.

Souvisí tvá kreativní tvorba také s počítačovými hrami, nebo raději hledáš inspiraci pro své kresby v jiných oblastech?

Většina mých "kreseb" je inspirována pokémony, ale samozřejmě se ráda nechám unést i vlnou počítačových her, nebo dětskými srdcovkami jako Spyro nebo Crash. Obkreslování děl někoho jinýho nikdy nebylo to, čím bych se chtěla chlubit, takže většina mých výtvorů je, řekněme, dost svých a deformovaných. Pokud už ale vážně kreslím podle předlohy, snažím se do toho vždycky vložit kousek své osobnosti.

Pred pár týdny jsi byla, společně s českou výpravou, na IEM v Katowicích. Byla tohle tvoje první větší zahraniční akce, nebo se podobných událostí účastníš pravidelně?

Pravidelně se takových akcí neúčastním, avšak letos to bylo již podruhé, co jsem na IEM v Katowicích byla. Poprvé to bylo v roce 2013.

Letos se IEM účastnila česká výprava. Jsou takovéto výlety tradicí eSuby? Jak se takový výprava vlastně organizuje?

Nevím, jestli můžu říct, že jsou takové výpravy u eSuby tradicí, protože toto byla moje první zkušenost s takhle obří výpravou, většinou jsem totiž všude jezdila na vlastní pěst. A jak se taková výprava organizuje? No přeci velmi chaoticky . Každý ví jen něco, všichni chtějí všechno, nejlépe tak, aby toho sami museli co nejméně zařizovat a v jeden okamžik vám píše taková spousta lidí, že se jen s kňouráním chcete schovat pod peřinu a už nikdy nevylézt. Naštěstí jsme v eSubě všichni rozumní a to peklo, které jsem popsala, bylo hlavně výplodem mé bujné fantazie, která si myslí, že i vyhození odpadků musí být dobrodružství. Abych to tak shrnula, tak organizování expedice do Katowic byla i zábava a poznala jsem díky tomu i ty členy eSuby, se kterými jsem se dříve nedostala do styku.

Rozhodně tedy zajímavá zkušenost. Jeli jste se na IEM podívat jako běžní diváci?

Ačkoliv to možná bude znít výsměšně vůči ostatním, musím říct: díkybohu ne! Od eSuby jsme dostali vybavené press vstupy a díky tomu jsme mohli i do prostor ostatním návštěvníkům zapovězených a vyhnuli jsme se i několikahodinovému čekání ve frontě před halou.

To rozhodně výsměšně nezní, sice ne každému se tohle poštěstí, ale aspoň můžeme získat informace z pohledu do zákulisí. Jaka tedy byla atmosféra turnaje z tvého pohledu? Setkala ses osobně s nějakými slavnými osobnostmi progamingu?

Myslím, že Delli by vám mohla vyprávět, jak strašně jsem se klepala nervozitou, když jsem svému oblíbenému midaři, Bjergsenovi, darovala Kinder vajco, nebo jak nadšená (a opět rozklepaná, samozřejmě), jsem byla, když se mi podepisovali GE Tigers do deníčku, který je už teď opatřen nezdolatelným zámkem, uzavřen v nezničitelném sejfu, který chrání robotický tyranosaurus na dně toho nejhlubšího oceánu tak, aby mi deníček nikdo nikdy nevzal. *ďábelský smích*

Atmosféra akce byla naprosto nezapomenutelná. I když musím říct, že finále nebylo až tak emočně silné, protože TSM vyhráli naprosto jednostranně. Abych byla upřímná, před dvěma lety mě Katowice dostaly mnohem víc. Ale možná je to jen tím, že to v té době byla moje první gamingová akce VŮBEC. Před tím jsem nebyla ani na žádné lance, natož na českém turnaji a najednou jsem se ocitla... Byl to a stále je jeden z nejsilnějších zážitků mého života, na který rozhodně nechci zapomenout.

Ty jsi z této akce udělala reportáž. Jak jsi k tomu nápadu přišla?

Úplně první myšlenka na "cestopis" padla od mého přítele, když jsme jeli vloni na LanCraft League of Legends. Strašně se mi ta myšlenka zalíbila a protože cesta byla vážně dlouhá a úmorná, tak jsme ten cestopis vážně spáchali (točili jsme to na mobil, protože jsme s sebou nic jiného neměli, ale to je tajemství, takže pšt!) Ohlasy na to video byly nadmíru pozitivní a pořád jsem ze všech stran slyšela: "Kdy bude další cestopis?" A já na to vždycky: "Až zas někam pojedu". Takže není těžké se dovtípit, že jsem myšlenku k natočení epického cestopisu z IEM nosila v hlavě dřív, než jsem vůbec věděla, že tam vážně pojedu. Mým hlavním cílem bylo vytvoření videa, které by bylo zážitkem i pro ty, kteří na akci osobně nebyli. Nechtěla jsem udělat takový ty samoúčelný tlachací chvástačky, kterými je youtube přehlcen, typu: "Teď někam jedu, teď jsme v hotelu, tady vám ho ukážu (koho sakra zajímá hotel?!), teď někam jdeme, tak budu povídat věci, cože, chcete vidět záběry z akce? Špatně! Tady je můj obličej zatímco v pozadí nějací TSM zvedají pohár..." Ne... To jsem vážně nechtěla. Chtěla jsem do toho videa vložit emoce, atmosféru, zážitky, srandu... DOBRODRUŽSTVÍ!!!

Co si člověk z takové akce, kromě nezapomenutelných zážitků, může ještě odvézt? Odolala jsi nástrahám, nebo sis přivezla něco i ty osobně?

Osobně mám takový problém, že když zažiju opravdu silný zážitek, jako například IEM, přijde mi, že je každá kravinka strašně důležitá a že bez ní nebude můj zážitek kompletní. Takže se mi doma válí neskutečné harampádí tvořené propiskami, vstupenkami, paragony z obchodů a restaurací, mýdlíčky z hotelů, dokonce tu mám i lístky z mhd, které pro mě bude při dalším jarním úklidu sakra těžké vyhodit.

Kaori můžete sledovat dnes od 16:00 na jejím streamu Stream Kaori

Témata: Rozhovory | eSuba
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s Irenou Kaori Hynkovou nejen o IEM 2015 v Katowicích

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.