K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Arkádová hratelnost a hodiny zábavy: Na co se můžeme těšit v Sociable Soccer?

Vyzpovídali jsme vývojáře zajímavé fotbalové arkády Sociable Soccer, která si nic nezadá s celosvětově úspěšným titulem Sensible Soccer. A jak nám tvůrci prozradili, jejich nejnovější počin by měl být velice podobný. Co se týče prodejů a ohlasu fanoušků by se chtěli dostat na podobnou hranici a stejně tak tomu je i v případě hratelnosti. Ta sice bude notně obměněná, ale jádro by mělo zůstat stejné...

Sociable Soccer

Sociable Soccer FOTO: Steam

Gamifique: Na vaší oficiální stránce jsem četl, že Sociable Soccer je Rocket League v kopačkách. Inspirovali jste se u tohoto trháku?

Jon Hare: Přímo z Rocket League jsme si inspiraci nebrali, ale je to dobrý standard AA her. Rychlá online hratelnost a přátelské kompetitivní hraní, to je to, co má se Sociable Soccer společné.

GF: Bude ve hře i český (případně slovenský) národní tým?

JH: Oba tu budou. A k tomu ještě přihodíme čtyři české a tři slovenské kluby.

GF: Proč jste hru pojmenovali zrovna Sociable Soccer?

JH: Je to něco jako Sensible Soccer smíchaný s faktem, že je hra velmi otevřená. To znamená, že pokud se chcete s někým přátelit nebo sdílet zábavu s dalšími lidmi, tento titul vám to umožní.

GF: Proč jste vybrali zrovna takovéto grafické zpracování?

JH: Protože jde o styl, který mísí špičkové 3D modelování a téměř realistické textury s 2D postavami. Chceme se odlišit od ultra realistických simulací typu FIFA a PES, ale také jiných starších titulů.

GF: Konzolové verze budou odlišné, nebo úplně stejné?

JH: Verze pro PlayStation, Xbox a PC budou téměř stejné, ale ta pro Nintendo Switch bude poněkud odlišná. Stejné to bude v případě dotykových zařízení a úplně jiná úroveň je virtuální realita. Na všech zmiňovaných platformách ale budete moct soupeřit proti sobě.

img-responsive

Sociable Soccer | foto: Steam

GF: Bude ve hře i něco jako manažerský mód či správa klubu z finančního hlediska?

JH: Bude tu spoustu módů, ale žádný zaměřený na finanční správu klubu. Všechny můžete hrát s rozličnými týmy, nebo to nechat na umělé inteligenci. Krom toho tu naleznete i tzv. World Mode, kde se ujmete role manažera. Svoji postavičku si budete postupně vylepšovat a odemykat svět podle toho, s jakými kluby budete hrát. Dostanete k ruce řadu týmů, s nimiž lze vyhrát 67 reálných trofejí a také online mód, v němž sbíráte kartičky a stavíte mužstvo podle vlastních představ.

GF: Tvrdíte, že hra nabídne hloubku. Bude to jen ve smyslu taktiky nebo propracovanějších prvků?

JH: Bude "hluboká" mnoha způsoby. Naleznete tu tisíc týmů, 30 tisíc hráčů, čtyři herní módy nabízející stovky hodin hratelnosti, téměř 500 odlišných strategií, sto hodin singleplayerové kampaně a spoustu dalšího obsahu.

GF: Na Steamu píšete o tom, že finální verze bude mít esportové turnaje. Už máte něco přesného v plánu?

JH: Chceme, aby hráči reprezentovali svoje kluby nebo země v esportových turnajích.

GF: Co se týče multiplayeru, plánujete i nějaké kompetitivní zápasy nebo řazení hráčů podle schopností?

JH: Můžete hrát online s přáteli, soupeřit v tzv. DIY soutěžích a ligách, kde lze reprezentovat svůj klub a sbírat kartičky s hráči z balíčku obsahujícího více než 30 tisíc rozličných fotbalistů. Všichni hráči pak budou hodnoceni v systému ranků obsahujícím deset lig. Později pak mohou hrát v klanech nebo se zapojovat do esportových turnajů, aby svoji reputaci vylepšili.

img-responsive

Sociable Soccer | foto: Steam

GF: Jak přesně bude fungovat multiplayer pro osm hráčů?

JH: Ne pro osm hráčů, ale osm týmů. Bude se hrát ve formátu jeden na jednoho v turnajovém módu. Experimentujeme s myšlenkou kooperace pro dva lidi na jedné straně.

GF: Nepřemýšlíte i o Nintendu?

JH: Ano, na verzi pro Nintendo Switch v tuto chvíli pracujeme.

GF: Bude Sociable Soccer jen v angličtině, nebo plánujete i jiné jazyky?

JH: Ano, jen v angličtině. Je tu ale možnost, že bude přeložena do dalších jazyků.

GF: Už víte, kolik hra bude stát, nebo stále pevně stojíte za rukou a nohou?

JH: Cena bude podobná jako u dalších AA titulů. Ruku a nohu nebudeme vyžadovat.

img-responsive

Sociable Soccer | foto: www.fifplay.com

GF: Jaká jsou vaše očekávání od hry? (stabilní počet hráčů, výsledky v recenzích...)

JH: Doufáme, že hra bude podobně úspěšná jako Sensible World of Soccer, který hrálo kolem dvaceti milionů lidí a sklízelo devadesátková hodnocení. Možná se nám podaří přivést mladou generaci fanoušků na rychlý arkádový fotbal. Ale jen čas na tuto otázku dokáže odpovědět…

GF: Rýsuje se vám v hlavě přesnější datum vydání?

JH: V early accesu by měla vyjít na začátku října.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Arkádová hratelnost a hodiny zábavy: Na co se můžeme těšit v Sociable Soccer?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Sekiro bude ještě těžší než Dark Souls

21.06.2018 15:05 Umíte si to vůbec představit?

Fortnite na mobilech vydělal balík

21.06.2018 14:24 Populární hra od Epic Games nesklízí úspěch jen na počítačích, ale i na mobilních zařízeních.

Související:

Nejčtenější články

  1. CS:GO čeká velká změna

  2. Chcete si vydělat hraním? Máme pro vás skvělou práci!

  3. Rozjedete Cyberpunk 2077? HW specifikace už jsou venku

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.