Arkádová hratelnost a hodiny zábavy: Na co se můžeme těšit v Sociable Soccer?

Vyzpovídali jsme vývojáře zajímavé fotbalové arkády Sociable Soccer, která si nic nezadá s celosvětově úspěšným titulem Sensible Soccer. A jak nám tvůrci prozradili, jejich nejnovější počin by měl být velice podobný. Co se týče prodejů a ohlasu fanoušků by se chtěli dostat na podobnou hranici a stejně tak tomu je i v případě hratelnosti. Ta sice bude notně obměněná, ale jádro by mělo zůstat stejné...

Sociable Soccer

Sociable Soccer FOTO: Steam

Gamifique: Na vaší oficiální stránce jsem četl, že Sociable Soccer je Rocket League v kopačkách. Inspirovali jste se u tohoto trháku?

Jon Hare: Přímo z Rocket League jsme si inspiraci nebrali, ale je to dobrý standard AA her. Rychlá online hratelnost a přátelské kompetitivní hraní, to je to, co má se Sociable Soccer společné.

GF: Bude ve hře i český (případně slovenský) národní tým?

JH: Oba tu budou. A k tomu ještě přihodíme čtyři české a tři slovenské kluby.

GF: Proč jste hru pojmenovali zrovna Sociable Soccer?

JH: Je to něco jako Sensible Soccer smíchaný s faktem, že je hra velmi otevřená. To znamená, že pokud se chcete s někým přátelit nebo sdílet zábavu s dalšími lidmi, tento titul vám to umožní.

GF: Proč jste vybrali zrovna takovéto grafické zpracování?

JH: Protože jde o styl, který mísí špičkové 3D modelování a téměř realistické textury s 2D postavami. Chceme se odlišit od ultra realistických simulací typu FIFA a PES, ale také jiných starších titulů.

GF: Konzolové verze budou odlišné, nebo úplně stejné?

JH: Verze pro PlayStation, Xbox a PC budou téměř stejné, ale ta pro Nintendo Switch bude poněkud odlišná. Stejné to bude v případě dotykových zařízení a úplně jiná úroveň je virtuální realita. Na všech zmiňovaných platformách ale budete moct soupeřit proti sobě.

img-responsive

Sociable Soccer | foto: Steam

GF: Bude ve hře i něco jako manažerský mód či správa klubu z finančního hlediska?

JH: Bude tu spoustu módů, ale žádný zaměřený na finanční správu klubu. Všechny můžete hrát s rozličnými týmy, nebo to nechat na umělé inteligenci. Krom toho tu naleznete i tzv. World Mode, kde se ujmete role manažera. Svoji postavičku si budete postupně vylepšovat a odemykat svět podle toho, s jakými kluby budete hrát. Dostanete k ruce řadu týmů, s nimiž lze vyhrát 67 reálných trofejí a také online mód, v němž sbíráte kartičky a stavíte mužstvo podle vlastních představ.

GF: Tvrdíte, že hra nabídne hloubku. Bude to jen ve smyslu taktiky nebo propracovanějších prvků?

JH: Bude "hluboká" mnoha způsoby. Naleznete tu tisíc týmů, 30 tisíc hráčů, čtyři herní módy nabízející stovky hodin hratelnosti, téměř 500 odlišných strategií, sto hodin singleplayerové kampaně a spoustu dalšího obsahu.

GF: Na Steamu píšete o tom, že finální verze bude mít esportové turnaje. Už máte něco přesného v plánu?

JH: Chceme, aby hráči reprezentovali svoje kluby nebo země v esportových turnajích.

GF: Co se týče multiplayeru, plánujete i nějaké kompetitivní zápasy nebo řazení hráčů podle schopností?

JH: Můžete hrát online s přáteli, soupeřit v tzv. DIY soutěžích a ligách, kde lze reprezentovat svůj klub a sbírat kartičky s hráči z balíčku obsahujícího více než 30 tisíc rozličných fotbalistů. Všichni hráči pak budou hodnoceni v systému ranků obsahujícím deset lig. Později pak mohou hrát v klanech nebo se zapojovat do esportových turnajů, aby svoji reputaci vylepšili.

img-responsive

Sociable Soccer | foto: Steam

GF: Jak přesně bude fungovat multiplayer pro osm hráčů?

JH: Ne pro osm hráčů, ale osm týmů. Bude se hrát ve formátu jeden na jednoho v turnajovém módu. Experimentujeme s myšlenkou kooperace pro dva lidi na jedné straně.

GF: Nepřemýšlíte i o Nintendu?

JH: Ano, na verzi pro Nintendo Switch v tuto chvíli pracujeme.

GF: Bude Sociable Soccer jen v angličtině, nebo plánujete i jiné jazyky?

JH: Ano, jen v angličtině. Je tu ale možnost, že bude přeložena do dalších jazyků.

GF: Už víte, kolik hra bude stát, nebo stále pevně stojíte za rukou a nohou?

JH: Cena bude podobná jako u dalších AA titulů. Ruku a nohu nebudeme vyžadovat.

img-responsive

Sociable Soccer | foto: www.fifplay.com

GF: Jaká jsou vaše očekávání od hry? (stabilní počet hráčů, výsledky v recenzích...)

JH: Doufáme, že hra bude podobně úspěšná jako Sensible World of Soccer, který hrálo kolem dvaceti milionů lidí a sklízelo devadesátková hodnocení. Možná se nám podaří přivést mladou generaci fanoušků na rychlý arkádový fotbal. Ale jen čas na tuto otázku dokáže odpovědět…

GF: Rýsuje se vám v hlavě přesnější datum vydání?

JH: V early accesu by měla vyjít na začátku října.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Arkádová hratelnost a hodiny zábavy: Na co se můžeme těšit v Sociable Soccer?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.