Rozhovor s Mishugem nejen o cosplayi na PragoFFestu

Mishuge je jedním z předních českých cosplayerů. Je známý svými obrovskými armory a jeho cosplaye jsou nejen velmi rozměrné, ale tak kvalitní, že s nimi reprezentuje republiku i na zahraničních cosplay soutěžích.

Mishuge a jeho Crusader

Mishuge a jeho Crusader FOTO: Bronislav Bažant

Mishuge se před pár týdny objevil na PragoFFestu, kde tentokrát nepůsobil jakou soutěžící, ale vystřihl si roli porotce v cosplay soutěži, která již tradičně tento festival doprovází.

Ahoj, naposledy jsme spolu vedli rozhovor na téma Eurocosplay a Cosplay World Masters. To bylo více než před půl rokem. Co všechno se od té doby v tvém životě změnilo?

Ahoj od té doby jsem se zúčastnil dvou soutěží. Jedna z nich byla ROG cosplay soutěž ve Svitavách, kde jsem se umístil na prvním místě, a druhá soutěž na PragoFFestu, tam jsem byl dokonce jako porotce.

Ve Svitavách jsme byl s vymyšleným cosplayem, byl to voják s RoG tématikou, protože před akcí bylo napsáno, že vymyšlený cosplay bude mít lepší hodnocení, tak jsem to zkusil a vyšlo to. Jinak ten cosplay není moc velký, takže se mi krásně vlezl do tašky a dojel jsem pohodlně vlakem. Při soutěži byla úžasná atmosféra, fanoušci fandili o sto šest a strašně jsme si to užil, bylo to opravdu super.

Momentálně pracuji na Lich Kingovi, mám zatím jen helmu a ramena. Na PragoFFest jsem si nic nevzal, byl jsem tam jako porotce, tak proto jsem byl v civilu a jen na jeden den, takže to moc nemělo cenu tam tahat něco velkého.

img-responsive

Mishuge a jeho Crusader | foto: Czech Con and cosplay photo

Jak probíhala soutěž na PragoFFestu? Účastnil ses jí někdy v pozici soutěžícího, nebo jsi skočil rovnou do porotcování?

Na tomto festivalu jsem byl letos úplně poprvé, takže rovnou jako porotce a to pro mne byla taky premiéra. Samotná cosplay soutěž na PragoFFestu byla rozdělená na dvě části. Ta první začínala v 16:00 a bylo to takové před-posuzování, soutěžící šli před porotu, ve které byla Arshi, Mary a já. Hodnotili jsem znalost postavy, provedení cosplaye, přesnost zpracování. Někteří soutěžící byli opravdu úžasní a bylo vážně těžké rozhodovat.

img-responsive

Mary | foto: Skiu Photography

Druhé kolo začínalo kolem 22:00 a to byla večerní cosplay soutěž. V té nám soutěžící ukázali své vystoupení, u kterého jsme hodnotili scénku a roleplay postavy. U některých vystoupení jsem si vážně připadal, jako kdybych byl v dané hře nebo filmu, tak věrohodně soutěžící svou postavu ztvárnili. Poté jsme s ostatními porotci sečetli body a každý jsme měli ještě cenu pro svého oblíbence, můj byl Michael jako Beetlejuice. 

Cenu fanoušků vyhrála Mischievous Jane jako Jim Moriarty. Na 3. místě byla Silvara's Cosplay jako Padmé a vítězem cosplay soutěžem se stala Tess jako Dís. Na druhém místě pak byla Mischievous Jane.

Na jaké další akce se v letošním roce chystáš? Máš velké ambice na mezinárodní soutěže, nebo to letos pojmeš rekreačně?

Chystám jet na Animefest 2017, ale bohužel ne jako soutěžící. Možná pojedu i na Gamescom do Německa, tam už bych jel i s Lich kingem a chtěl bych s ním soutěžit, ale čeká mě ještě dost práce.

Zatím mám hotovou helmu a ramena musím ještě trochu upravit, to je zatím vše, co mám. Na helmu jsem použil tvarovací hmotu, kterou jsem plácal na figurýnu a pak jsem hmotu oblepil worblou. Ramena jsou z Eva Foamu, který je oblepený taky worblou. Budu se snažit, aby to nebylo moc těžké jako předchozí cosplay (Crusader). Ten totiž vážil 25 kilo.

img-responsive

Mishuge a jeho followeři | foto: Cosplay Team33

Troufáš si odhadnout, kolik materiálu na celý cosplay padne? Jak takovýhle obrovský armor vychází po časové a finanční stránce?

No, myslím, že na armor na Lich Kinga padne tak jeden až dva pláty Eva foamu. Cenu asi neodhadnu, všechny materiály mám doma už po dřívějších pracích. Doufám, že to dodělám do letních prázdnin. Nevěnuji se tomu každý den, často se místo pracování na cosplayi koukám na filmy nebo hraji hry.

Co si rád zahraješ?

Poslední dobou hraji jen Overwatch. Nejraději hraji Reinhardta a Junkrata. Nejčastěji hraji sólo, ale rád si zahraji i s přáteli. Myslím, že esportovou budoucnost tahle hra určitě má, mnoho fanoušků Blizzardu tahle hra nadchla.

Je ještě něco, co kromě hraní a cosplaye vyplňuje tvůj volný čas?

Ve volném čase se musím ještě učit na maturitu, je to přece jen za chvíli, takže se cosplayi tak moc nevěnuji jako dřív. Už se těším, až to budu mít za sebou a budu moct pracovat na tvoření cosplaye. Po Lich Kingovi bych chtěl udělat Reinhardta z Overwatche jako Lionhardt.

V tom případě ti přeji hodně štěstí a následného odpočinku. Díky za rozhovor.

Taky děkuju. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s Mishugem nejen o cosplayi na PragoFFestu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.