Rozhovor s TomikuSem: Nic není nemožné, máme na to vyhrát celou ligu

Tentokrát jsme pro vás vyzpovídali předního českého zergského hráče z léty prověřeného týmu Děravá Kapsa.

TomikuS

TomikuS FOTO: TomikuS

Zdravím tě, Pavle - [DéKá]TomikuS. Nebyl by to ten správný rozhovor, kde by prvním bodem nebylo tvoje představení. Řekni čtenářům, jak ses vlastně dostal ke StarCraftu a co tě motivuje tu hru hrát na GrandMaster úrovni?

Už jako malej kluk jsem hodně pařil hry. Ze začátku jsem hrával Heroes 3 s bráchou na jednom PC. Pak, když jsme dostali druhej PC, tak jsme hráli proti sobě AoE2 a Warcraft 3. Po zavedení internetu do našeho domu jsme se bratrem trošku rozdělili, já se vydal cestou strategií a on šel na Counter Strike ( ve kterém poté také vyhrál MČR, takže jsme taková mistrovská rodina KEK ). Moje první hra byl Warcraft, kde jsem neměl nijak velký úspěch, byl jsem na pár lan akcích a hrál nějaké clan wary.  Vyhrál jsem maximálně nějaký plakát, nebo pár stovek. Když vyšel StarCraft, tak jsem hned věděl, že bych ho chtěl hrát a jezdit někam na turnaje a trošku si tím přivydělat, takže jsem do toho šel rovnou s tím, že chci vyhrávat, to byla moje hlavní motivace, peníze a sláva.

Teďka už se držím na takové úrovni spíše kvůli srdíčku. StarCraft mi hodně přirostl k srdci. Hodněkrát jsem přemýšlel, že se na to vykašlu, dokonce jsem ho přes 3 měsíce nehrál a massoval jsem Dotu. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, protože kdybych switchl na jinou hru, třeba bych se tím teďka mohl živit, nebo přivydělávat trošku víc. Je to složitý, ale co dneska není, že?

Super díky! Ty si vlastně členem týmu Děravá Kapsa už nějaký ten pátek a co si pamatuju, tak si říkal, že bys jen tak neodešel. Co říkáš na novinku Wardiho Team League Season 7, kde je hráčům dovoleno utvořit tzv. Allianci?(Hráči hrají pod jedním názvem, ovšem ve hře nemusí mít založený klan) A myslíš si, že by tento formát mělo adoptovat vícero lig?

Udělal jsem v minulosti pár chyb. Děravá kapsa v čele s Artíkem mi pomohla se z těch chyb vyhrabat a vyhrát i vysněné MČR. Rozhodně jim všem děkuju za neuvěřitelnou podporu a druhou šanci, kterou mi dali.  Wardiho liga je gut, rozhodně je dobře, že se můžou složit " mixy " hráčů a hrát pod nějakým názvem.  StarCraft už nemá takovou hráčskou základnu jako dřív, takže je to rozhodně dobrý krok.

img-responsive

TomikuS | foto: TomikuS

Ty jako ještě jeden z mála CZ/SK SC2 hráčů jezdíš na zahraniční eventy. Hodláš v tom pokračovat i v roce 2017? A pokud ano, tak na které by ses rád podíval?

Tak určitě bych se někam chtěl podívat. Jde o to, kam se kvalifikuju. Nechci plácat týmové finance na to, že si půjdu někam zahrát tři hry a nazdar. Takže pokud PAN GENERÁLNÍ nezavelí, že se někam vyráží, nebo se někam nekvalifikuji, tak asi nic. Zkušenosti jsou určitě důležitý, ale já bych spíše potřeboval sbírat zkušenosti na nějaké velké stagy a tam se nedostanu, pokud nebudu dostatečné dobrý a proto nemá ani smysl mě posílat na nějaké turnaje, kde nic neuhraju.  More gg More skill. 

Jak ti vlastně sedlo Legacy of the Void? Chtěl bych znát tvůj názor na tuhle nejnovější expanzi.

Hele to je na dlouhé povídání. Ve zkratce bych řekl, že ve většině věcí, co David Kim a jeho tým vymýšlí, zásadně nesouhlasím. Ano, je hezké, že komunikuje s komunitou, ale ta komunita je nadšená z každé s prominutím pí****iny a to tu hru posílá do hrobu. Kdyby si radši vzali příklad z Doty a Icefroga, to je nádherný příklad. Patchem 7.00 změnili celou hru, nezůstal kamen na kameni. Progameři Doty změny vítají. Říkají, jak se má hra udržovat FRESH a že to, co je pořád stejný, to se časem okouká a ztratí popularitu a to se přesně stává se StarCraftem.

Tady StarCraft brečí, když se udělá nějakej malej nerfík, nebo boostík a sám David Kim říká, že jim nechce dělat problémy tím, že udělá nějaký patch, co nebude sedět. Je to ale  jejich práce, živí se tím, tak snad by měli věnovat čas tomu, aby když se hra trošku změní, se jí znova naučili a dali nějaký feedback, jak tu hru udělat lepší, zábavnější, koukatelnější . 

Když tě Keiras (former eSuba zerg player) oslovil, aby si se společně s BlueCheesem (svk Terran) připojil k Passion Mercenaries, co jsi od toho očekával?

Když mi psal Keiras, tak už jsme jednu nabídku měl hrát Wardiho ligu od týmu RedBloods, ale rozhodl jsem se hrát za česko-slovenský tým.  Neočekával jsem od toho nic, prostě, že si ze srandy zahrajeme, pobavíme se a někoho třeba i vytrollíme nakyma manner hatchkama nebo buildama.

img-responsive

TomikuS | foto: TomikuS

Díky tvému včerejšímu excelentnímu zakončení, které mnoha divákům málem přivodilo zástavu srdce (a tobě asi taky), se váš tým posunul na první místo ve vaší divizi. Sice je to teprve začátek, ale nedá mi to se nezeptat, myslíš, že je reálná šance vašeho týmu na výhru celé divize?

Jooo trošku drama to bylo, když se na to teďka dívám zpětně, tak jsem v poslední hře zvolil špatnou taktiku a proto to byl takovej match. Naštěstí jsem to srdíčkem dotlačil do vítězného konce. Samozřejmě, že máme šanci vyhrát celou divizi. Dokonce si myslím, že máme šanci vyhrát celou tu ligu. Máme dost kvalitní hráče. Bluecheese, když to hecne, tak to všechno vyvraždí a NoLimit taky nehraje špatně, jen občas tam hodí nějakou chyběnku,  když ne oni, tak sem tu pořád já a já občas dokážu maličký zázraky, ale taky občas dokážu zahrát jako golďák, takže záleží jak se vyspíme a jaká bude náladička. Nic není nemožné.

Je něco co bys chtěl takto veřejně vzkázat fanouškům vašeho týmu?

Fanděte!!! Koukejte na stream, myslím si, že třeba poslední zápas byl hodně dobrej a že tam bylo i to srdíčko prostě a tím se to musí hrát. Když jsem  vyhrál tu poslední hru a šel koukat na ten stream, kde byl delay a pak jsem viděl, jakou i lidi měli radost, že jsme to dotáhli do vítězného konce, tak sem měl takovou radost, že sem si šel ještě po streamu dát 15 her na ladder, abych byl ještě lepší než předtím. 

Tak a nakonec máš prostor pro vzkázání čehokoliv našim čtenářům. Díky moc za tvůj čas a měj se hezky.

StarCraft je těžká a stresující hra, ale taky je nádherná a kouzelná. Pokud jste ji nedali šanci, rozhodně si stáhněte starter edici, která je zdarma a zkuste to. Pokud vás to aspoň maličko zajímá, můžete se připojit do CZ-SK komunity na facebooku a hodit tam nějaký příspěvek a lidi vám poradí a zahrajou si s vámi.

Samozřejmě budu rád, pokud se přijdete někdy podívat na můj stream, kde komentuju někdy česky a někdy anglicky. Taky budu rád za každý lajk na mojí facebook stránce, kam dávám info o streamu nebo i různé zajímavosti.  Děkuji, že jsem mohl dělat rozhovor a STARCRAFTU zdar <3

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s TomikuSem: Nic není nemožné, máme na to vyhrát celou ligu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.