Rozhovor s Qooningem, členem nejlepší WoW guildy na světě

Ve spolupráci se serverem Starfall.cz vám přinášíme první část rozhovoru s raiderem guildy Method, která je momentální světovou jedničkou ve hře World of Warcraft.

Qooning

Qooning FOTO: Starfall

Proč jsi jediný mage, který byl přítomen na progressu Helyi?

Já si úplně nemyslím, že by guildy stackovaly mage, jednoduše měly hodně magů v rosteru, protože byli relativně dobří v Emerald Nightmaru. Poté, co dostaly ostatní classy dostatek gearu, tak začaly velice dobře konkurovat magům, proto jich celkově na progressu bylo méně. Co se týče Helyi, tak tam nejsou magové extra silní, takže nebyl důvod jich tam mít hodně. Lepší bylo mít více hunterů, nebo shadow priestů.

Jak bys popsal celý raid Trial of Valor, jedná se o krátký raid po dlouhé době?

Myslím si, že obecně je to dobrá věc. Blizzard s tímto typem raidů nemá mnoho práce a je to jednoduše další věc, která se dá ve hře dělat.

Považujete takto krátký raid za relevantní progress?

To samozřejmě záleží. Kdyby se to celé vyčistilo rychleji, tak by to asi nikdo nepovažoval za relevantní raid, ale vzhledem k tomu, že to má dole zatím velice málo guild, cca dvacet, tak se to dá za relevantní content počítat.

Co je podle tebe hlavní důvod, proč tak zatím tak málo guild dokončilo ToV Mythic. Je to jednoduše „čísílkově“ těžký raid, nebo obsahuje některé dosud neviděné taktiky?

Na čísla jsou rozhodně první dva bossové, ale tam jde vidět, že je zabilo mnohem více guild, cca 300, takže čísly to není. Helya je po dlouhé době boss, který se nedá overgearnout. Momentálně není možnost, kde nasbírat takový equip. To je hlavní důvod, proč to nezabilo více guild hned první týden.

Jak se ti zatím hraje v nejlepší guildě na světě?

Samozřejmě super (smích).

Čekali jste, že skončíte na prvním místě? Určitě každý má vnitřní touhu být první na světě, ale upřímně, měl jsi alespoň tušení?

Nemyslím si, že by to někdo nějak moc řešil. Prostě jsme hráli, jak nejlépe jsme mohli. A to, že to tak skončilo, je jen výsledek našeho výkonu.

Je možnost, jak můžete v průběhu progressu vnímat stav ostatních guild?

Jsou určité možnosti, mezi hráči jsou přátelské vazby, takže si v průběhu progressu dopisují i třeba jen ze srandy. Jeden member, který s námi hrál Helyu, dostal kick z guildy za to, že si psal se členem jedné konkurenční guildy a sdělovali si navzájem procenta a nakonec jim poslal i kill video.

Vidíš nějaký markantní rozdíl mezi raidováním v Methodu a v Embody?

Rozdílů je mnoho, těžko říct, jaký je největší. Když se nad tím zamyslím, tak největší rozdíl mezi Methodem a Embody je určitě v tom, jak samotní hráči přistupují k progressu. Tady to každého baví, jsou neskutečně natěšení na nový progress. Bohužel, když sleduji občas stream Embody, tak je slyšet, jak každý pořád někoho obviňuje za co může, či nemůže a že nechtějí být na raidu a podobné věci. Nemyslím si, že by byl obrovský rozdíl v tom, jak samotní hráči hrají, ale v přístupu.

Kolik lidí z vašeho raiding týmu se tím živí, ať už jako streameři, nebo boosteři?

Asi jenom Sco, a to jenom díky streamu.

img-responsive

Sco | foto: Starfall

Dokázal bys říct hlavní rozdíl mezi vedením v Methodu a jiné konkurenční guildě do World 30?

Vedení je celkově organizovanější, mají na každý den rozvrhy, co a kdy se bude dělat. Před testy vymýšlí různé možnosti hraní encouteru, které se posléze zkouší. Není to tak, že tam přijdeme a koukáme na to, jak boss vypadá.

Zaujal vás rozhovor? Jeho pokračování najdete na našem partnerském portálu Starfall.cz

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s Qooningem, členem nejlepší WoW guildy na světě

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.