Vyzpovídali jsme zakladatele VORTEX VR

Propast mezi virtuální realitou a skutečným světem je zase o něco menší.

Vortex VR

Vortex VR FOTO: Art DOT Studio

A opět byl zlomen základní předsudek o tom, že se ženy nezajímají o hry. Vyzpovídali jsme zakladatele a zakladatelku VORTEX VR. Že nevíte, co je VORTEX VR? Žádné strachy, hned první odpověď vám na tuto otázku odpoví!

Popište čtenářům, co vlastně je VORTEX VR?

VORTEX VR je poskytovatel služeb ve virtuální realitě, který nabízí únikové hry pro skupiny až 6 hráčů. Soustředíme se na kvalitu našich služeb a spokojenost zákazníků. Každý si u nás může najít to své a určitě potěšíme soutěživé hráče, protože naše hry jsou na čas a každá vteřina rozhoduje!

Co vás vedlo k založení VORTEX VR?

Jeden ze spoluzakladetelů, operátor Zero, má dlouhodobé zkušenosti s hraním arkádových her v hernách v Mexiku a protože ví, že náklady na kvalitní zábavu jsou vysoké, rozhodl se vytvořit stejný model pro hry ve virtuální realitě - veřejné místo, kde spolu lidé mohou soutěžit, bavit se a tím zároveň vytvářet vlastní komunitu.

Jak dlouho se pohybujete ve světe virtuální reality?

V roce 2014 jsme se poprvé kontaktovali Oculus, aby nám prodali práva ke komerčnímu využití jejich her a hardwaru, ale nikdy jsme od nich nedostali odpověď, proto jsme se snažili najít jiný obchodní model. V roce 2015 jsme si pořídili Samsung Gear VR a chodili po různých místech a ptali se lidí, kolik by byli ochotni zaplatit za 15 minut této zábavy. Prakticky jsme tedy začali pouze s telefonem, sedákem a rohoží s naším logem. Nechtěli jsme však porušovat práva softwarových inženýrů a využívat jejich produkt bez licencí a proto jsme málem od celého projektu upustili. Naštěstí jsme během roku 2016 byli propojeni s firmou Avatarico, která nám prodala licence k vlastním hrám a jejich komerčnímu využití.

img-responsive

Vortex VR | foto: Art DOT Studio

Čím se chcete odlišit od ostatních firem?

V první řadě dbáme na to, aby naše hry byly dostupné pro české hráče v jejich rodném jazyce. Vždy se budeme snažit o to, aby každá hra, kterou nabízíme, byla v češtině. Čím jsme však nejvíce odlišní je to, že naše hry jsou pro více hráčů. V současnosti je velice málo VR her, které je možno hrát ve více lidech, a pokud to lze, tak můžou hrát maximálně 2 hráči najednou. Hraní her je přeci jen zábavnější ve více lidech, ať už hrajete se svými přáteli, rodinou či kolegy. Pokud vás chce hrát více jak 6, můžete se rozdělit do týmů a soutěžit o to, kdo bude mít nejlepší čas. Protože chceme, aby to pro všechny byl pozitivní, nezapomenutelný zážitek, fotíme hráče během hry - uvnitř hry i v herní místnosti a vybrané fotky potom zašleme hráčům na jejich e-mail. Aby byla hra co nejjednodušší na ovládání a aby měl hráč pocit, že je opravdu součástí hry, nepoužívájí se u nás ke hře ovladače. Představte si, že před sebe natáhnete ruce a vidíte ruce robota, které hýbají prsty stejně jako vy v reálném světě.

Kde vás naši čtenáři mohou najít?

Na sociálních sítích nás mohou najít na Facebooku a Instagramu a také na našich webových stránkách vortexvr.cz, kde si mohou zarezervovat jednu z našich her. Jinak sídlíme v centru Prahy – kousek od stanice metra Muzeum v Krakovské ulici.

Pomocí čeho a jak se vlastně hry u vás ovládají?

Hry se ovládají pohyby trupu a hlavně pomocí rukou. Jak jsme již zmínili, žádné ovladače nejsou potřeba, takže kdo nemá tolik zkušeností s hraním her se nemusí ničeho obávat.

Jaké hry si můžeme momentálne u vás zahrát?

Sci-fi hru Cosmos, která se odehrává ve fiktivní rozpadající se vesmírné stanici. Vy a váš tým se musíte dostat ze stanice ven a najít záchranné čluny dřív, než vám dojde kyslík. Nově máme hru Mind Horror, kde se procházíte v mysli psychopata a musíte přijít na to, kde se ukrývá dítě, které unesl. Během obou her společně se svým týmem řešíte různé hádánky a jejich úspěšné vyřešení vás dovede až k cíli.

img-responsive

Vortex VR | foto: Art DOT Studio

Můžeme se do budoucna těšit i na vaší vlastní hru?

Nechceme vytvářet hry samostatně, ale máme v plánu spolupracovat s týmem programátorů a být součástí tvůrčího procesu vytváření her. Můžete nás brát jako takovou spojku mezi vývojáři a koncovým uživatelem - někdo, kdo je schopen pochopit oba světy a díky tomu přivést k světu VR zážitky té nejlepší kvality.

Na co dalšího se naši čtenáři mohou od vás těšit?

Máme v plánu rozšířit naše služby, ale detaily se dozvíte později. Až tyto změny budou více aktuální, budeme všechny informovat na našich stránkách. Jinak právě proběhl 3D Meet-Up, kde naše návrhářka Monika Vaverová mluvila o tom, jak vznikaly naše kostýmy a její další oděvní projekty, které zahrnují 3D tisk. Jsme si jisti, že se v budoucnu budeme účastnit dalších událostí.

Jaké VR zařízení používáte?

V současné době VR brýle Oculus Rift DK2.

Plánujete využít i jiná zařízení, než jen Oculus Rift?

Momentálně čekáme na to, až budou naše hry podporovat HTC Vive, který máme v plánu pořídit s dalším VR zařízením.

To by bylo vše k mým otázkám, děkuji za váš čas a budeme se těšit co dalšího nám do budoucna přinesete!

Reportáž vznikla ve spolupráci s portálem esogames.cz

Témata: VR
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vyzpovídali jsme zakladatele VORTEX VR

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.