Rozhovor: Kuromaru má doma více jak třicet kostýmů

Připravili jsme si pro vás rozhovor s českým cosplayerem, známým pod jménem Kuromaru.

Geralt z Rivie

Geralt z Rivie FOTO: Skiu Photography

Ahoj! Mohl by ses našim čtenářům v krátkosti představit?
Takže. Jsem Kuromaru a cosplayi se věnuju od roku 2012. Při výrobě cosplaye mě nejvíce baví šití a poslední dobou i makeup. Rád si také zkouším nové techniky a výrobní postupy. Nebráním se žádnému žánru, takže mezi mými cosplayi najdete postavy z her, hraných i animovaných filmů či seriálů, komiksů i anime. Postavy, které budu cosplayovat, si vybírám jak podle vzhledu, tak i podle povahy. Mimo cosplay se také věnuji historickému šermu a hraní divadla.

Jak už jsi zmínil výše, máš ve svém portfoliu cosplaye různých žánrů. Který žánr momentálně upřednostňuješ?
Dřív jsem dělal hodně rád cosplaye z anime, ale momentálně vedou hry. Postavy z her nabízí více detailů, což dělá cosplay zajímavějším a výrobu složitější. Navíc podle mě může člověk zapojit i více fantazie než u cosplaye z filmu či seriálu. Nejvíc u mě vedou asi cosplaye z japonských her jako Final Fantasy, protože je v nich i trocha té anime stylizace. Všechny ty postavy mají krásný design a já sám jsem navíc obrovský fanda Final Fantasy série.

img-responsive

Snow & Serah | foto: Skiu Photography

Kolik kostýmů vlastníš a který z nich nejraději nosíš?
Mám doma něco přes třicet kostýmů, ale spousta z nich je stará a jednoduchá, dnes už bych si je na sebe nevzal. Některé z kostýmů plánuji v budoucnu předělat a znovu je někam vzít. Nejraději nosím kostým Geralta z Rivie a tahám ho na akce možná až moc často. Je vidět, že už je na čase vyrobit něco nového.

Co považuješ za největší úspěch tvé cosplay tvorby?
No jsou asi tři věci, které bych tu rád vyjmenoval. První je účast na Eurocosplay Academy v Litvě, kam jsem měl díky Animefestu možnost jet a byla to úžasná akce. Moc mě mrzí, že takových není víc. Dalším úspěchem byla možnost zúčastnit se v cosplayi celosvětové premiéry třetího dílu Hobita v Londýně, což bylo něco neskutečnýho ať už se to týče samotné akce nebo toho, jak jsme se tam s Cwelfem dostali a kdo všechno nám s tím pomohl. A co se týče soutěžních úspěchů, jako svou největší výhru považuji výhru na loňském Festivalu Fantazie.

img-responsive

Quicksilver | foto: Skiu Photography

Letos budeš jedním z porotců Cosplay soutěže na Festivalu Fantazie. Bude to tvá první zkušenost s porotcováním?
Pár zkušeností už mám. Dvakrát jsem byl porotcem na Conci, což je malý con v Brně a cosplay soutěž tam je hlavně o zábavě. Pokaždé jsem v porotě seděl s Arashi a byla to opravdu hrozná sranda. Dále jsem dělal porotce v soutěži PragoCosplay na PragoFFestu. Byl to tehdy první ročník soutěže a moc jsem si to užil. Mám i zkušenosti ze zahraničí, kdy jsem byl v porotě na NowJapan v Litvě. Byla to naprosto skvělá zkušenost a hrozně rád bych si porotcování ještě někde mimo ČR zopakoval, tak snad se zadaří. Sedět v porotě mě moc baví a lidi mě většinou berou za toho přísného porotce, ale i takový jsou potřeba (směje se). Ačkoliv mě porotcování opravdu baví, rozhodně bych to však nevyměnil za soutěžení. Dokážu si užít obojí.

Jak dlouho budeš na letošním Festivalu Fantazie a jaké cosplaye s sebou do Chotěboře bereš?
Jedu na celé FFko. Určitě bych si s sebou chtěl konečně vzít hotového Doriana a taky bych velice rád vzal i Hana Sola, kterého snad stihnu do té doby vylepšit. Tradičně hodím do kufru i nějaký Marvel cosplay no a jelikož přednáším na ThroneConu, vezmu si nejspíš i Renlyho. S Juriet jsme původně plánovali takový trošku tajný projekt, ale Juri nakonec nejede, takže jsme to prozadím odložili. Taky bych rád zase vytáhl Geralta - no uvidím co všechno poberu. Na FFcosplay (cosplay soutěž) bych chtěl jako porotce nějaký společenský cosplay, tak asi ještě zkusím došít kruvalský společenský hábit, který jsem chtěl původně na Cosples v únoru. Festival Fantazie trvá deset dní, takže se toho každý rok snažím po cosplayové stránce co nejvíc využít.

img-responsive

Renly | foto: Karel Kolmann

Který ze svých cosplayů nejraději roleplayuješ?
Nejraději roleplayuji postavy s opravdu výrazným a neobvyklým charakrem. Zkrátka když už roleplayuji i během conu, chci, aby bylo poznat, že je to roleplay! Takže z postav můžu jmenovat Kagerou Shoukiina a Roberta Lutece. Roleplay těchto dvou úplně zbožňuju a jsem ochoten ho držet téměř po celou dobu conu. U ostatních postav to záleží spíš na náladě. Roleplay se snažím dodržovat na fotkách, ve videích a na pódiu během vystoupení, jinak je to, jak říkám, podle nálady. Ale také dost záleží na konkrétní postavě, protože u některých postav bych si con vlastně vůbec neužil, kdybych byl pořád v roleplayi a já se chci během akce především bavit.

Stala se ti v cosplayi nějaká zvláštní nebo vtipná příhoda?
Vtipných historek má každý cosplayer na rozdávání. Já osobně jich mám třeba dost z focení, například když jsme se Skiu fotili Jacka Frosta a já kvůli tomu běhal ve sněhu bos. Taky mám vtipné historky z natáčení zaklínačského videa, kdy jsem dorazili na místo natáčení a zjistili jsme, že to tam v létě funguje jako nuda pláž, takže byla všude kolem hromada nahých lidí a my museli jít natáčet jinam. I natáčení letošního animefestího videa byla sranda. To vám tak třeba vybouchne v ruce dýmovnice a popálí komparzistku, nebo vám při soubojové scéně uklouzne komparz na sněhu, ale spadne na zem tak dobře, že tu scénu nakonec použijete. S cosplayerkou Juriet máme super historku z Advíku, kdy za náma přišla policistka a chtěla od nás občanky. Pak nás trollila, že na dokladech nejsou naše fotky a jména, protože vypadáme prý jako nějakej Legolas (směje se). Je to ho opravdu moc, všechno se zkrátka vyjmenovat nedá.

Kde všude mohou naši čtenáři sledovat tvoji práci?
Primárně používám svojí Facebook stránku, kde se snažím být co nejvíce aktivní, nejlépe každý den. Přidávám hodně fotek a i nějaké ty fotky z výroby. Na zprávy se pokouším odpovídat co nejrychleji, takže na kontakt se mnou je FB jedna z nejlepších metod. Dále mám World Cosplay účet a DeviantArt. To je ale spíš pro lidi, kteří by měli zájem o cosplay fotografie ve vyšší kvalitě. Vkládám tam fotky jen občas. Vlastním i zánovní účet na Instagramu, protože můj původní někdo smazal. Zatím tam toho moc není, ale určitě se tam můžete zajít podívat. Používám ho jak na fotky spojené s cosplayem, tak i jako osobní účet. Většinou jsou tam jen samé blbosti a fotky z výroby, takže spíš jen pro zasmání. V poslední době dost zvažuji založení YouTube kanálu, a to především kvůli cosplay tutoriálům, o které mělo už dost lidí zájem. Nejspíš bych tam dával i nějaké recenze apod. Takže se časem nejspíš objevím i na YouTube, když bude zájem.

img-responsive

Jack Frost | foto: Skiu Photography

Co plánuješ v příštích měsících?
Je toho vážně hodně. Z cosplayů musím nejdřív dokončit Doriana, na Advík plánuju cosplay Amidamara z Krále Šamanů, což je taková moje srdcovka z dětství. V létě plánujeme s Juriet párový cosplay, který bude děsně mainstream, ale bude to fakt super. Zatím asi neprozradím, o co půjde. Když už jsem u těch "tajných" plánů, tak po Advíku začneme já a Higetsu pracovat na společném cosplayi ze hry Overwatch, o kterém jsme zatím lidem moc neříkali. Strašně se na to těším a bude to neskutečně skvělý! Mimo nové cosplaye plánuji přes léto hlavně focení a natáčení. S Warilockem máme v plánu strašlivou spoustu videí, například ze Zaklínače nebo taky z Overwatche - až budu mít hotový kostým. Mimo to jsem se nedávno s Geraltem účastnil natáčení a video je momentálně v postprodukci, tak snad se brzo dočkáme. K natáčení mě hodně nakopla výhra v cosplay video soutěži na Animefestu, takže mimo kopy fotek se teď lidi můžou těšit i na videa. Mám ohledně toho vážně hromadu nápadů, je třeba s tím už pohnout.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor: Kuromaru má doma více jak třicet kostýmů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.