Rozhovor s Mishugem nejen o Cosplay World Masters

Mishuge se právě vrátil z Portugalska, kde byl reprezentovat Českou Republiku na Cosplay World Masters.

Crusader Diablo III

Crusader Diablo III FOTO: Ookami consequat, Gamifique.cz

První rozhovor s Mishugem jsme vám přinesli na konci léta, kdy jsme jej odchytili na LanCraftu v cosplayi Project: Yasuo. Tehdy se ještě jednalo o “gaučingovou verzi” cosplaye v pohodlném provedení, které v extrémních teplotách, jenž během akce panovaly, přišlo více než vhod.

Od této doby uběhlo půl roku a Mishuge se se svými naprosto epickými cosplayi zařadil mezi naprostou špičku českých cosplayerů. Jeho nejnovější počin v podobě Crusadera ze hry Diablo III je rozhodně nejimpozantnějším cosplayem z jeho sbírky, zaměřené především na univerzum Blizzard her. Součástí tohoto cosplaye je I piedestal z lebek nepřátel, na nějž Mishuge během své scénky na Animefestu, odkud se kvalifikoval na CWM, vystoupil a dal jasně najevo, kdo si zaslouží stát na stupních vítězů.

Ahoj, nejprve přijmi mou obrovskou gratulaci ke kvalifikaci na CWM, je to obrovský achievement.

Ahoj a děkuji moc.

Pojďme se vrátit na začátek, o třičtvrtě roku zpět, do doby našeho prvního rozhovoru. Co se od té doby změnilo? Měl jsi v plánu se se svým nejnovějším cosplay projektem dostat až takhle daleko, nebo jsi tomu nechával volný průběh?

Změnilo se toho dost například vylepšit barvení cosplaye nebo nové materiály a na začátku celého projektu na Crusadera jsem se chtěl umístit aspoň do 3. místa a nakonec to dopadlo lip, než jsem čekal.

Potěšila by tě i kvalifikace na Euro Cosplay, nebo sis šel přímo pro vítězství v Cosplay World Masters kvalifikaci?

Spíše jsem se připravoval na Euro Cosplay protože CWM přidal SkillCraft jako soutěž asi měsíc před Animefestem. Myslím si, že Euro Cosplay je víc na propracované cosplaye a CWM je na efekt.

Kdy jsi na Crusaderovi začal pracovat?

O výrobě Crusadera jsme přemýšlel už měsíc před Animefestem roku 2015, ale pracovat jsem na něm začal asi týden po AF, takže mi to trvalo rok.

Máš přehled, kolik čistého času jsi nad tímhle cosplayem strávil? Kolik materiálu na něj padlo? A především, kolik váží?

Bohužel přesně nevím, kolik jsem do toho dal času. Materiál jsem použil Eva Foam dva pláty centimetrové a pak 10 desek dvoucentimetrových. Celé to váží tak 30 kg.

img-responsive

Průměrná rychlost Crusadera je 10 mrtvol za minutu. | foto: Kolesafoto.cz

Další otázka vychází z té předchozí, jak se ti povedlo ten obrovský kolos zabalit na cestu do Portugalska?

Musel jsem rozřezat štít, aby se vlezl do dané velikosti předepsané dopravní společností a pak jsem to zabalil do dvou velkých krabic.

img-responsive

Štít musel cestovat na dva kusy | foto: Mishuge

Takže jsi v Portugalsku ještě dával dohromady štít a s sebou sis vezl potřebné náčiní? Pomáhal ti někdo s převozem? Nebo jsi to musel zvládnout sám?

Ano musel jsme si vzít šroubky a šroubovák. S tím vším mi celou dobu pomáhala přítelkyně, která letěla do Portugalska se mnou.

img-responsive

Mishuge a jeho followeři | foto: Cosplay Team33

Jak to probíhalo v Portugalsku? Proveď nás tvým (vaším) programem od příletu do odletu domů. S jakými pocity jsi odlétal a jak ses cítil při návratu?

Když jsme přiletěli do Portugalska, tak na nás na letišti čekal člověk od CWM, který nás dovezl na hotel.Tam jsme neměli ani moc čas na ubytování, protože jsme jeli hned na prohlídku Lisabonu a pak, když jsme se vrátili, jsme měli hodinu čas na přípravu. K hotelu pak dojela dodávka, do které jsme dali cosplaye a šli jsme do MEO arény, kde se celý festival odehrával. Ve 20:00 začala zkouška na pódiu - zkouška hudby, kulis atd. Já jsem byl skoro na konci, takže jsme z arény odcházeli kolem 23. hodiny.

V sobotu ráno v 8:30 pro nás přijeli před hotel a odvezli nás do arény. Tam jsme se začali chystat do cosplayů. V 9:30 jsme šli před porotu, která nás hodnotila, jak to máme vyrobené, z čeho a jak dlouho jsme to dělali. Poté jsme se šli fotit. Měli jsme pak chvilku volno, ale ve 12:30 jsme museli být připraveni a šlo se na věc. Každý jsme předvedli svoji scénku a porota vybrala 3 nejlepší cosplayery.

Večer jsme šli na společnou večeři. V neděli ráno jsme vstávali okolo 7. hodiny, abychom stihli letadlo. Nna letišti jsme sice museli doplácet za moc velká zavazadla, ale cesta domu už byla příjemná a hlavně jsme dojeli v pořádku domů.

A jaké máš z celého výletu na Cosplay World Masters pocit?

Pocity mám takové, že určitě si to první 3 místa zasloužila, cosplayeři to měli opravdu užasné a hlavně scénky byly boží, takže mě to trochu nakoplo, že bych měl zlepšit roleplay a scénku na vystoupení.

img-responsive

Mishuge na vítězném piedestalu | foto: Czech Con and cosplay photo

Zážitek to určitě byl. Rád bych soutěžil I příští rok, ale uvidím, jak to bude se školou a hlavně musím vymyslet, který cosplay udělám.

Takže zatím je to ve fázi plánování a hledání inspirace. Prozraď ještě fanouškům, na jaké akci tě letos mohou potkat a případně přidej i vzkaz.

Cosplay je ve fázi plánování. Potkat mě budete moci na Advíku, Natsuconu a Comics Salonu 2016. Můj vzkaz všem fanouškům cosplaye zní: Nebojte se dělat cosplaye a příště se přihlašte do cosplay soutěže a dostanete se přeba i do Portugalska.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s Mishugem nejen o Cosplay World Masters

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.