Rozhovor : Slavný CS.GO youtuber MojoOnPC

Vyzpovídali jsme hvězdu youtube MojoOnPC. Charismatický mladý borec se skvělým smyslem pro humor.

Mojo

Mojo FOTO: Reprofoto YouTube

Mojo vzal CS:GO youtube scénu útokem a jeho počet odběratelů o tom více než svědčí. Měli jsme tu radost se s ním setkat a u té příležitosti se ho zeptat na pár otázek. Jeho tvorba spočívá v komediálních kompilacích zejména ze světa CS:GO, ale tam zdaleka nekončí. Velice zábavně zpracovává také vtipné stereotypy vztažné k tomu, s čím se musí každy CS:GO hráč denně potýkat. A pokud mi nevěříte, přesvědčte se sami na jeho kanále.

Takže, máme tady se mnou známého youtubera MojoOnPC. Ahoj Mojo, rád tě poznávám.

Taky tě rád poznávám.

Jaký je tvůj názor na event v Katowicích?

Bylo to skvělé, potkal jsem spoustu fanoušků, prostě úžasné. Viděl jsem jenom jednu hru, před dvěma dny, bylo to Virtus pro proti Fnatic. Byla to trochu smůla, jelikož Virtus.pro proti Fnaticu naprosto pohořeli. Ale když se VP dařilo, mohl jsi slyšet dav jak burácí. To bylo zajímavé.

Ta atmosféra v davu byla obrovská. Opravdu jsi viděl jenom jednu hru na mainstagi?

Opravdu jsem stihl shlédnout jedinou hru, protože jsem odjížděl do Polska ve čtvrtek, můj let normálně odlétal ve čtvrtek, ale když jsme se dostali na letiště, můj manažerl řekl “oh, ten let odlétá až zítra ”.Podíval jsem se na něho a řekl, to myslíš sakra vážně ? Takže jsme museli jet zpět domů a doma jsem nic nedělal a odlétali jsme tedy v pátek. Sem jsme se dostali v pátek ve 4 hodiny, jeli na hotel, trochu se připravili a odjeli do arény Spodek.

Spodek je obrovský.

Zatraceně velký. Byl jsem v Kolíně nad Rýnem, před pár měsíci, to byl vlastně můj první takto velký event. To bylo v červenci nebo srpnu v Kolíně nad Rýnem. A bylo to opravdu velké, já sám jsem byl překvapen a ta atmosféra, když se díváš na hru, dá se to srovnat s fotbalovým zápasem. Když fanoušci dělají šílenosti v pozadí dobrého zápasu. To je skvělé.

Lidé si to opravdu užívali. Samotného mě překvapilo, kolik lidí dorazilo, obrovské davy lidí, nekonečné. Domácí
fanoušci pro Virtus.pro vytvořili skvělou atmosféru. Pojdmě k tvojí práci. Já bych rád věděl co tě motivovalo k tomu začít
s tím co děláš?

Takže, před pár lety, když jsem byl ještě dítě, vlastně já pořád ještě jsem… ale když jsem byl menší. Když jsem přišel domů ze školy, sledoval jsem ostatní Youtubery, prostě jsem se nudil a díval se na ně. Díval jsem se, jak hrají hry, nezáleželo ani na tom, jaká hra to byla, abych byl upřímný. Stačilo, že byli zábavní. Měl jsem v sobě ten pocit už tehdy, že to je něco, co bych já rád sám dělal. Tvoření videií. A jeden den jsem s tím začal, plánoval jsem, že budu dělat videa s mým kamarádem, společně. Protože jsem se necítil pohodlně to dělat sám. Ale on to pořád protahoval a tak jsem si řekl, že nato kašlu a začnu to dělat sám. (Pardon) A pak jsem uploadoval své první video na Youtube, bylo to Call of Duty gameplay video a pak jsem k tomu přidal i komentář vztahující se k té hře. O měsíc později jsem začal dělat videa s face camerou. Prostě kamera (já) a Call of Duty. Tak to začalo, byl jsem inspirován ostatními lidmi, co to dělali a taky proto, že jsem to sledoval jako dítě. To mě opravdu vedlo k tomu, abych začal dělat videa. Vtipné na tom je, že když dělám videa teď, už se skoro nedívám na videa. Jednoduše proto, že už nemám čas se na ně dívat.

Co tě motivovalo k pokračovaní tvorby? Byla to odezva od tvých diváků ? Nebo to přišlo od tebe ?

Myslím si, že to bylo protože to mám rád. Stále to mám rád. Užívám si tvorbu videí a uvažuju, jak můžu tohle video udělat lépe. Odezva byla, ale nebylo jí moc. Obvykle mi někteří moji kamarádi řekli „dobré video“ . Video získalo třeba 30. liků a 1. disslike, tak jsem brečel kvůli tomu dissliku (jenom žertuju). Yea, prostě ta motivace vzešla z toho, že jsem si užíval vytváření videí.

Dobrá. Kdy jsi přešel z Call of Duty na Counter Strike?

Řekl bych, že to nebyl lehký přesun. Asi před rokem. Stále jsem dělal CoD videa, ale postupně jsem přecházel do scény CS:GO. A uvědomil jsem si, že něco chybělo na scéně CS:GO. Nebyl tam dobrý komik. Máte lidi, co dělají tutorialy, jako například WarOwl, s kterým jsem si blízký. Máte lidi, co dělají Frag movie jako Mrtweeday, ale neviděl jsem nikoho, kdo by dělal kvalitní komediální sketche nebo zábavná videa. Tak jsem si řekl, zkusím tohle udělat. Vždycky jsem byl sám vtipálkem i v CoD. Tak jsem se vrhnul na CS:GO videa. Takhle jsem dostal k CS:GO.

Dobrá. Já sám jsem začal s CSkem asi před 12. lety, od 1.5tky. Dostal jsem se k tomu vážně brzo. Rád bych věděl, jestli
plánuješ pokračovat na scéně Counter Striku nebo se vyvineš do jiných oblastí?

Rozhodně po dalších pár let plánuju pokračovat v produkci CS videí, pokud mě to bude i nádále bavit. Máte spoustu kánálu (Youtube), které ze začátku rostou hodně rychle, ale co když CS:GO umře? Budeš tu sedět nad hrou, na kterou se nikdo nedívá. Myslím si, že to je problém, který si někteří lidé neuvědomují. Já dělám na svém kanálu, MojoOnPC, není to MojoOnCS:GO, ano je to o CS:GO, CS:GO komedie, ale také otázky a odpovědi a třeba to, co jsem dělal včera s Kevinem „zkus se nesmát challange“. Videa o mě a mé osobnosti, mohl bych se přesunout k jiné hře, pokud CS:GO postupně bude odumírat, protože Youtube je něco, co opravdu užívám. A nevidím se, že bych studoval na vysoké škole, to asi nezvládnu. Musím se ujistit v tom, že budu dělat na Youtubu, než budu mít tak 25. Nebo něco okolo.

CS 1.6 se to vlastně stalo, ve své době to byla jedna z nejpopulárnějších her a pak to začalo pomalu odumírat, following už nebyl tak
velký, ale CS:GO doslova explodovalo.

Hodně tomu pomohly i skiny.

To opravdu udělalo rozdíl.

Přineslo to spoustu nových uživatelů a je to určitá forma měny. Tím, že můžeš se skiny obchodovat.

Pamatuju si, že jsi dělal nějaká videa s Mantroussem (Paula). Dělali jste challenge kdo bude mít největší profit z otevírání
CS:GO beden. A ty jsi otevřel nůž.

Ano, to bylo šílené, byl to první nůž, který jsem kdy otevřel.

To bylo jenom mimochodem, jsem si nato vzpomněl. Takže, když se budeme soustředit na CS:GO scénu, které pro teamy jsou ti
nejblíže k srdci ?

Řekl bych Virtus.pro, jelikož jsem z půlky polák. Moje matka je polka.

To jsem nevěděl.

No, já to vím :D. Také FaZe, protože mě nedávno k sobě přibrali, abych spolupracoval na tvorbě. Budu s nimi vytvářet videa. Věc se má tak, já jsem FaZe sledoval, už když jsem uploadoval CoD videa, i když jsem videa ještě nedělal. FaZe jsem sledoval, když jsem byl mladší. Očividně FaZe hrají roli a já je rozhodně budu podporovat, mám rád Mikeleleho, Aizyho, Foxe... a další hráče. Takže FaZe a Virtus.pro, řekl bych, že tyhle dva teamy jsou mi nejblíže.

Takže, jsi neviděl včerejší finále ?

Ne, dostal jsem se domů (na hotel). (Pardon) Dělal jsem podpisovou akci, pak jsem se procházel po dějišti a připravoval jsem si materiál pro videa a pro dnešní večer. Pak jsem dělal video s Tweedayem pro jeho kanál. „Chubby bunny challenge“, při které se snažíš si do pusy nacpat co nejvíce marshmallowů. To jsme dělali s Tweedayem pro jeho kanál a pak jsme odcházeli na Twitch párty.

Kolik se ti jich povedlo ?

Moc ne. Třikrát jsem prohrál. Byla tři kola a já se prostě začal smát a všechny ty marshmallowy mi začaly padat z pusy.

Pojdmě se soustředit na Counter Strike. Co nemáš rád na matchmakingu a těhle schématech ?

Myslíš specificky matchmaking? Ano. Očividně ty cheatery, dnes opravdu potkáte spoustu cheaterů. Ve Valve se snažili s tím něco dělat, ale stále potkáváte cheatery. (Pardon, vteřinu). Můžete jít například na ESEA, které má anti - cheat politiku, tak nehrajete proti cheaterům, ale musíte zato platit. Myslím si, že to je jedna z hlavních nevýhod matchmakingu. Také možná to, že ne každý používá mikrofon a můžete hrát s pořadnými ocasy, kteří nepoužívají mikrofon a začnou vraždit členy vlastního teamu. Samozřejmě, dostanou ban a když dostanete ban, hra je prohraná. Také když jdete AFK a následně zato dostanete ban, dokonce i když to je třeba jenom půl hodina. Měl bych rád možnost se připojit zpátky do hry, protože já chodím často AFK, používám snapchat, jdu si dolů udělat něco k jídlu, však víš, běžné věci. Přijdu pak zpátky a na své obrazovce vidím „ban na 30 minut“ a z teamspeaku slyším “Mojo co to sakra děláš, já tě zabiju!”

Další věc, na kterou jsem si vzpomněl, že jsem se tě chtěl zeptat. Jak sis zvykl na tu změnu, když tvůj kanál expolodoval,
fanoušcí přibývali a najednou si s tebou každý chce potřást rukou a promluvit si. Bylo to pro tebe zvláštní nebo se ti to líbilo ?

Myslíš, když můj kanál nabíral na otáčkách?

Ano

Očividně, když děláš na videích a ty videa získají spoustu shlédnutí, tak tě to udělá šťastným, když získáš dobrou odezvu. To je skvělé. Myslím si, že si to neuvědomuješ, dokud to opravdu nezažiješ na veřejnosti. Lidé mě začínají poznávat na veřejnosti. Prostě jenom jdu ven a slyším fanoušky jak křičí, je bláznivé kolik fanoušků se najde. Nemůžeš se schovávat, například jeden z fanoušků mi koupil láhev vína, kterou jsme spolu vypili. To bylo skvělé. Je to trošku, lidé se na tebe začnou dívat trošku jinak, když máš úspěch. Znal jsem lidi, co se mi smáli kvůli tomu, že jsem dělal Youtubevidea, uznávám, že ještě nebyly tak dobré. Já jsem typ člověka, kterému absolutně nezáleží na tom, co si lidé myslí. Můžu se zvednout a pobíhat tady nahý a nezajímá mě to. Prostě nezájem. A ti lidé co se mi smáli, najednou chtějí být mými nejlepšími přáteli. Co třeba, vůbec. To vůbec. Takže, ano, můžeš si toho výrazně všimnout, když máš kolem sebe lidi. Mám výbornou partu přátel, kteří měpodporovali předtím, než jsem se stal známým. Celkově dobré přátele, mám díky nim opravdu dobrý pocit, že nejsme přátelé jenom, protože se mi daří na Youtubu. Moje rodina mě opravdu podporuje, můj manager se o mě stará, stará se hlavně o to abych měl “ nohy na zemi“.

Bylo mi potěšením si s tebou promluvit Mojo.

Díky.

Hodně štěstí v budoucích projektech a ve všem co budeč dělat. Všichni mají rádi Mojoa, je to prostě Mojo!

Díky bando.

Shrnutí nakonec. Mojo je velice sympatický mladý muž s obdivuhodným entuziasmem. I přesto, že měl po ránu velkou kocovinu po afterparty, tak bych víc než ochotný nám poskytnout interview. To o jeho charakteru mnohé napovídá. Padli jsme si okamžitě do oka a shodli se na spoustě témat. Díky Mojo!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor : Slavný CS.GO youtuber MojoOnPC

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.