Rozhovor s Herdynem o největším českém úspěchu v League of legends a současném stavu

Na narozeninách Prima Cool se nám podařilo udělat rozhovor s jedním z největších českých streamerů Pavlem "Herdynem" Mikešem.

MČR

MČR FOTO: Reprofoto YouTube

Ahoj Herdyne, na začátku bych tě poprosil, jestli by ses divákům představil, i když v dnešní době tě zná pravděpodobně každý.

Jmenuji se Pavel Mikeš, vystupuji pod přezdívkou Herdyn a proslavil jsem se hlavně hraním League of Legends, ve kterém jsou dvakrát vyhrál titul mistra České republiky. Momentálně moje tvorba spočívá v tom, že hraju hry a dělám u toho ze sebe kašpara a vlastně i trochu z těch her.

Zmínil jsi League of Legends hraní. Vím, že jsi  vyhrál v roce 2013 Copenhagen Games. Dokázal bys zpětně popsat tento turnaj?

My jsme tam jeli s tím, že máme šanci vyhrát, ale víceméně jsme vítezství nečekali. Snažili jsme se brutálně, dokud jsme neprohráli jednou ve skupině a to byl jediný špatný bod turnaje. Od této chvíle jsme se vzchopili a vyhráli naprosto všechno. Pocit to byl neuvěřitelný. Je to cena, kterou si ještě žádný jiný tým z offline akce neodvezl. I z finančního hlediska to bylo 20 000 Kč pro každého, 100 000 Kč celkem. Byl mimořádný úspěch. Porazili jsme tam hráče, kteří dneska vystupují v profesionálních týmech v předních ligách například Bjergsen (poznámka redakce: Za zmínku určitě stojí ještě Rekkles a Kazmitch)

Co se vlastně stalo, že takový tým se neudržel? Protože v dnešní době týmy, které jste porazili, jsou poměrně vysoko v Challenger series a Esuba v tuto chvíli není až tak úspěšná, jak by si většina lidí představovala?

Problém byl v tom, že jsme byli takoví, že jsme vyhráli evropský turnaj. Někdy hráči bývají naivní a mají pocit, že přijedou domu a budou vyhrávat úplně všechno a pár z nich to nevydrželo. Měli pocit, že přechod do jiného týmu bude zlepšení. Toto se nakonec nestalo. Ten koktejl hráčů na vyhraní evropského turnaj se jen tak nenamíchá a selhali.

Na druhou stranu třeba Nardeus se z toho poučil a udělal veliký úspěch na jiné scéně.

Nardeus byl mimořádný talent. Ten si samozřejmě své úspěchy zaslouží a on se podepsal zásadním zásadním způsobem na výhře v Copenhagen Games. Hlavně to však byla synergie hráčů, která se jen tak nenajde. Kdoví jak by to dopadlo, kdyby hráči měli trochu trpělivost, hecli se a pracovali na sobě dál jako tým. 

Je nějaká reálná možnost tvého návratu do progamingu? 

Pokoušel jsem se o něj.Chtěl jsem to zkusit znovu. Myslím, že skillově na to mám, protože na týden jsem úplně zmizel ze sociálních sítí. Celodenní náplň byla, že jsem si dal sprchu a jen hrál. Když jsem prohrál, šel jsem si ven zaběhat, abych se dostal z toho tiltu a hrál jsem dál. Za ten týden jsem se dostal v nové sezóně z Diamond V po placements do Diamond 1. byl jsem dvě výhry od Master tier a v ten moment jsem ztratil  trpělivost. Netěšil jsem se z hrání té hry. Těšil jsem se spíš na to, co bude za hype, až Master tier dám, co kolem toho natočím za videa. To byl ten moment, kdy se to zlomilo, když jsem prohrál a cíl se spíš oddaloval než přibližoval jsem začal hrát hůř. Skillově by to šlo, ale ne po šesti letech hrání té hry a po vytvoření nových, jiných priorit.

Takže tu hru bereš spíš jako zábavu? 

Beru to spíš jako povinnost vůči všem fanouškům, kteří mě sledují. Zábava to je, když hraju občas. Hry jsem přesycen vyloženě a když to hraju celý den, tak najdu ten strop, kdy se mi hraní až znechucuje.

A co bys nakonec vzkázal fanouškům? 

Fanouškům bych vzkázal, že jim strašně moc děkuji. Hlavně v poslední době mě povzbuzovali obrovským způsobem a taky že pro ně připravuji další věci, na které se mohou těšit.

Témata: Herdyn
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor s Herdynem o největším českém úspěchu v League of legends a současném stavu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.