Rozhovor: Cosplay, fitness, DIY a vaření? Stíhám všechno, říká Aonir

Vyzpovídali jsme německou cosplayerku Aonir, která se může pyšnit čtyřiceti cosplayi různých žánrů.

Black Cat (Aonir Cosplay)

Black Cat (Aonir Cosplay) FOTO: Annie Fischinger

I dnes tu máme rozhovor s jednou z porotkyň cosplay debutu na Animefestu. Německá cosplayerka Aonir zasedne do porotcovského křesla úplně poprvé a opravdu moc se těší.

Ahoj! Mohla by ses našim divákům v krátkosti představit?
Jmenuji se Caro, je mi 26 let a žiju v krásném městě Hamburg v Německu. Cosplayi jsem se začala věnovat v roce 2004. Tehdy byla mým prvním cosplayem Rinoa Heartilly z Final Fantasy 8. Po několika festivalech v roce 2004 a 2005, jsem si na několik let dala s cosplayem pauzu. Od roku 2011 jsem však zpět v akci! Vytvořila jsem shruba 40 kostýmů napříč hrami, komiksy, anime a mangou. Už jsem byla na hodně akcích, většina z nich byla však Německu. Proto už se nemůžu dočkat až potkám cosplayery z jiné země.

Který z tvých cosplayů máš nejradši? A proč?
Určitě je to můj cosplay Legion Commander (Flight of the Valkyrie). Byl to jeden z mých vysněných cosplayů a zároveň i obrovská výzva. Nikdy předtím jsem nedělala brnění na celé tělo a nebo křídla. S výsledkem jsem byla opravdu spokojená! A samozřejmě je to cosplay z mojí oblíbené hry - Dota 2.

img-responsive

Legion Commander (Aonir cosplay) | foto: Max H.

Jaká je tvá nejoblíbenější věc na cosplayi?
Potkávat lidí z celého světa a sdílet s nimi nadšení pro tento koníček. Také mám moc ráda tu kreativní část, protože může být velice různorodá a zajímavá. Další z věcí, které na tomto koníčku zbožňuju je to, když se do cosplaye obléknu úplně poprvé. Mám takový rituál, že si doma nikdy nezkouším celý kostým, jen některé jeho části pro zkoušku. Debut kompletního cosplaye je vždycky až na samotném conu.

Byla jsi už někdy v České republice?
Ne, nikdy.

Znáš nějaké české cosplayery?
Osobně se znám jen s Romanem aka. Tanakth Cosplay. Ale už se nemůžu dočkat až poznám další cosplayery z Čech.

Na Animefestu 2016 se zhostíš role porotkyně v Cosplay debutu. Je to tvoje první zkušenost s porotcováním?
Bude to moje porotcovská premiéra! Je pro mě opravdu čest být v porotě. Porotcování bylo jednou z položek na mém  "cosplay wishlistu", kterou jsem si chtěla opravdu moc splnit. Takže doufám, že to nebude moje první, ale zároveň poslední zkušenost s porotcováním.

Už máš vymyšlený cosplay plán na Animefest 2016?
Uff, ještě ne, ale asi bych se měla brzo rozhodnout! Pravděpodobně si však vezmu Hildu (Zelda Hyrule Warriors) a Asuku Langley (verzi v Yukatě). Na sto procent to však ještě jisté není.

img-responsive

Kasumi (Aonir cosplay) | foto: Max H.

Máš nějaký vysněný cosplay, který bys někdy chtěla zrealizovat? (pokud bys měla neomezené prostředky, čas a zkušenosti)
Cítím se trošku blbě, protože mě při představě mého vysněného cosplaye vůbec nic nenapadá. Ale myslím si, že by tím vysněným cosplayem mohla být Kerrigan ze hry Starcraft 2. Před nějakou dobou jsem ji zkoušela vyrobit, ale dost jsem to pokazila. Pak jsem byla opravdu moc smutná, že jsem se ji nesnažila vyrobit znovu. Tenkrát jsem na to zdaleka neměla dostatečné zkušenosti.

Jakou část cosplayování máš ráda nejmíň?
Časová tíseň. A tu jsem opravdu dost pociťovala, když jsem dokončovala kostým noc před festivalem. Fakt se za svou lenost a pomalost nesnáším :D

img-responsive

Sailor Saturn | foto: Annie Fischinger

Co kromě cosplayování ráda děláš ve svém volném čase?
Mám moc ráda kreativní věci jako DIY, fitness, zdravé vaření (ale pořád jím opravdu dost tučného jídla) a samozřejmě online hry.

Účastníš se cosplay soutěží? Vyhrála jsi některou z nich?
Zúčastnila jsem se jen několika soutěží a zatím jsem žádnou nevyhrála. Ale můj čas přijde! Nejspíš...

Kolik kostýmů stihneš obvykle dokončit za rok?
To záleží hlavně na tom, jak jsou komplikované a kolik času na ně můžu mimo práci vynaložit. Ale obvykle je to asi 6-8 cosplayů, které zahrnují i jeden větší projekt.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor: Cosplay, fitness, DIY a vaření? Stíhám všechno, říká Aonir

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.