VIDEO: Rozhovor s cosplayerkou Nikou

Pojďme se na malou chvíli poohlédnout za posledním LanCraftem, kde jsme vyzpovídali cosplayerku Niku, aby nám řekla více o své nevšední zálibě.

Nika cosplayer

Nika cosplayer FOTO: Caté Photosis

Ahojky, můžeš se nám představit a říct nám, co tě přivedlo ke cosplayi?
Ahoj, jsem Nika a žiju v centru všeho dění, v Praze. Na cosplay scénu jsem se dostala v roce 2010, když jsem poprvé navštívila jeden menší otaku sraz konající se v Praze. No a tam to všechno začalo.

Jaký byl tvůj první cosplay?
Můj úplně první cosplay byl mistr Kakashi z anime Naruto. Nedá se však říct, že by to byl profi cosplay vyladěný do detailů, prostě katastrofa. Ale i tenhle nezdar byl pro mě velkou zkušeností. Cosplay je nyní mým velkým koníčkem, který mi dává možnost na chvilku jednoduše vypnout. Při cosplayování můžu dělat vlastně úplně všechno - smát se, dělat ze sebe blázna. Dokonce mě i těší, když se na mě lidi v tramvaji otáčí, protože jsem něčím neobvyklá a výstřední.

Jak dlouho v průměru pracuješ na jednom cosplayi?
Můj cosplayový průměr čítá momentálně jeden cosplay ročně. V následujícím roce to chci zvýšit aspoň na tři. Abych byla upřímná, jediný cosplay, který teď tahám na všechny akce, mi trval asi 6 měsíců.

Byl LanCraft 2015 tvůj první? Jak se ti na něm líbilo?
Tenhle LanCraft byl mým prvním a nelituju toho, že jsem jela, protože tam byla super parta lidí a pohodová atmosféra. Vedro bylo sice dost šílené, ale i přesto to byla snad nejlepší akce roku.

Účastnila jsi se někdy nějaké cosplay soutěže? Nebo účast aspoň zvažuješ v budoucnu?
Nikdy jsem se v cosplayi neúčastnila soutěže, ale pokud se počítá i cosplay divadlo, tak jsem v jedné scéně hrála zombíka. Jinak ale ne, neúčastnila jsem se řádné oficiální soutěže. Upřímně nemám žádný cosplay, který by se hodil do soutěže.

Kolik cosplayů vlastníš? A jaké?
V tuto chvilku mám použitelné 4 cosplaye, jeden z toho není úplně dokončený :)

Shizuka Marikawa - High school of the dead
Yowane Haku - Vocaloid (magnet vision)
Spellthief Lux - League of Legends – cosplay, který je se mnou již třetím rokem :)
Chariot - Black Rock shooter (není stále dokončený)

Na jaké akce jezdíš v cosplayi?
Můj první velký con byl Akicon, takže na žádném ročníku nesmím prostě chybět. Dále se účastním ještě akcí jako Animefest, Advík, PragoFFest, 4Games, 4Fans apod.

Jaké cosplaye plánuješ do budoucna?
No... chystám hodně cosplayů. Napočítala bych jich aspoň dvanáct. Plánuju především herní a filmové cosplaye. Z toho mám v plánu další tři cosplaye z League of Legends. Jeden z nich - Muse Sona, by měla mít premiéru na Adviku 2016. Několik dalších příkladů z mého cosplay listu jsou také Frost z Mortal Kombat X, One z Drakengard 3, Reaper Soraku a Queen Ashe z League of Legends. Mám v plánu na každé akci ukázat něco nového, takže si myslím, že mám vystaráno na pěkně dlouhou dobu.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: VIDEO: Rozhovor s cosplayerkou Nikou

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.