Rozhovor: Assassin's Creed: Rise Up!

Jak to dopadne, když si několik herních nadšenců usmyslí, že na svou oblíbenou sérii o asasínech natočí video? Výsledky jejich usilovné práce uvidíme již brzy.

Natáčení AC: RISE UP!

Natáčení AC: RISE UP! FOTO: Caté Photosis

Dnes jsme si pro vás připravili rozhovor s Mathym, který je u nás spojený se vším, co zahrnuje tematiku Assassin´s Creed. Společně s několika známými utvořili tým, který pro všechny fanoušky této herní série natočil krátké video, které se odehrává v době AC: Syndicate (viktoriánská Anglie). Jak dlouhé video bude? A objeví se v něm i samotná dvojčata Fryovi? Odpověď na tyto a další otázky najdete v rozhovoru.

img-responsive

AC: Rise UP! | foto: Caté Photosis

Kdy vznikla první myšlenka na natočení tohoto projektu? Co všechno bylo nutné obstarat, aby se dal snímek zrealizovat?

Předně musíme vzít v potaz, že jsme nově zformovaný tříčlenný tým, který se do doby před tímto projektem znal poměrně okrajově. Sice po dobu vývoje videa jsme spolu byli víc, nicméně každý jsme k tomu přistupoval tak trochu po svém, jak Lukáš, tak Denerog, tak i já.

Když budu mluvit za sebe, tak pro mě jakožto AC fana, kterej dělá admina na největším AC CZ/SK komuniťáku u nás a na Slovensku, je spoluzakladatelem AC cosplay skupiny a rád točí a stříhá, asi nebylo jiné cesty. AC videa jsem chtěl točit vždycky.

Osud tomu chtěl, že jsem měl to štěstí jednou v Geekárně potkat Davida "Deneroga" Novotného, který má blízko k filmu. Už režíroval pár menších počinů a zná i lidi na Barrandově. Partu nám doplnil ještě Lukáš "zatím nemá přezdívku" Krása, kterého osobně považuju (minimálně na cosplay scéně) za nejlepšího fotografa u nás. No a spolu jsme se rozhodli, že zkrátka chceme točit opravdu kvalitní videa, protože cit pro detail nám na české scéně obecně dost chybí.

img-responsive

AC: Rise UP! | foto: Caté Photosis

O projektu jsme začali mluvit tuším někdy v říjnu. Od té doby jsme začali zkoumat terén. S klukama z parkour skupiny Divernity, na jejíž tréninky občas chodím, jsem se začal rámcově bavit, jestli by do toho s náma šli, protože nám bylo od začátku jasný, že bez parkouristů to nepůjde.

Denerog začal shánět kostýmy, protože ač jsme v týmu všichni conaři, šermíři nebo cosplayeři, tak kostýmy na viktoriánskou Anglii nikdo z nás nemá. Autentické kostýmy Evie a Jacoba jsou od Bossi a Roberta z Assassin´s Creed Cosplay - Czech Brotherhood.

Lukáš začal řešit, kde točit. Jelikož Prahu fotí moc rád, měl bambilión tipů na hezké lokace a bylo potřeba vybrat ty nejlepší.

A v neposlední řadě nám začínalo být jasné, že potřebujeme i sponzora, protože z vlastního to nemáme šanci dát - jenom kostýmy vedlejších postav byly drahé jak tryskáč - a v tom nám díky bohům vyšel vstříc přímo vydavatel hry, firma Conquest, se kterou externě spolupracuju jako grafik a střihač.

Jak těžké bylo najít nějaká pěkná místa bez známky novodobých technologií, které by se na snímku neměly objevit?

Hele překvapivě docela jednoduše. V tom máme myslím výhodu oproti třeba americké produkci, protože konkrétně Praha je jeden obrovský veřejný filmový ateliér. Najde se tu všechno - gotika, renesance, baroko, stačí si vybrat. Samozřejmě se člověk nevyhne sem tam nějaké elektrické krabici nebo hlavnímu uzávěru plynu, to jsme se ale maximálně snažili maskovat vylepováním "dobových" plakátů okoukaných ze hry, což ve výsledku vlastně jenom umocnilo atmosféru.

Čili ve videu prakticky nic nepřekáží. Teda až na tu jednu značku zákazu zastavení, které jsme si všimli až při střihu. Ta se však při editu dokázala ze záběru odstranit.

img-responsive

AC: Rise Up! | foto: screenshot z videa

Jak dlouho se natáčelo? Kdy padla poslední klapka?

Točilo se dva víkendy, 4. a 5. a 11. a 12. prosince, prakticky od úsvitu do soumraku (což je v téhle době zatraceně krátká doba).

Nutno zmínit, že samotné natáčení je poměrně hodně důležitá špička ledovce. Štáb musí být na place dřív, aby se všechno připravilo a s příchodem herců se už rovnou začalo točit - což je teda ideální stav. Mám pocit, že se nám to ani jednou nepovedlo. Po samotném natáčení je třeba techniku, kostýmy a rekvizity zase sbalit a odvézt, plus je večer potřeba nakoupit a přichystat jídlo a občerstvení na druhý den.

Čili, co pro herce znamenalo osm hodin na place, znamenalo pro štáb minimálně čtrnáct hodin práce. Takže jsme toho za dva víkendy nikdo moc nenaspali. Energeťáky tekly proudem.

Jo a klapku jsme pokaždé zapomněli doma. Což znamená…žádná klapka vlastně ani nepadla.

Kolik lidí se na natáčení podílelo?

Na projektu se podílelo celkem 29 lidí, z toho 21 před kamerou, 6 parkouristů, 5 cosplayerů a deset "normálních". Samozřejmě ne vždycky jsme se sešli v plném počtu, takže se stávalo, že gangster z Rooks hodil šutr a v druhém záběru nějakej Blighter (kterého ale hrál ten samý člověk v jiném kostýmu) tím šutrem dostal.

To se ale děje i normálně u filmu, kluci, co točili Báthory, by mohli vyprávět.

img-responsive

Ukázka z videa | foto: screenshot z videa

Jde o nějakou rekonstrukci scénky přímo ze hry nebo jste si scénář kompletně vymysleli?

Scénka je o dvou naprosto no-name charakterech. K tomu jsme se dostali víceméně proto, abychom měli volnou ruku a zároveň neprznili herní kánon. Samozřejmě dvojčata Fryovi mají v našem kraťasu hodně důležitou roli.

Autorem scénáře je v hlavní míře Denerog, s mým lehkým kecáním a házením klacků pod nohy.

Jak dlouhý bude snímek?

Filmeček bude mít zhruba tři minuty

Jak moc bude ve snímku zastoupený parkour?

Takhle - parkourové AC videa točí už Devin Supertramp, od kterého jsme se chtěli odlišit a dát ho tam jenom nějaké stopové množství, protože freeruning ke hře tak nějak patří.

Ve výsledku je v našem kraťasu parkouru paradoxně minimum. Nicméně si myslím, že bez Divernity bychom to nedali. Předně mi přijde, že všichni parkouristi jsou hrozně fajn lidi. Jeden známý o nich kdysi prohlásil, že jsou to všichni "takový Mirkové Dušínové", což na ně myslím docela dost sedí. Zároveň jsou všichni ve výborné fyzický kondici. Umí padat, umí dát ránu, umí obdržet ránu - není divu, že stuntový týmy přibírají do svých řad čím dál víc parkouristů - fakt se s nima po všech stránkách dobře spolupracuje.

img-responsive

Ukázka z videa | foto: screenshot z videa

Plánujete nějaké pokračování? Budou to opět asasíni?

No rozhodně bychom rádi pokračovali s natáčením v téhle sestavě a stylu i v budoucnu. Rozvíjet nějak víc tenhle konkrétní příběh asi nebudeme, příště se spíš zaměříme na něco, na co máme kostýmy a rekvizity líp dostupný. Zároveň bychom chtěli víc reagovat na dění na geek scéně. Denerog třeba plánuje točit něco s Deadpoolem. Ačkoliv já mám trochu pochybnosti, jestli to stíháme.

Kam by to mohl váš snímek dotáhnout? Máte nějaké cíle?

No ideální by bylo, kdyby se snímek dotáhl k očím a uším co nejvíce lidí a ideálně i někoho z potenciálních klientů, anžto bychom se všichni tři rádi do budoucna audiovizuální tvorbou živili.

No i proto jsme rádi, že na videu spolupracujeme s oficiálním českým distributorem - tak trochu na to spoléháme. Navíc se kamarádím s Italským cosplay Bratrstvem, takže se plánujeme co nejvíc šířit i do zahraničí, je to tak i koncipované.

Kdy bude mít snímek premiérové promítání?

Předpremiéra AC: RISE UP! je plánovaná na 23. ledna, na kterou budou pozvaní speciální hosté a celý štáb, který se na filmečku podílel. Oficiální premiéra se odehraje na PragoFFestu, který proběhne o víkendu od 29.1 do 31.1.

Závěrem jen dodáme, že video nadchne určitě nejednoho fanouška této herní série. My z redakce se na výslednou podívanou opravdu těšíme. Teď jen můžeme doufat, že jsme vás též dostatečně nalákali. A třeba se v budoucnu dočkáme i nějakého pokračování.

Témata: Assassin's Creed
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rozhovor: Assassin's Creed: Rise Up!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.