Reportáž z European Road to BlizzCon. Povedla se největší herní akce v Česku?

Minulý víkend se odehrála jedna z nejdůležitějších a pravděpodobně na delší dobu i jedna z největších herních akcí u nás – European Road to BlizzCon. Celou akci si můžete přiblížit v naši reportáži.

European Road to Blizzcon

European Road to Blizzcon FOTO: Radek Vebr

Byl to svátek pro všechny fanoušky her Blizzardu, ale podle ohlasu si akci užili i diváci, kteří nepatří do "fanklubu". Z části za to můžou i hrané hry, ke sledování Heroes of the Storm nebo Hearthstonu nejsou potřeba nějaké hlubší znalosti, základní mechaniky pochopí po chvíli každý.

Ještě před samotným začátkem se dlouho dobu nevědělo, jak to bude s lístky, jestli se na všechny dostane, kolik budou stát. Organizátoři to ale vyřešili nejlépe, jak v dané situaci mohli a vstupné dali zdarma, což je pro akci takového kalibru nezvyklé. Nicméně se na oznámení čekalo dlouho a tato prodleva měla negativní dopad na výslednou návštěvu. Pro ty, co vlastnili Early Access lístek, přichystali odměnu – speciální pamětní minci Heroes of the Storm, o kterou můžete stále soutěžit!

V sobotu ráno vypadala fronta u arény děsivě, velký šnek se táhl téměř až k zastávce MHD. Po jedenácté, kdy se začali pouštět první lidé, už vše šlo hladce a za chvíli už byli všichni uvnitř arény, tolik asi k obavám lidí, kteří se báli, že se dovnitř nevlezou.

Říkal někdo soutěž?

Road to BlizzCon ale nebyl jen o sledování profesionálních hráčů. Blizzard sebou přivezl i různé aktivity a obchůdek s merchandisem. Bohužel oproti webovému obchodu byla nabídka trestuhodná a mnoho lidí bylo zklamaných, že neutratí veškeré kapesné. Různé věcičky se ale daly získat i mnohými soutěžemi.

Tou nejlákavější bylo hledání kartičky s Goblinem, která vám po odevzdání v komunitním centru vynesla hodně cen, namátkově Hearthstone polštář, trička, sběratelské edice her a mnohem více. Překvapilo nás ale, když nám jeden z organizátorů řekl, že si kartičku poměrně hodně lidí nechalo a připravilo se tak dobrovolně o hodnotné ceny.

img-responsive

European Road to Blizzcon | foto: GAMIFIQUE.cz

Kromě toho probíhaly i po celý víkend soutěže na sociálních sítích, kde vyhrál každý, jen někteří holt měli více štěstí a odnesli si hmotnější odměny. No a samozřejmě nemůžeme zapomenout na rozdávání náramků, které hlavně sblížilo návštěvníky, když si předávali informace, jak je získat. Super nápad.

Heroes x WoW x Hearthstone

Kvůli těmto třem hrám se vlastně celá akce konala. Aréna se rozdělila na tři části, kdy polovinu zabíral Heroes of the Storm, zbytek pak dostal Hearthstone a World of Warcraft. I na tomto jde vidět, jak moc Blizzard tlačí progaming Heroes of the Storm, když mu dali přednost před mnohem oblíbenějším Hearthstonem, což šlo hlavně poznat první den, kdy bylo nejvíce plno právě u Hearthstonu. Ostatní hry byly trošku prázdnější. To se ale vynahradilo v neděli, kdy byla atmosféra naprosto úžasná a obzvlášť při finále Heroes of the Storm se fandilo jak o život.

Pokud vás náhodou nebavilo sledovat hry, tak se pořád dalo na co dívat. Celý víkend se po aréně procházely úžasné kostýmy. Byly zde k vidění profesionální kostýmy od Blizzardu, ale i klasicky po domácku vytvořené Cosplaye, které ale rozhodně nebyly horší kvality. Je neuvěřitelné, co někteří dokážou vytvořit „doma na koleni“. Favoritkou redakce se stala Valla, kterou ztvárnila cosplayerka Germia.

Overwatch

Černý kůň celé akce, na který se stála dlouhá fronta už od rána i na úkor sledování zápasů. Při finále dokonce museli stánek na chvíli zavřít, aby lidé nestáli ve frontě a šli místo toho sledovat Stage. Ze zhruba dvacetiminutové akce odcházeli lidé velmi spokojeni, většinou přímo nadšeni. Naše dojmy si budete moct přečíst již zítra.

img-responsive

European Road to Blizzcon | foto: Radek Vebr

Evropská část Road to BlizzCon se organizačně povedla téměř na jedničku a ukázala i obecenstvu, které hry moc nesleduje, že se v té O2 aréně děje něco velkého, kde mají hlavní roli hry. Zádrhelem byly zmatky se vstupenkami, což podle všeho výrazně ovlivnilo počet zahraničních návštěvníků, kteří se jen pár dní před začátkem dozvěděli, že vstup je pro všechny zdarma a už nestíhali/nechtěli měnit plány a cestovat do Prahy.

Nejsme na podobné velké herní akce zvyklí jako Německo nebo Polsko a bez pomoci fanoušků z okolních zemí se bohužel neobejdeme. Na zaplnění O2 arény je Česká komunita příliš malá, snad to Blizzard vezme v potaz a dočkáme se minimálně ještě jedné velké akce na našem území.

Další skvělé fotky z celé akce najdete v albu Radka Vebra na Flickru

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Reportáž z European Road to BlizzCon. Povedla se největší herní akce v Česku?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.