Shrnutí Hearthstone turnaje na European Road to Blizzcon 2015

Tento víkend v Pražské O2 aréně probíhala European Road to Blizzcon 2015 a my jsme pro vás sledovali Hearthstone turnaj. Pojďme si vše shrnout.

European Road to Blizzcon

European Road to Blizzcon FOTO: Blizzard Entertainment

Do duelů v pražské O2 aréně se z předchozí části turnaje, ze které bohužel vypadla při bojích o postup z TOP40 jediná česká naděje Ladislav „Meyger“ Majer, kvalifikovalo osm hráčů evropské Hearthstone špičky. Těmi byli Neirea, ThijsNL, Pavel, Ostkaka, Lifecoach, Gera89, Hoej a Maverick.

V sobotu probíhaly boje ve skupinách, ze kterých první dva z každé skupiny postoupili na Blizzcon. Skupiny byly ve složení:

Skupina A: ThijsNL, Ostkaka, Hoej, Maverick

Skupina B: Neirea, Lifecoach, Pavel, Gera89

V bojích kralovaly převážně decky jako GP Warrior, Druid a Warlock s občasnou příměsí Huntera nebo Priesta. V posledním boji ve skupině B, jenž zároveň ukončil základní část turnaje, ve kterém se rozhodovalo, kteří hráči se v listopadu půjdou poprat o titul mistra světa s nejlepšími světovými hráči, se ruský hráč Pavel připravil o možnost postupu hloupou chybou. Podívejte se sami.

Po této hře Lifecoach slezl dolů ze stage a rozdával podpisy a s chutí se fotil s fanoušky, stála tam na něj velká fronta. A bylo již jasné, že Blizzconu se budou účastnit hráči ThijsNL, Ostkaka, Neirea a Lifecoach.

img-responsive

Čtveřice postupujících na Blizzcon 2015 | foto: GAMIFIQUE.cz

Ale předtím, než Pražská Hearthstone stage v sobotu večer utichla, čekaly nás ještě dva zápasy, kde se rozhodlo o finalistech.

V semifinále se utkali ThijsNL vs. Lifecoach a Neirea vs. Ostkaka. první zápas byl v režii Thijse a Lifecoache porazil 3:0. Druhý zápas se více povedl Neireovi, porazil Ostkaku 3:1. Po tomto už Hearthstone stage ztichla a všichni se těšili na druhý den, až si to mezi sebou rozdají finalisté o výhru v hodnotě 10 000 $. (podrobnější informace o hrách naleznete v našem live reportu zde)

V napínavém finálovém souboji nakonec uspěl ThijsNL, když Neireu porazil 3:1 (podrobnější informace o hře naleznete v našem live reportu zde)

Ale co by se dalo organizátorům vytknout je, že trochu neodhadli kapacitu a nečekali, že i přes nejmenší prizepool do O2 arény na Hearthstone přijde takové množství diváků. Takže tam byla tam doslova hlava na hlavě. Česká Hearthstone komunita se tedy rozhodně ukázala svou sílu a organizátoři se snad pro příště poučí a nepodcení české katičkáře. Naproti tomu z druhé strany, před HotS stage bylo volných míst více než dost i proto, že pouze z této strany bylo pro diváky otevřené druhé patro, které kapacitu výrazně zvýšilo.

img-responsive

Tribuna před Hearthstone a WoW stage | foto: GAMIFIQUE.cz

Celým turnajem provázeli komentátoři Dan "Frodan" Cho, Janne "Savjz" Mikkonen,  Marcin "Gnimsh" Filipowicz a Jakub "Lothar" Szygulski. Podpisy prvních dvou jmenovaných, tedy Frodana a Sajvze a hromady dalších pro vás máme připraveny a můžete jej získat v soutěži jenž pro vás chystáme. Pro více informací sledujte náš web.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Shrnutí Hearthstone turnaje na European Road to Blizzcon 2015

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.