Týden v League of Legends: Alex Ich vystrčil Winterfox z LCS, Hai a Krepo končí

Opět se podíváme na to nejpodstatnější, co se odehrálo na progamingové scéně League of Legends během uplynulých dní. V Evropě a Severní Americe hrály týmy o postup do LCS, čínská LPL uzavřela svou jarní část bitvami u titul a 3. místo, v Koreji se hrálo o finále a dva veteráni oznámili odchod do důchodu.

KiWiKiD z Dignitas

KiWiKiD z Dignitas FOTO: Riot Games

EU LCS

Hlavní část evropské ligy už minulý týden sice skončila, ale mezeru mezi ní a MSI vyplnil Riot Promotion Tournamentem. O postup do LCS se utkali Copenhagen Wolves Academy s Roccat a Reason Gaming s Giants.

Roccat mají za sebou hodně bídný split, ale v sérii proti CWA byli i přesto velkými favority. A v zápasech to bylo patřičně vidět. Na výkonech Roccat byl znát vliv nového kouče, Woolite konečně přestal fungovat jako chodící návnada a výsledkem bylo zasloužené vítězství 3-0.

Giants se až v tie-breakeru s Meet Your Makers vyhnuli jistému sestoupení, ale o své místo v LCS se stejně museli ještě poprat s 3. týmem Challenger Series, Reason Gaming. Giants se v sérii rychle ujali vedení 2-0, ve třetím zápase však zvládli Reason přesvědčivým vítězstvím snížit. Překvapení se ale nakonec nekonalo. Giants si své místo v LCS sebrat nenechali.

Jediným novým týmem v EU LCS tak v letním splitu bude pouze xPekeho tým Origen Gaming.

NA LCS

V Americe se o své místo na výsluní poprali Team Fusion s Dignitas a Team Dragon Knight s Winterfox.

Fusion byli k postupu blízko už v Expansion Tournamentu před půl rokem, teď se jim naskytla druhá šance. V cestě jim stáli Dignitas, kteří po předsezónní obnově soupisky těžce propadli a už podruhé za sebou museli bránit své místo v LCS. Do série vstoupili dobře a rychle se ujali vedení 2-0. Fusion se ale nenechali zlomit a vynutili si pátý zápas. Veškeré vidiny úspěchu pak ale rozehnal KiWiKiD vynikajícím výkonem v posledním zápase udržel Dignitas v LCS.

I Winterfox před splitem prošli obměnou sestavy a jako bonus ještě přihodili změnu jména, ale výsledek se o Dignitas příliš nelišil. Jako soupeře v Promotion Tournamentu si vybrali Team Dragon Knights, které na tuto sérii posílila legenda z Moscow 5/Gambitu, Alex Ich. A dobře rozhodně neudělali. TDK, a Alex především, Winterfox roznesli na kopytech poměrem 3-1 a poslali bývalé Evil Geniuses do Challenger Series.

TDK v LCS doplní ještě Enemy eSports.

LCK

Korejská LCK měla i na tento týden naplánovanou jen jednu sérii, a to CJ Entus vs SKT T1, boj mezi dvěma legendami, Madlifem a Fakerem, ale sliboval opravdu parádní podívanou. Avšak ze začátku to tak nevypadalo. CJ Entus se vezli na vítězné vlně a první dva zápasy s přehledem uzmuli pro sebe. Vystřídání Easyhoona za Fakera po prvním zápase SKT nepomohlo, takže kouč přistoupil na poměrně radikální řešení, vystřídal i junglera T0Ma za stále více uvadajícího Bengiho.

A výsledky se překvapivě dostavili. SKT ve třetím zápase CJ rozmetali a po 70 minutové bitvě pro sebe urvali i 4. zápas. Došla tedy řada na blind pick, což znamenalo, že Faker dostal do rukou svého nejlepšího championa, LeBlanc. Za 33 minut svítilo na jeho skóre 15/1/10 a SKT si zajistili postup do finále proti GE Tigers.

LPL

Čínskou LPL čekaly tento týden poslední dva zápasy jarní části. O třetí místo se strhl boj mezi iG a Snake. Invictus Gaming jsou v posledních týdnech ve formě a ve stejné ráži pokračovali i v této sérii. Snake se na velký odpor nezmohli a podlehli 1-3. A titul si po pětizápasové bitvě pro sebe nakonec urvali favorizovaní EDward Gaming, když porazili LGD.

Hai a Krepo končí

Během uplynulých dní se aktivní kariérou rozloučili další legendy progamingové scény. Hlavní shotcaller Cloud 9, Hai, se rozhodl skončit především kvůli zranění zápěstí, ale jeho výkony v poslední době byly stejně horší a horší. Jeden z nejlepších stratégů tak po dvou letech přenechává v Cloud 9 místo jiným. Největším kandidátem na jeho následovníka je (už dlouho) vycházející hvězda Incarnati0n.

Dalším veteránem, který dal kompetivnímu hraní vale je support Krepo. Původní člen CLG.EU, týmu který v Season 2 patřil mezi ty suverénně nejlepší na světě, v posledních splitech uvadal, ale i přesto se nechtěl vzdát šance zahrát si na Worlds. Když se ale v právě odehraném splitu pokusil oživit podobně upadající Elements a selhal, nadějí se vzdal. S progamingem se pravděpodobně ale úplně nerozloučí, očekává se, že obsadí volné místo komentátora EU LCS.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Týden v League of Legends: Alex Ich vystrčil Winterfox z LCS, Hai a Krepo končí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.