Týden v League of Legends: Alex Ich vystrčil Winterfox z LCS, Hai a Krepo končí

Opět se podíváme na to nejpodstatnější, co se odehrálo na progamingové scéně League of Legends během uplynulých dní. V Evropě a Severní Americe hrály týmy o postup do LCS, čínská LPL uzavřela svou jarní část bitvami u titul a 3. místo, v Koreji se hrálo o finále a dva veteráni oznámili odchod do důchodu.

KiWiKiD z Dignitas

KiWiKiD z Dignitas FOTO: Riot Games

EU LCS

Hlavní část evropské ligy už minulý týden sice skončila, ale mezeru mezi ní a MSI vyplnil Riot Promotion Tournamentem. O postup do LCS se utkali Copenhagen Wolves Academy s Roccat a Reason Gaming s Giants.

Roccat mají za sebou hodně bídný split, ale v sérii proti CWA byli i přesto velkými favority. A v zápasech to bylo patřičně vidět. Na výkonech Roccat byl znát vliv nového kouče, Woolite konečně přestal fungovat jako chodící návnada a výsledkem bylo zasloužené vítězství 3-0.

Giants se až v tie-breakeru s Meet Your Makers vyhnuli jistému sestoupení, ale o své místo v LCS se stejně museli ještě poprat s 3. týmem Challenger Series, Reason Gaming. Giants se v sérii rychle ujali vedení 2-0, ve třetím zápase však zvládli Reason přesvědčivým vítězstvím snížit. Překvapení se ale nakonec nekonalo. Giants si své místo v LCS sebrat nenechali.

Jediným novým týmem v EU LCS tak v letním splitu bude pouze xPekeho tým Origen Gaming.

NA LCS

V Americe se o své místo na výsluní poprali Team Fusion s Dignitas a Team Dragon Knight s Winterfox.

Fusion byli k postupu blízko už v Expansion Tournamentu před půl rokem, teď se jim naskytla druhá šance. V cestě jim stáli Dignitas, kteří po předsezónní obnově soupisky těžce propadli a už podruhé za sebou museli bránit své místo v LCS. Do série vstoupili dobře a rychle se ujali vedení 2-0. Fusion se ale nenechali zlomit a vynutili si pátý zápas. Veškeré vidiny úspěchu pak ale rozehnal KiWiKiD vynikajícím výkonem v posledním zápase udržel Dignitas v LCS.

I Winterfox před splitem prošli obměnou sestavy a jako bonus ještě přihodili změnu jména, ale výsledek se o Dignitas příliš nelišil. Jako soupeře v Promotion Tournamentu si vybrali Team Dragon Knights, které na tuto sérii posílila legenda z Moscow 5/Gambitu, Alex Ich. A dobře rozhodně neudělali. TDK, a Alex především, Winterfox roznesli na kopytech poměrem 3-1 a poslali bývalé Evil Geniuses do Challenger Series.

TDK v LCS doplní ještě Enemy eSports.

LCK

Korejská LCK měla i na tento týden naplánovanou jen jednu sérii, a to CJ Entus vs SKT T1, boj mezi dvěma legendami, Madlifem a Fakerem, ale sliboval opravdu parádní podívanou. Avšak ze začátku to tak nevypadalo. CJ Entus se vezli na vítězné vlně a první dva zápasy s přehledem uzmuli pro sebe. Vystřídání Easyhoona za Fakera po prvním zápase SKT nepomohlo, takže kouč přistoupil na poměrně radikální řešení, vystřídal i junglera T0Ma za stále více uvadajícího Bengiho.

A výsledky se překvapivě dostavili. SKT ve třetím zápase CJ rozmetali a po 70 minutové bitvě pro sebe urvali i 4. zápas. Došla tedy řada na blind pick, což znamenalo, že Faker dostal do rukou svého nejlepšího championa, LeBlanc. Za 33 minut svítilo na jeho skóre 15/1/10 a SKT si zajistili postup do finále proti GE Tigers.

LPL

Čínskou LPL čekaly tento týden poslední dva zápasy jarní části. O třetí místo se strhl boj mezi iG a Snake. Invictus Gaming jsou v posledních týdnech ve formě a ve stejné ráži pokračovali i v této sérii. Snake se na velký odpor nezmohli a podlehli 1-3. A titul si po pětizápasové bitvě pro sebe nakonec urvali favorizovaní EDward Gaming, když porazili LGD.

Hai a Krepo končí

Během uplynulých dní se aktivní kariérou rozloučili další legendy progamingové scény. Hlavní shotcaller Cloud 9, Hai, se rozhodl skončit především kvůli zranění zápěstí, ale jeho výkony v poslední době byly stejně horší a horší. Jeden z nejlepších stratégů tak po dvou letech přenechává v Cloud 9 místo jiným. Největším kandidátem na jeho následovníka je (už dlouho) vycházející hvězda Incarnati0n.

Dalším veteránem, který dal kompetivnímu hraní vale je support Krepo. Původní člen CLG.EU, týmu který v Season 2 patřil mezi ty suverénně nejlepší na světě, v posledních splitech uvadal, ale i přesto se nechtěl vzdát šance zahrát si na Worlds. Když se ale v právě odehraném splitu pokusil oživit podobně upadající Elements a selhal, nadějí se vzdal. S progamingem se pravděpodobně ale úplně nerozloučí, očekává se, že obsadí volné místo komentátora EU LCS.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Týden v League of Legends: Alex Ich vystrčil Winterfox z LCS, Hai a Krepo končí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

14.08.2019 20:53 Vydání Blair Witch se nezadržitelně blíží, počet videí a trailerů tedy bude sílit. A jednoho z nich…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.