Týden v League of Legends: Evropě už počtvrté kralují Fnatic, v NA si pro titul suverénně dokráčeli TSM

Dalších 7 dní napěchovaných progamingovými událostmi je za námi a jistě tedy není od věci si je, jako každý týden, shrnout. Tentokrát se podíváme na finále a zápasy o třetí místo v EU i NA LCS a na to jak se vyvíjejí play-off v LPL a LCK.

Yellowstar a Huni s trofejí pro vítěze

Yellowstar a Huni s trofejí pro vítěze FOTO: Riot Games

EU LCS

V evropské lize se o titul utkali Fnatic s Unicorns of Love, o tom, kdo se vyšplhá na třetí místo rozhodovala série mezi SK Gaming a H2k

SK si proti H2k s přehledem vydobyli náskok 2-0, ale poté se si H2k vzpomněli, že nejsou žádná ořezávátka a začali se potenciální potupě urputně bránit. Odnesla to především největší hvězda SK, Forg1ven, který nedlouho předtím získal cenu za neužitečnějšího hráče základní části. H2k mu ve všech zápasech nejen věnovali hned dva své bany, ale ještě si na něj pořádně došlápli v samotných hrách. Výsledek? Forg1ven za 3 zápasy nasbíral stejný počet smrtí jako za celou základní část a H2k získali sérii 3:2.

Poslední zápas mezi Fnatic a Unicorns of Love byl s jistotou jedním z nejinfarktovějších zápasů v historii progamingu a od finále se tak očekávaly velké věci. A zklamání se rozhodně nekonalo. Tempo se přelévalo ze strany na stranu a série se protáhla až po pátého zápasu. Tam už ale Jednorožcům došly síly a Fnatic dokázali vyhrát celou sérii v poměru 3:2.

Je to už čtvrtý triumf Fnatic v EU LCS; evropská liga měla jiného vítěze dosud pouze jednou - Alliance v minulém splitu. Tentokrát ale dokázali svůj úspěch zopakovat s prakticky úplně novou sestavou. Po Worlds v minulé sezóně se jádro Fnatic rozpadlo, když xPeke, sOAZ, Cyanide i Rekkles opustili tým a jako jediný zbyl Yellowstar, který dostal na starosti složení nového týmu. Vybral si poněkud neznámé Korejce, Huniho s ReignOverem, midaře H2k Febivena a z hlubin soloQ vytáhl Steelbacka. Nové sestavě před sezónou věřil málokdo, ale úspěchy týmu všechny bezvěrce spolehlivě umlčely.

Teď stojí před Fnatic další velký úkol. Jako vítěžové EU LCS se jim dostalo pocty reprezentovat Evropu nad Mid-Season Invitationalu, kde se už příští měsíc utkají nejlepší týmy ze všech hlavních regionů.

NA LCS

Ve zbývající sériích play-off NA LCS se utkali Team Liquid a Team Impulse o třetí místo a už tradičně Cloud 9 a TSM o titul.

S TL se už roky táhne prokletí – ať už hráli v minulosti jakkoli, vždy nakonec skončili na čtvrtém místě. Teď dostal tým další šanci prokletí zlomit. V cestě stáli TL, stejně jako minulý split, Team Impulse (tehdy pod jménem LMQ). TiP se podařilo dostat do vedení 2:1, ale TL dokázali srovnat. Série se tedy, opět stejně jako minulý split, rozhodovala až v pátém zápase. V něm TL své soupeře převálcovalo. Po letech se tedy konečně týmu, který se až před touto sezónu zbavil původního jména Curse, podařilo umístit výš než na 4. místě.

Stejně jako série o třetí místo, i finále mezi Cloud 9 a TSM bylo rovněž kopií loňského finále. A tady sahá tradice ještě o něco dál. Od svého vstoupení do ligy před dvěma lety se Cloud 9 dostali do finále pokaždé, a pokaždé v něm narazili na Team Solo Mid. Posledně se z vítězství těšili poněkud překvapivě TSM, ale tentokrát už byli velkými favority.

Svou roli beze sporu potvrdili. Už tradičně sice korejsko-dánsko-kanadsko-americká sestava prohrála první zápas v sérii, ale jinak se s Cloud 9 zrovna dvakrát nepárala – 3-1 pro TSM. Ve skutečnosti bylo finále ze všech LCS sérií asi nejnudnější, jednoduše proto, že TSM své soupeře převyšovali skoro ve všech aspektech hry, obzvláště pak na midu, kde Bjergsen už klasicky servíroval smrt ve všech možných podobách; za čtyři zápasy stačil předvést své schopnosti s Ahri, Kog’Mawem, Urgotem a Cho‘gathem. Cloud 9, kteří ještě před rokem bez problémů školili celou americkou progamingovou scénu, se teď pro změnu ocitli na druhém straně barikády.

TSM tedy také čeká cesta na Mid-Season Invitational, naopak Cloud 9 budou vůbec poprvé měnit sestavu.

LCK

Fanoušci korejské LCK se v uplynulých 7 dnech dočkali jen jediné série playoff a to mezi čtvrtými Jin Air Green Wings a CJ Entus. CJE od propadnutí na nedávném IEM Katowice chytili druhý dech, oproti tomu Jin Air se málem nedostali do playoff. Favorit byl tedy jasný a žádné překvapení se nekonalo. CJ Entus smetli své soupeře bez větších problémů poměrem 3-0. V dalším kole a ně čeká podstatně tužší sousto, SKT T1 s Fakerem v čele.

LPL

Čínská liga se oproti té korejské činila podstatně víc; stačily se odehrát jak všechny čtvrtfinálové, tak i semifinálové série.

Už čtvrtfinále přineslo hned několik překvapení. EDG i Snake, první dva týmy ze základní části, měli ve svých zápasech s World Elite a King velice blízko k vyřazení a jen těsně se dokázali procpat do semifinále. EDG za to může děkovat hlavně svému midaři. PawN nemohl původně nastoupit do série kvůli zranění zápěstí, ale když viděl, jak se jeho náhradník U a celý tým trápí, požádal manažera EDG, jestli by mohl nastoupit do případného pátého zápasu. Riskantní krok se EDG nakonec vyplatil.

Neočekávaná vítězství přinesly zbývající série. Invictus Gaming si poradili s Vici Gaming poměrně přesvědčivě 3-1 a LGD naprosto zničili OMG poměrem 3-0. V semifinále se překvapení ze strany iG už ale neopakovalo, když prohráli s EDG 0-3. LGD oproti tomu na svůj úspěch navázat dokázali, když porazili Snake opět 3-0.

Ve finále se tak potkají EDG s LGD, o třetí místo se poperou iG se Snake.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Týden v League of Legends: Evropě už počtvrté kralují Fnatic, v NA si pro titul suverénně dokráčeli TSM

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.