Týden v League of Legends: Finále EU LCS si zahrají Fnatic s Unicorns of Love, Elements se rozpadají

Je tu další týden a s ním i další shrnutí toho nejdůležitějšího, co se za uplynulých 7 dní odehrálo na progamingové scéně League of Legends. Tentokrát se podíváme na seminifále NA a EU LCS, konec základní části v LCK a LPL, kdo se stal prvním účastníkem Mid-Season Invitationalu a spekulace o změnách v Elements.

Unicorns of Love

Unicorns of Love FOTO: Riot Games

EU LCS

V Evropě se minulý týden o finále utkali Fnatic s H2k a SK Gaming s Unicorns of Love a obě série už od pohledu slibovaly hodně akce.

A první semifinále příliš nezklamalo. H2k se sice ujali vedení 2:1 a už to vypadalo, že si zahrají finále, ale Fnatic dokázali sérii dvěma přesvědčivými výhrami zvrátit. Výkony Fnatic jako obvykle stály a padaly na dvou korejských hráčích týmu. V zápasech, ve kterých se Hunimu s ReignOverem dařilo, vypadali Fnatic neporazitelně, ale jakmile se karta otočila, celý tým byl najednou bezzubý.

V druhém semifinále se potkali vítězové základní části, SK Gaming, a přemožitelé Gambit Gaming ze čtvrtfinále, Unicorns of Love. A i tady šlo o těsnou sérii. UoL se sice dvakrát dostali do vedení, ale SK dokázali dvakrát srovnat. Všechno se tedy rozhodovalo v pátém zápase. SK dlouho drželi vedení, ale pak jim PowerOfEvil dokázal ukrást barona a nastartoval cestu k vítězství UoL v sérii 3:2.

Pro Unicorns of Love jde o obrovský úspěch. Tým, který před rokem vstoupil do Challenger Series výhrou nad eSubou, se dokázal vyrovnat s dočasnou výměnou midaře, těsně se protlačil do Promotion Tournamentu, kde dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející sérii s Millenium a vybojoval si místo v LCS. Na IEM San Jose potom rozdrtili TSM a v LCS se teď dostali až do finále. Teď už jen zbývá porazit Fnatic a Unicorns of Love se budou moci hrdě zařadit vedle Cloud 9, kteří také něco podobného předvedli ve své debutové sezóně, kdy prohráli z 33 zápasů pouhé 3.

NA LCS

A když už jsme u Cloud 9, ti se po nepříliš přesvědčivé sezóně (aspoň na jejich poměry) v semifinále NA LCS s utkali s Team Liquid, kteří své fanoušky také dlouho trápili nekonzistentními výkony. V druhém seminifále se pak utkali TSM a Team Impulse.

TL se v sérii s Cloud 9 rychle ujali vedení 2:0 a vypadalo to na prakticky rozhodnutou záležitost. Pak se ale C9 zvedli a třemi výhrami poslali TL do boje o třetí místo. V sérii zářil hlavně Balls, který si letošní split za rámeček sice asi nedá, ale jeho výkony v této sérii, kterými zařídil vítězství svého týmu, aspoň trochu napraví jeho pošramocenou reputaci u fanoušků Cloud 9.

Od druhého semifinále mezi TSM a TiP se očekávalo doslova vražedné tempo hry, ve kterém zápasy TiP tak často probíhají, a které jim tak sedí. V tom série sice vůbec nezklamala, naopak TiP ano. Po výhře v prvním zápase se ve zbytku série už jen plácali jako ryba na suchu a TSM je třemi výhrami za sebou smetlo poměrem 3:1. Dvě z výher zvládli TSM dokonce do 30 minut.

Nutno uznat, že TSM si velice pečlivě vypracovali svůj domácí úkol a junglera TiP, Rushe, dokázali prakticky vymazat ze hry. Rush byl po většinu hry nucen se o svou jungli dělit s hráči TSM, nejvíce samozřejmě s junglerem TSM, Santorinem. Nejlepší nováček této sezóny dostál své pověsti a odvedl svou práci na jedničku. To, že ve čtyřech hrách dokázal umřít pouze dvakrát, mluví samo za sebe.

Ve finále NA LCS se tedy už počtvrté v řadě utkají Cloud 9 a TSM.

LCK

Korejská LCK měla na programu poslední zápasy základní části. Nejvíce pozornosti lákala hlavně série mezi prvními dvěma týmy, GE Tigers a SKT T1. Těsné zápasy se ale nakonec nekonaly. SKT od výměny junglera drtí každého, kdo se jim připlete do cesty a stejně dopadli GE Tigers - 2:0 pro SKT T1. V dalších zápasech si KT Rolster připsali výhru 2:0 nad Jin Air Green Wings, CJ Entus si poradili poměrem 2:0 s Incredible Miracle a Samsung Galaxy se nakonec dočkali aspoň své druhé výhry v sezóně díky vítězství nad Najin e-mFire 2:1.

V konečné tabulce se na prvním místě vyhřívají GE Tigers (12-2), následovaní SKT T1 (11-3), CJ Entus (10-4) a Jin Air Green Wings (7-7). Nepostupová místa do playoff obsadili KT Rolster (6-8), Najin e-mFire (5-9), IM (3-10) a Samsung Galaxy (2-12).

LPL

Poslední zápasy základní části se hrály i v čínské LPL. Očekával se hlavně krutý boj o poslední postupové místo do playoff. To si pro sebe nakonec vybojovali World Elite díky vítězství 2:0 nad Gamtee a menší výpomoci od Vici Gaming, kteří porazili, do té doby držící osmé místo, Master3 2:0. Menším překvapením byly výkony OMG, kteří se v posledním týdnu základní části nezmohli na jediný bod, prohráli 0:2 s EDG i LGD.

V konečné tabulce jsou na prvním místě se suverénním náskokem EDG (55 bodů), druzí jsou Snake (40), následují OMG (35), Vici Gaming (34), iG (32), LGD (31), King (25) a WE (22). O setrvání v LPL budou muset hrát devátí Master3 (21), Star Horn Royal Club (20), Gamtee (15) a EP (12).

LMS

Svého vítěze a prvního postupujícího na květnový Mid-Season Invitational se dočkala taiwanská LMS. Velkými favority na vítězství byli před playoff ve stylu Gauntlet (4. tým se utkává se 3., vítěz s 2., vítěz s 1.), Yoe Flash Wolves, kteří nedávno překvapili výhrami nad Cloud 9 a SK Gaming na IEM Katowice, a Taipei Assassins. Ale všechny odhady (a sázky) šly oknem, když si pro vítězství nakonec naprosto suverénně dokráčeli AHQ e-Sports. Nejdříve smetli Hong Kong Esports poměrem 3:0, stejným způsobem pak poslali na dovolenou i TPA. Ve finále dopřáli Yoe FW aspoň jedno vítězství, ale pak je dalšími třemi výhrami za sebou stejně rozdrtili.

Elements se rozpadají

Pro Elements je současná sezóna velkým zklamáním. Tým, který ještě před půl rokem během Worlds dokázal vyškolit korejský Najin White Shield (a následně prohrát s brazilským týmem, který se do turnaje dostal na divokou kartu), se nakonec zmohl jen na 7. místo v tabulce. Neustálé změny v týmu měly pramalý efekt a teď to vypadá, že někteří hráči už jsou atmosféry v týmu přejedení úplně.

Že je v týmu nespokojený Rekkles a Elements při první příležitosti pravděpodobně opustí, se vědělo už déle a článek na jen výjimečně se mýlícím serveru Daily Dot to teď jen potvrdil. Hned den poté se pak objevila nová informace, že tým chtějí opustit i Wickd a Shook. A nakonec před dvěma dny prosákla informace, že topař Jwaow, který hrál část splitu za MYM v současné době prochází tryouty pro Elements, což rozpad současné sestavy jen potvrzuje.

V týmu by měli zůstat midař Froggen a support Krepo, opuštěná místa junglera a AD carry pravděpodobně obsadí náhradníci Dexter a Tabzz, který hrál s týmem už minulý rok. Jestli top obsadí Jwaow nebo někdo jiný, se teprve uvidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Týden v League of Legends: Finále EU LCS si zahrají Fnatic s Unicorns of Love, Elements se rozpadají

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.