Týden v League of Legends progamingu: 1. 4. - 8. 4.

Progamingová scéna okolo League of Legends je dost aktivní na to, aby se dalo v jejím snadno dění ztratit. Přesně pro takové případy je tu Týden v League of Legends progamingu, který se bude snažit shrnout to nejdůležitější, co se za uplynulých 7 dní událo. Tento týden se podíváme na čtvrtfinále LCS, jak se vyvíjí tabulky před nadcházejícími playoff v Číně a Koreji nebo na legendární finále ještě legendárnějšího URFitationalu.

H2k

H2k FOTO: Riot Games

Progamingová scéna okolo League of Legends je dost aktivní na to, aby se dalo v jejím snadno dění ztratit. Přesně pro takové případy je tu Týden v League of Legends, který se bude snažit shrnout to nejdůležitější, co se za uplynulých 7 dní událo. Tento týden se podíváme na čtvrtfinále LCS, jak se vyvíjí tabulky před nadcházejícími playoff v Číně a Koreji nebo na legendární finále ještě legendárnějšího URFitationalu.

EU LCS

Na uplynulý víkend byly naplánovány dva čtvrtfinálové zápasy: H2k vs. Copenhagen Wolves a Gambit Gaming vs. Unicorns of Love.

První série měla jasného favorita. H2k byli v závěru základní části možná úplně nejlepší týmem soutěže a CW tak dával šance na vítězství jen málokdo, A tento předpoklad se nakonec ukázal jako správný. H2k si s Vlky poradili lehce ve třech zápasech. Pro junglera CW, Airwakse, který dvou prohrám notně napomohl, to možná byly i jeho poslední zápasy v LCS.

Velice úspěšnou sezónu, i přes vyřazení CW, naopak zaznamenal jediný český zástupce v LCS, Freeze. Ten se po návratu do nejvyšší soutěže blýsknul výbornými výkony a po celý split patřil mezi nejlepší hráče na své pozici.

O druhý volný spot v semifinále se poprali dva nevyzpytatelné týmy, Gambit a UoL. Gambit dokázali naprosto suverénně uzmout první zápas, ale víc už jim Jednorožci nepovolili a ve zbývajících zápasech podobně suverénním způsobem Gambit převálcovali. Výsledné skóre 3:1 pro UoL.

Velkou zásluhu na vítězství měl jungler UoL, Kikis, který opět dokázal, že jeho champion pool je takřka neomezený. Ve druhém a třetím zápase naháněl Gambit s „Udyrem“, v posledním se pak vytasil s Shacem. Pro Udyra to byl letošní debut v LCS, Shaco se objevil v této sezóně v progamingu dokonce vůbec poprvé.

Další zápasy jsou naplánované na 11. a 12. dubna. V sobotu se utká Fnatic s H2k a v neděli se můžeme těšit na SK Gaming vs. Unicorns of Love.

NA LCS

I severoamerická liga slibovala napínavé zápasy. Nejdříve se utkali Counter Logic Gaming s Team Liquid, další den se pak odehrála série Team Impulse vs Gravity.

CLG byli před sérií, i přes výrazný pokles formy v posledních zápasech, favority této série, ale jak se na zklamání zvyklí fanoušci týmu obávali, ve hře to tak vůbec nevypadalo. Team Liquid se sice celou základní část nedařila spolupráce s jejich velkým korejským importem, Pigletem z SKT T1, ale před playoff se jim evidentně podařilo problémy vyřešit a CLG bez milosti rozdrtili poměrem 3:0. Vtipné je, že přesně takhle dopadla čtvrtfinálová série mezi CLG a TL (tehdy ještě pod jménem Curse) i v minulém splitu.

Nedělní série byla aspoň o trochu vyrovnanější, ale zase ne o tolik. Team Impulse vyhráli nad Gravity  přesvědčivě 3:1. Strůjcem vítězství TiP byl už klasicky jungler Rush, který i v metě, která přeje tankům, stále tvrdohlavě pickuje bruisery a assassiny a TiP to evidentně stále vychází.

Na tento týden se chystají semifinálové zápasy mezi Cloud 9 a Team Liquid a TSM a Team Impulse.

LCK

V předposlední týdnu základní části korejské LCK se odehrály čtyři série. GE Tigers si vítězstvím 2:0 na Najin e-mFire zajistili první místo v tabulce, pozadu nezůstali ani druzí SKT T1, kteří vyhráli 2:0 nad Samsung Galaxy. Třetí místo si pojistili CJ Entus vítězstvím 2:0 nad čtvrtými Jin Air Green Wings, a aby těch vítězství nebylo málo, KT Rolster zničili poměrem 2:0 Incredible Miracles.

V tabulce stále vedou GE Tigers (12-1), kteří už o svůj náskok před playoff nemůžou přijít. Následují SKT T1 (10-3), CJ Entus (9-4), Jin Air (7-6), Najin (5-8), KT Rolster (5-8), Incredible Miracle (3-9) a úplně poslední jsou obhájci titulu Samsung Galaxy (1-12). Do playoff postupují první čtyři týmy.

LPL

V Číně se v uplynulém týdnu hrálo 12 zápasů. Situace se hlavně zamotala ve spodní části tabulky, kde se M3 (tento týden celkové skóre 1-3), Star Horn Royal Club (2-2) a World Elite (4-2) perou o poslední postupové místo do playoff. Před poslední várkou zápasů je dělí pouhý jeden bod, World Elite ale odehráli o jeden zápas víc.

V tabulce suverénně vedou EDG (46 bodů), kteří už první místo nemohou ztratit, následovaní letošním překvapením, týmem Snake (37), a stálicemi čínské scény OMG (35). Čtvrté místo si drží Vici Gaming (31), o páté místo se perou LGD (28) a iG (27), sedmé místo pak drží King (24). Poslední postupové místo do playoff si tedy zatím drží Master3 (20), pronásledovaní Star Horn Royal Club (19) a World Elite (19) a tabulku pak uzavírají Gamtee (13) a Energy Pacemaker (11).

URFitational

Na aprílovou středu si Riot připravil specialitku, zápas mezi týmy Ye Olde League Organization (YOLO) a Society of Worth Assessing Gentleman (SWAG) v nejpomalejší a nejvíce taktické verzi League of Legends, NURF módu. Něco podobného se odehrálo už minulý rok, kdy měl zápas v URF módu mezi C9 a TSM odstartovat „novou éru LoL progamingu“.

Tentokrát šlo ale o podstatně „serióznější“ záležitost. Na scénu přibyly cylindry a monokly, komentátoři přepnuli na vznešenější mluvu a popíjeli čaj. Těsně před velkým finále ale Froggen a Krepo z Elements hackli servery (salámem), NURF se změnil na URF a finále se tak muselo odehrát v podstatně zběsilejší tempu. Sen o pětihodinové hře se sice díky tomu rozplynul, ale Riot velice dobře zásobil reddit různými gify na roky dopředu.

Samotný zápas byl frenetickou akcí už od první minuty. Z týmů složených z progamingových veteránů byl nakonec tím šťastnějším Ye Olde League Organization, hlavně díky přispění Alex Iche, dřívějšího midaře za Gambit Gaming.

Incarnati0n do Cloud 9?

Je dobře známá věc, že nejslabším článkem Cloud 9 je jejich midař, Hai. Ačkoli je takřka taktický génius, jeho výkony v posledních dvou splitech byly jako na houpačce a podepsalo se to i na úspěchu celého týmu. Nyní se objevili informace, že Hai by mohl být po playoff nahrazen králem evropského Solo Queue, Incarnati0nem.

Se zprávou přišel server Daily Dot, konkrétně jeho redaktor Richard Lewis, který už takhle vykecal dosud neoznámené změny v týmech mnohokrát. Podle něj Incarnati0n, který měl až dosud ban na kompetitivní hraní, už dokonce podepsal s C9 smlouvu. Support C9, Lemonation, sice později řekl, že nahrazení Haie se nechystá (což je ale běžná praktika), i tak ale vypadá tento transfer stále velice pravděpodobně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Týden v League of Legends progamingu: 1. 4. - 8. 4.

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.