HoN Tour World Finals 2015

HoN Tour je oficiálním celosvětovým turnajem Heroes of Newerth . Třetí ročník započal 26. června s finanční dotací $70.000. Celý turnaj byl rozdělen do 8 dvoutýdenních cyklů, které vyvrcholily regionálním Playoff a následně pak World Finals. Letošní sezóna byla nově 25% sponzorována také z eSports Plinko, pomocí kterého hráči mohli exkluzivně zakoupit například kolekci avatarů URSA Corps.

Bad Monkey Gaming

Bad Monkey Gaming FOTO: Hathairat Rueangsuwan

HoN Tour Season 3  započal těsně před koncem školního roku, tedy 26. června 2014 s Qualifier Stage. Kvalifikační turnaje běžely do 10. srpna a následovalo je spuštění prvního cyklu 16. srpna. Každý cyklus trval 9 dní a zápasy byly odehrávány o víkendu, maximálně po dvou kolech každý den ve stanovený čas. Program letošní sezóny byl prodloužen a díky tomu mohly vzniknout přestávky mezi většinou cyklů. Regionální Playoff se odehrály v únoru 2015 a celá sezóna byla uzavřena světovým finále, které se konalo tento víkend v Thajsku.

Třetí sezóna byla, stejně jako tomu bylo i v té minulé, rozdělena do čtyř divizí - Diamond, Gold, Silver, a Bronze. Vrchní divize byly poupraveny, aby poskytovaly vyrovnanější herní systém. v Diamond Division  se tak v Double Elimination  turnaji utkalo 8 týmů, zatímco v Gold Division to bylo Double Elimination 16 týmů a Single Elimination pro 32 týmů z Silver Division. Postup mezi divizemi byl možný po skončení každého cyklu. Nejníže umístěné týmy z divize byly přesunuty o kategorii níže, zatímco ty nejlépe umístěné postoupily do lepší divize. 

26. března byly vylosovány skupiny a 10 nejlepších HoN týmů světa se sešlo pod jednou střechou společně se skupinami stojícími za chodem HoN a Gareny, aby se všichni účastníci navzájem poznali v uvolněné atmosféře přivítací večeře. 

10 týmů bylo rozděleno do dvou skupin složených z jednoho reprezentanta NA/EU,  jednoho držitele divoké karty a také thajského reprezentanta. Poslední 2 místa v každé skupině byla náhodně rozdělena mezi zbývající 4 týmy. Skupina A měla od počátku svého favorita, SynC, zatímco ve skupině B byly šance na výhru zcela vyrovnané. V rámci přípravy mnohé z týmů resetovaly své účty, aby tak zabránily protihráčům čerpat výhodu ze sledování jejich replayů. 

Skupina A
Sync eSports (Evropa)
Acer.Dogg (Thajsko)
MiTH.Hybrid (Thajsko)
YouMeetWrongOpponent (Malajsie)
Team WE (Čína)

Skupina B
Bad Monkey Gaming (Švédsko)
Neolution eSports MRR (Thajsko)
Chiang Mai Warden (Thajsko)
Cats Gaming (Rusko)
DCeS.OneStepCloser (Indonésie)

Nejhranějšími hrdiny celé HoN Tour byli Swiftblade, Doctor Repulsor, Pebbles, Ophelia and Cthuluphant. Zatímco Swiftblade a DR jsou obecně nejsilnějšími hrdiny hranými všemi týmy, Pebbles se v tabulce objevil díky SynC, kteří s ním uhráli skóre 22-2, přestože běžný poměr je 20-30. Toto zcela jasně svědčí o tom, že ostatní týmy Pebblese nevyužívají dostatečně, nebo správně. Dalším překvapením je Ophelia, která se v žebříčku umístila taktéž díky SynC s poměrem 18-2. 

Obrovským překvapením celého světového finále bylo vyřazení favoritů SynC, výherců 7 z 8 cyklů, domácím týmem  Acer.Dogg. Ti měli od počátku plán, drželi se jej s precizností a SynC jednoduše rozdrtili v jednom z nejepičtějších zápasů v historii HoN. Po této prohře následovala další, opět proti domácímu týmu Hybrid Gaming. Ta již definitivně poslala SynC balit kufry na cestu domů. Neolution eSports.MRR sice prohráli s Bad Monkey Gaming, jejich další výkon ale stačil na postup ze skupiny B. 

Tým BMG, skupina přátel, která pod která pod křídla organizace přešla teprve před pár týdny, hrající na svém prvním offline turnaji porazil v grand finále tým MRR 3-1 a odvezl si tak domů kromě zlatých medailí také 87.000$.

Na seznam všech dostupných replayů z turnaje se můžete podívat zde: HoN Tour World Finals 2015

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: HoN Tour World Finals 2015

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.