V Brně se po roce znovu cestovalo v čase

Na hlavě fezy, v rukou sonické šroubováky, v očích vášeň a v srdcích a myslích nezměrná fantazie – tahle nějak by se dali popsat návštěvníci WHOCONU, již čtyřletého festivalu, který se na podzim tradičně pořádá v Brně.

Whocon

Whocon FOTO: Whocon

WHOCON se stává takřka tradiční záležitostí českých a slovenských sci-fi nadšenců. A nejen jich. Své jméno získal od britského seriálu Doctor Who (v češtině známý pod názvem Pán času), který již 53 let vypráví příběh o mimozemšťanovi cestujícím časoprostorem v modré telefonní budce, větší zevnitř.

img-responsive

Whocon | foto: Whocon

S každým ročníkem se však WHOCON postupně rozšiřuje o další a další linie, snad inspirován zmíněným Doktorovým dopravním prostředkem, a na své si tak dnes přijdou nejen whoviané (jak se fanoušci tohoto seriálu nazývají), ale také fanoušci Sherlocka Holmese (které osloví linie SHERLOCON), fanoušci cestování v čase (ty zláká linie BACON, pojmenovaná dle trilogie Back to the Future – Návrat do budoucnosti) a fanoušci veškeré fantastiky (kteří se můžou těšit na linii CYCON, nesoucí název podle anglické homologie „sáj“ s výrazem sci-fi a podle mimozemské rasy Cylonů ze seriálu Battlestar Galactica).

Letošní ročník probíhal od pátku 18. 11. 2016 do neděle  20. 11. 2016 a zúčastnilo se ho přes 400 lidí, na něž čekal bohatý program – od přednášek přes nejrůznější hry, turnaje a workshopy až po besedy se speciálními hosty. Tento rok například dabéry Petrem Burianem a Alešem Procházkou, tvůrci prvního českého superhrdinského komiksu Dechberoucí Zázrak, Petrem Koplem a Petrem Mackem, nebo Martinem Rotou, známým youtuberem a streamerem.

img-responsive

Whocon | foto: Whocon

Nově byla hlavním letošním mimoliniovým lákadlem počítačová herna SkillCraftu, tedy spojení profesionální PC herny SkillZone a populární lanparty LanCraft. SkillCraft na místě zajistil herní místnost s 6 herními notebooky MSI a dokonce s sebou přivezl i virtuální realitu HTC Vive, která sklidila pochopitelný úspěch a to nejen z řad návštěvníků, nýbrž i organizátorů. SkillCraft se ale nepostaral jen o pasivní počítačovou zábavu, v rámci WHOCONU zajistil i několik herních turnajů - kupříkladu ve hrách Hearthstone či League of Legends.

img-responsive

Whocon | foto: Whocon

Tradičnější doprovodné služby poskytly například společnost Eniqma , jež zajistila přítomnou deskohernu či čajovna Halahoj, organizovaná studentským klubem Katolického gymnázia. Nechyběly ani různé obchůdky v čele s internetovým obchodem eTARDIS a bufet, poskytující drobné občerstvení v průběhu celé akce, jenž zajišťoval brněnský podnik Cafe Podnebi.

Že je WHOCON akcí, která by se neměla přehlížet, dokazují nejen velmi pozitivní ohlasy na facebookových stránkách, ale i fakt, že počet návštěvníků pod oněch 400 neklesá. V nejsilnějším ročníku se uvádí dokonce něco kolem 700 účastníků. Počet ostatně ke snižování přílišný důvod nemá. WHOCON každý rok vyrukuje s něčím novým, čím by mohl oslovit ještě více lidí. V letošním roce s již zmiňovanou linií CYCON a hernou Skillzone.

Co přibude příště?

Nu, to už se musíte nechat překvapit. A spolu s dalšími fanoušky netrpělivě očekávat příští podzim, kdy tento con opět otevře dveře budovy gymnázia na třídě Kapitána Jaroše a pozve návštěvníky do světa snů, jaké žádní smrtelníci nesnili před nimi.

Témata: Whocon
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Brně se po roce znovu cestovalo v čase

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.