V Brně se po roce znovu cestovalo v čase

Na hlavě fezy, v rukou sonické šroubováky, v očích vášeň a v srdcích a myslích nezměrná fantazie – tahle nějak by se dali popsat návštěvníci WHOCONU, již čtyřletého festivalu, který se na podzim tradičně pořádá v Brně.

Whocon

Whocon FOTO: Whocon

WHOCON se stává takřka tradiční záležitostí českých a slovenských sci-fi nadšenců. A nejen jich. Své jméno získal od britského seriálu Doctor Who (v češtině známý pod názvem Pán času), který již 53 let vypráví příběh o mimozemšťanovi cestujícím časoprostorem v modré telefonní budce, větší zevnitř.

img-responsive

Whocon | foto: Whocon

S každým ročníkem se však WHOCON postupně rozšiřuje o další a další linie, snad inspirován zmíněným Doktorovým dopravním prostředkem, a na své si tak dnes přijdou nejen whoviané (jak se fanoušci tohoto seriálu nazývají), ale také fanoušci Sherlocka Holmese (které osloví linie SHERLOCON), fanoušci cestování v čase (ty zláká linie BACON, pojmenovaná dle trilogie Back to the Future – Návrat do budoucnosti) a fanoušci veškeré fantastiky (kteří se můžou těšit na linii CYCON, nesoucí název podle anglické homologie „sáj“ s výrazem sci-fi a podle mimozemské rasy Cylonů ze seriálu Battlestar Galactica).

Letošní ročník probíhal od pátku 18. 11. 2016 do neděle  20. 11. 2016 a zúčastnilo se ho přes 400 lidí, na něž čekal bohatý program – od přednášek přes nejrůznější hry, turnaje a workshopy až po besedy se speciálními hosty. Tento rok například dabéry Petrem Burianem a Alešem Procházkou, tvůrci prvního českého superhrdinského komiksu Dechberoucí Zázrak, Petrem Koplem a Petrem Mackem, nebo Martinem Rotou, známým youtuberem a streamerem.

img-responsive

Whocon | foto: Whocon

Nově byla hlavním letošním mimoliniovým lákadlem počítačová herna SkillCraftu, tedy spojení profesionální PC herny SkillZone a populární lanparty LanCraft. SkillCraft na místě zajistil herní místnost s 6 herními notebooky MSI a dokonce s sebou přivezl i virtuální realitu HTC Vive, která sklidila pochopitelný úspěch a to nejen z řad návštěvníků, nýbrž i organizátorů. SkillCraft se ale nepostaral jen o pasivní počítačovou zábavu, v rámci WHOCONU zajistil i několik herních turnajů - kupříkladu ve hrách Hearthstone či League of Legends.

img-responsive

Whocon | foto: Whocon

Tradičnější doprovodné služby poskytly například společnost Eniqma , jež zajistila přítomnou deskohernu či čajovna Halahoj, organizovaná studentským klubem Katolického gymnázia. Nechyběly ani různé obchůdky v čele s internetovým obchodem eTARDIS a bufet, poskytující drobné občerstvení v průběhu celé akce, jenž zajišťoval brněnský podnik Cafe Podnebi.

Že je WHOCON akcí, která by se neměla přehlížet, dokazují nejen velmi pozitivní ohlasy na facebookových stránkách, ale i fakt, že počet návštěvníků pod oněch 400 neklesá. V nejsilnějším ročníku se uvádí dokonce něco kolem 700 účastníků. Počet ostatně ke snižování přílišný důvod nemá. WHOCON každý rok vyrukuje s něčím novým, čím by mohl oslovit ještě více lidí. V letošním roce s již zmiňovanou linií CYCON a hernou Skillzone.

Co přibude příště?

Nu, to už se musíte nechat překvapit. A spolu s dalšími fanoušky netrpělivě očekávat příští podzim, kdy tento con opět otevře dveře budovy gymnázia na třídě Kapitána Jaroše a pozve návštěvníky do světa snů, jaké žádní smrtelníci nesnili před nimi.

Témata: Whocon
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Brně se po roce znovu cestovalo v čase

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.