K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Ninjas in Pyjamas korunováni šampiony IEM Oakland

NiP vyhráli IEM v Oaklandu poté, co porazili SK Gaming ve třech mapách. Po prohře 4:16 na Trainu Ninjové srovnali na Cachi stavem 16:14 a nakonec dokázali sérii vyhrát na Cobblestonu opět skórem 16:14.

IEM tentokrát probíhal v Oaklandu

IEM tentokrát probíhal v Oaklandu FOTO: ESL

Jediná možnost pro NiP, jak mít vůbec nějakou šanci na první mapě proti SK Gaming, byla silná CT strana. Začátek se jim povedl a vyhráli pistolové kolo. Hned to další však prohráli, SK a hlavně Epitacio "TACO" de Melo otevřel mapu pro Fernanda "fer" Alvarenga a Gabriel "FalleN" Toledo, kteří si oba odnesli double killy. NiP ještě dokázazali na začtku odolávat, ale následně úplně podlehli tlaku SK a ti si po první půlce odnesli náskok 11:4.

Marcelo "coldzera" David otevřel CT stranu pro SK Gaming dvěma killy s USP-S, následován Lincolnem "fnx" Lauem, SK se velmi rychle přiblížili k výhře první mapy. NiP sice při svém eco roundu dokázali položit bombu a dostat se do situace 2v2, tu však prohráli a následně i celou mapu celkovým skóre 4:16 ve prospěch SK.

img-responsive

SK se na Trainu ani nezapotili | foto: Reprofoto HLTV

Druhá mapa, Cache, byla vybrána týmem NiP. Volba o byla dobrá, neboť naposledy tuto mapu hráli SK před měsícem na DreamHacku ve Švédsku, kdy to skončilo katastrofou. SK vyhráli pistolové kolo na CT straně a následně i další anti-eco kola. To bylo více či méně vše, protože NiP se při prvním pořádném nákupu rozjelo a nepustilo SK k ničemu, až do stavu 7:3. Brazilci se naposledy vzchopili a dokázali vyhrát další dvě kola, to však bylo vše a NiP se přesunuli na CT stranu s vedením 10:5.

Pistolové kolo ve druhé polovině mapy bylo velmi napínavé, Patrik "f0rest" Lindberg si připsal první kill, ale byl okamžitě pomstěn TACEM a SK získali plant. Ninjové však zachovali klid a celou situaci rychle získali zpět pod svou kontrolu a spolu s ní i důležité kolo. Bohužel pro ně ve hře existuje Deagle a právě díky této zbrani a dvěma nádherným fragům coldzery vyhráli eco a následně pět dalších kol z osmi. Stav byl tedy 13:11 pro Ninjy, kteří však neměli vůbec žádnou ekonomiku. SK dokázali srovnat na 13:13. Následně každý tým získal po jednom kole a stav byl 14:14. První kdo dosáhl na číslo 15 byli Ninjové, a při svém match pointu nezaháleli a Richard "Xizt" Landström vytáhl autosnipera, se kterým získal hned tři fragy.

img-responsive

f0rest se raduje z vítězství | foto: Reprofoto HLTV

Poslední mapu začali Ninjové na straně teroristů a rozhodli se použít velmi známou taktiku našich přátel z východu "rush B". To se jim povedlo a Adam "friberg" Friberg otevřel bomboviště dvěma killy, zbytek SK týmu eliminoval Xizt. SK dokázali vyhrát kolo se svým prvním nákupem, ale NiP dokázali odpovědět hned v kole dalším a SK tak museli znovu hrát bez peněz.

Hned jak znovu mohli nakoupit, dokázali SK vyhrát své druhé kolo, ale pak prohráli kolo následující. Stav byl tedy 6:2 pro NiP. SK se rozhodli nehrát podle standardů a poskládali velmi zvláštní forcebuy, který však zafungoval. SK dokázali do konce první poloviny vyhrát další dvě kola, a celkový stav před změnou stran tak byl 10:5 pro Ninjas in Pyjamas.

Sk Gaming se však dokázali rychle vrátit do hry s vyhraným pistolovým kolem. NiP dokázali vyhrát s prvním nákupem, ale tak jako v případě SK, hned další kolo prohráli a jejich náskok se tak stáhl na 11:9. SK pokračovali s obrovským tlakem a nakonec se dostali do vedení 13:11, které dokázal zastavit až Xizt s autosniperem.

Za stavu 14:12 pro SK, f0rest vytáhl ze svého arsenálu krásný triple kill a stáhl skóre na 14:13. To byl ten poslední impuls, co Ninjové potřebovali. S obnovenou vírou dokázali celou mapu otočit, vyhrát 16:14 a násladně si převzít trofej pro vítěze IEMu Oakland.

img-responsive

Ninjas in Pyjamas jako vítězové IEMu v Oaklandu | foto: ESL

A kolik, že si týmy nakonec odnesly?

1.   NiP - 125 000 $
2.   SK - 50 000 $
3-4.   Astralis - 25 000 $
3-4.   FaZe - 25 000 $
5-6.   Immortals - 12 000 $
5-6.   G2 - 12 000 $
7-8.   Liquid - 5 000 $
7-8.   Cloud9 - 5 000 $
9-10.   Natus Vincere - 3 500 $
9-10.   Heroic - 3 500 $
11-12.   mousesports - 2 000 $
11-12.   TyLoo - 2 000 $

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ninjas in Pyjamas korunováni šampiony IEM Oakland

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

TOP5 battle royale her, které jsou úplně zdarma

17.06.2018 20:20 Žádný Fortnite ani PUBG. V tomto článku naleznete další alternativy, které možná vůbec neznáte.

Xbox One a exluzivity: Přinesou je nová studia?

17.06.2018 14:09 Na E3 nám Microsoft neukázal jen hry, ale i portfolio nových studií. Pomůže to Xbox nakopnout?

Související:

Nejčtenější články

  1. Ubisoft zlevňuje a rozdává hru zdarma

  2. Nový DOOM bude plný obsahu. Čeká nás dvakrát více nepřátel!

  3. Cyberpunk 2077 bude mix toho nejlepšího od CD Projektu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.