Ninjas in Pyjamas korunováni šampiony IEM Oakland

NiP vyhráli IEM v Oaklandu poté, co porazili SK Gaming ve třech mapách. Po prohře 4:16 na Trainu Ninjové srovnali na Cachi stavem 16:14 a nakonec dokázali sérii vyhrát na Cobblestonu opět skórem 16:14.

IEM tentokrát probíhal v Oaklandu

IEM tentokrát probíhal v Oaklandu FOTO: ESL

Jediná možnost pro NiP, jak mít vůbec nějakou šanci na první mapě proti SK Gaming, byla silná CT strana. Začátek se jim povedl a vyhráli pistolové kolo. Hned to další však prohráli, SK a hlavně Epitacio "TACO" de Melo otevřel mapu pro Fernanda "fer" Alvarenga a Gabriel "FalleN" Toledo, kteří si oba odnesli double killy. NiP ještě dokázazali na začtku odolávat, ale následně úplně podlehli tlaku SK a ti si po první půlce odnesli náskok 11:4.

Marcelo "coldzera" David otevřel CT stranu pro SK Gaming dvěma killy s USP-S, následován Lincolnem "fnx" Lauem, SK se velmi rychle přiblížili k výhře první mapy. NiP sice při svém eco roundu dokázali položit bombu a dostat se do situace 2v2, tu však prohráli a následně i celou mapu celkovým skóre 4:16 ve prospěch SK.

img-responsive

SK se na Trainu ani nezapotili | foto: Reprofoto HLTV

Druhá mapa, Cache, byla vybrána týmem NiP. Volba o byla dobrá, neboť naposledy tuto mapu hráli SK před měsícem na DreamHacku ve Švédsku, kdy to skončilo katastrofou. SK vyhráli pistolové kolo na CT straně a následně i další anti-eco kola. To bylo více či méně vše, protože NiP se při prvním pořádném nákupu rozjelo a nepustilo SK k ničemu, až do stavu 7:3. Brazilci se naposledy vzchopili a dokázali vyhrát další dvě kola, to však bylo vše a NiP se přesunuli na CT stranu s vedením 10:5.

Pistolové kolo ve druhé polovině mapy bylo velmi napínavé, Patrik "f0rest" Lindberg si připsal první kill, ale byl okamžitě pomstěn TACEM a SK získali plant. Ninjové však zachovali klid a celou situaci rychle získali zpět pod svou kontrolu a spolu s ní i důležité kolo. Bohužel pro ně ve hře existuje Deagle a právě díky této zbrani a dvěma nádherným fragům coldzery vyhráli eco a následně pět dalších kol z osmi. Stav byl tedy 13:11 pro Ninjy, kteří však neměli vůbec žádnou ekonomiku. SK dokázali srovnat na 13:13. Následně každý tým získal po jednom kole a stav byl 14:14. První kdo dosáhl na číslo 15 byli Ninjové, a při svém match pointu nezaháleli a Richard "Xizt" Landström vytáhl autosnipera, se kterým získal hned tři fragy.

img-responsive

f0rest se raduje z vítězství | foto: Reprofoto HLTV

Poslední mapu začali Ninjové na straně teroristů a rozhodli se použít velmi známou taktiku našich přátel z východu "rush B". To se jim povedlo a Adam "friberg" Friberg otevřel bomboviště dvěma killy, zbytek SK týmu eliminoval Xizt. SK dokázali vyhrát kolo se svým prvním nákupem, ale NiP dokázali odpovědět hned v kole dalším a SK tak museli znovu hrát bez peněz.

Hned jak znovu mohli nakoupit, dokázali SK vyhrát své druhé kolo, ale pak prohráli kolo následující. Stav byl tedy 6:2 pro NiP. SK se rozhodli nehrát podle standardů a poskládali velmi zvláštní forcebuy, který však zafungoval. SK dokázali do konce první poloviny vyhrát další dvě kola, a celkový stav před změnou stran tak byl 10:5 pro Ninjas in Pyjamas.

Sk Gaming se však dokázali rychle vrátit do hry s vyhraným pistolovým kolem. NiP dokázali vyhrát s prvním nákupem, ale tak jako v případě SK, hned další kolo prohráli a jejich náskok se tak stáhl na 11:9. SK pokračovali s obrovským tlakem a nakonec se dostali do vedení 13:11, které dokázal zastavit až Xizt s autosniperem.

Za stavu 14:12 pro SK, f0rest vytáhl ze svého arsenálu krásný triple kill a stáhl skóre na 14:13. To byl ten poslední impuls, co Ninjové potřebovali. S obnovenou vírou dokázali celou mapu otočit, vyhrát 16:14 a násladně si převzít trofej pro vítěze IEMu Oakland.

img-responsive

Ninjas in Pyjamas jako vítězové IEMu v Oaklandu | foto: ESL

A kolik, že si týmy nakonec odnesly?

1.   NiP - 125 000 $
2.   SK - 50 000 $
3-4.   Astralis - 25 000 $
3-4.   FaZe - 25 000 $
5-6.   Immortals - 12 000 $
5-6.   G2 - 12 000 $
7-8.   Liquid - 5 000 $
7-8.   Cloud9 - 5 000 $
9-10.   Natus Vincere - 3 500 $
9-10.   Heroic - 3 500 $
11-12.   mousesports - 2 000 $
11-12.   TyLoo - 2 000 $

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ninjas in Pyjamas korunováni šampiony IEM Oakland

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.