MČR 2016 - nové, větší a napínavější

Brno se díky největší gamingové akci roku otrásalo v základech. Turnaj s sebou i letos přinesl nečekané zvraty a momenty překvapení. Naše redakce na místě nesměla chybět.

MČR 2016

MČR 2016 FOTO: PLAYzone

O prvním listopadovém víkendu se stalo Brno hostitelem největší tuzemské gamingové akce. Správní fanoušci e-sportu už určitě ví, že mluvíme o Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách, kde své síly porovnali desítky týmů a jednotlivců v těch nejrůznějších hrách a soutěžily celkem o 229 000 Kč. Letošní MČR se oproti minulému ročníku opravdu silně rozrostlo. Akce se přestěhovala do jiné, rozsáhlejší budovy brněnského výstaviště, kde měla oproti loňsku daleko větší možnost růst. Nutno podotknout, že toho organizátoři z PLAYzone opravdu využili. Každý metr čtvereční byl zastavěn a využit pro zábavu a odpočinek návštěvníků.

Středobodem dějiště byla obrovská stage a hlediště,kde se odehrávaly všechny zásadní duely v počítačových hrách. Kolem dokola pak bylo ve dvou patrech budovy rozestavěno hned několik desítek stánků, které spojovalo slovo e-sport. V některých si mohli návštěvníci vyzkoušet nové hry na výkonných počítačích, jinde si mohli na vlastní uši a oči vyzkoušet virtuální realitu. Své zastoupení tu měly i promo stánky, kde si mohli kolemjdoucí prohlédnout či vyzkoušet tu nejlepší a nejmodernější elektroniku, nebo také herní křesla nejrůznějších značek.

V průběhu akce jste mohli potkat také několik cosplayerů, kteří svými kostýmy z her dodávali akci příjemnou atmosféru. Nutno ale podotknout, že i když se akce o tolik rozrostla, počet cosplayerů nám přišel oproti minulému ročníku snad ještě menší, což je opravdu škoda. Proto doufáme, že se na příštím ročníku objeví větší množství těchto kostýmových umělců, protože i když nejsou hlavní částí programu, lidé jejich přítomnost určitě ocení.

Ve druhém patře probíhalo souběžně s počítačovým turnajem také Vodafone MČR v mobilních hrách, které mělo na této akci svou premiéru. Mobilní gaming se v České republice představil poprvé a určitě nikoho nezklamal. V rámci programu byla připravená samostatná stage, kde se kromě programu s tvářemi projektu #jetovtobě korunovali premiérově taky mistři ČR ve hrách Clash Royale a Vainglory. Zlato z bojů v Clash Royale si domů odvezlo překvapení celého turnaje, Šimon "rainny.8" Masár, jenž porazil všechny favorizované hráče. Hru Vainglory s přehledem ovládla eSuba.INTEL, která si tak z MČR odváží ze všech herních titulů největší počet prvenství.

Clash Royale

1. místo - Šimon "rainny.81" Masár
2. místo - Jan "Elfkam" Doležal
3. - 4. místo - Jakub "eSuba.Jojin" Bydžovský
3. - 4. místo - Pavel "eSuba.pavelfi" Fidrmuc

Vainglory

1. místo - eSuba. INTEL
2. místo - FaIIlen
3. - 4. místo - BHS Patrons B
3. - 4.  místo - Team Solo Lane

img-responsive

MČR 2016 | foto: PLAYzone

Mezi stálé tituly MČR v počítačových hrách se ke klasické trojici CS:GO, League of Legends a Hearthstone přidal nově i Overwatch. I když hra vyšla teprve v tomto roce, nasbírala si opravdu hodně fanoušků, hráčů a k tomu všemu dost slušnou reputaci. Do finále se po hladkých vítězstvích probojoval tým Inside Games MSI a eSuba. INTEL WHITE. Finální zápas proběhl přímo na stage, kde se po vítězství 3:0 mistry stala šestice hráčů předního domácího klubu eSuba.

Overwatch

1. místo - eSuba. INTEL WHITE - 18 000 Kč
2. místo - Inside Games MSI - 6 000 Kč
3. - 4. místo - Cyber Gaming
3. - 4. místo - Majestic Lions

MČR turnaj v CS:GO měl už od začátku jasné favority, i přesto už od prvních chvílí turnaje byly zápasy dost vyrovnané a plné překvapení. I když měl tým ROG. eXtatus ve své sestavě hned trojici obhájců, v jednu chvíli je dělily jen dva body od rozloučení s celým turnajem. Po opravdu neuvěřitelných výkonech proti Majestic Lions, eSuba.INTEL a ve finále proti Teamu Universe si ceny v podobě 50000 Kč, zbrusu nového putovního poháru a zlaté medaile, odvezl právě tento favorizovaný tým.

Counter-Strike: Global Offensive

1.místo - ROG.eXtatus - 50 000 Kč
2. místo - Team Universe - 20 000 Kč
3. - 4. místo - eSuba.INTEL - 7 500 Kč
3. - 4. místo - ECLOT Gaming - 7 500 Kč

img-responsive

MČR 2016 | foto: PLAYzone

O stejnou částku peněz, cenu i  slávu bojovalo v League of Legends osmička nejlepších kvalifikovaných týmů. Tým EXtatus.EIZO mířil na MČR z první pozice, ale nepovedlo se mu postoupit ani ze skupin a tím se pozornost přesunula na rivaly z Fraternitas a eSuba.INTEL. Zatímco tým Fraternitas dojel na MČR obhajovat titul, eSuba.INTEL složila našlapanou sestavu pouze měsíc před mistrovstvím. Tato dvojce týmů se střetla až ve finále, kde po nádherných třech hrách nakonec obhájil titul tým Fraternitas, pro kapitána Petra "Denyk" Haramacha to byl již třetí v řadě - to se u nás v League of Legends přetím nikomu nepovedlo.

League of Legends

1. místo - Fraternitas - 50 000 Kč
2. místo - eSuba.INTEL - 20 000 Kč
3. - 4. místo - NecroRaisers - 7 500 Kč
3. - 4. místo - Team Universe - 7 500 Kč


Ačkoliv se na MČR se kvalifikoval Jakub „Namcor" Veber spíše jako outsider, dokázal i letos potrápit i ty největší favority turnaje. Peněžní výhru si za umístění v TOP4 odnesli zástupci čtyř různých týmů - Matty, Milan10milan, Mirrari a natureLord. Na nejvyšší stupínek, o kterém rozhodovala až poslední  velmi vyrovnaná hra, vystoupal Matyáš "Matty" Kalužný z klubu Inside Games. Ten měl ze všech nejlepší formu a strategii a během celého turnaje neprohrál jedinou sérii.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

1. místo - Matyáš "IG.Matty" Kalužný - 20 000 Kč
2. místo - Milan "eE.milan10milan" Šnajdr - 8 000 Kč
3. - 4. místo - Jan "eXt.Mirrari" Jestříbek - 3 500 Kč
3. - 4. místo - Matúš "FTS.natureLord" Hodermarský - 3 500 Kč

img-responsive

MČR 2016 | foto: PLAYzone

Celé dění Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách doprovázela naprosto skvělá a jedinečná atmosféra, kterou přímo v areálu tvořily tisíce nadšených diváků. Vybrané zápasy turnaje se živě vysílaly i divákům u obrazovek, jenom vysílání na Twitch.tv sledovalo neuvěřitelných 130 000 lidí. Každopádně, turnaj je dohraný, ceny rozdané a nám nezbývá nic jiného, než se těšit na další ročník MČR, jenž bude určitě stejně nabitý a napínavý.

Témata: MČR 2016
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: MČR 2016 - nové, větší a napínavější

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.