Vyzkoušeli jsme virtuální únikovou hru Cosmos

Jistě jste již slyšeli o fenoménu únikových her, ve kterých tým účastníků má za úkol vyřešit sérii hádanek a s jejich pomocí se dostat ze smrtelné místnosti. Je tudíž pochopitelné, že rozrůstající svět virtuální reality si nenechal tuto možnost ujít. Zmíněnou šanci jsme si ovšem nenechali ujít ani my. Tento virtuální požitek jsme se rozhodli vyzkoušet ve firmě VortexVR. A jak to celé dopadlo? Stačí číst dál!

Vortex VR

Vortex VR FOTO: Art DOT Studio

Před vchodem do budovy, ve které sídlí již zmiňovaná firma, jsem měl trochu skeptickou náladu. Ta se vytratila po cestě k prostorám, v nichž se celý zážitek měl udát. Vše vypadalo velmi futuristicky a moderně. Design byl sladěn do černé a sněhově bílé. V tu chvíli jsem si připadal, jako bych skočil časem o pár desetiletí vpřed. U dveří do místnosti nás vítali dva koordinátoři, kteří nás vřele zvali dále. Po vstupu si celý šestičlenný tým za pomoci koordinátorů nasadil brýle pro virtuální realitu (Oculus Rift) a sluchátka pro lepší požitek ze hry. Poté jsme se usadili na již připravené židle. Před začátkem hry byly ovšem nutné drobné úpravy, jako nastavení mikrofonů, utáhnutí virtuálních brýlí a podobně.

Bohužel jsme prozatím měli na výběr pouze jednu hru s názvem Cosmos. Není však třeba se obávat, v této chvíli se již pracuje na další hře s názvem Mind Horror, v budoucnu vás tak čeká kromě zážitku samotného ještě volba mezi těmito dvěma tituly. V této hře se jako hráč nacházíte v kosmické lodi, která (k vaší smůle) není již moc dlouho schopna udržet podmínky pro přežití a tak se s týmem musíte vydat do záchranných modulů. To vše zní zcela jednoduše, ale opak je pravdou. Krom toho je situace ještě horší, než se zprvu zdálo.

img-responsive

Cosmos | foto: Anželika Rudenko

Hned ze začátku musíte přijít na pár věcí, jako například to, jak se sakra zobrazuje menu?! Po této komediální části, kdy nikdo z vašeho týmu neví nebo nemůže zapnout zobrazení menu, musíte přijít na dalších několik praktických věcí, které nebudeme prozrazovat. To překvapivě netrvá tak dlouhou dobu, jako již zmiňované menu. Teď si asi řeknete, že jsem pořád nenapsal, jak se vlastně celá hra ovládá.

img-responsive

Cosmos | foto: Anželika Rudenko

Překvapivě se pohyb ve hře neřídí zběsilým pohybováním po zmiňované místnosti s náhodným narážením do spoluhráčů. Celý průběh hry ovládáte pouze rukama a trupem, to vše ze svého pohodlného usazení na židli. Což je komické, jak pro přihlížející bez brýlí, tak i pro samotné hráče ve hře. Je pochopitelné, že po určité době vás ruce budou poněkud bolet. Ale zase to můžete považovat za plnohodnotný workout. Po jisté chvíli si na prostor okolo vás zvyknete a hra vás začne pohlcovat.

img-responsive

Cosmos | foto: Anželika Rudenko

Možnost lítání jako Iron Man mi přišla úžasná a moc mě bavila. V některých částech hry máte možnost hrát si s volně poletujícími předměty, jako jsou řetěz, Rubikova kostka a další. Neptejte se mě, jak se tam sakra dostal řetěz nebo Rubikova kostka, každopádně tam jsou a je to psina. I přes dobrou ovladatelnost má virtuální realita ještě co zlepšovat. Tu a tam se ruka ve virtuální realitě křečovitě svinula, přičemž jsem byl rád, že se tak stalo opravdu jen tam. Takovou křeč bych snad nepřál ani nepříteli. Kdybych měl Vortex VR hodnotit jako ve škole, tak ode mne dostanou 1-. Mají ještě co zdokonalovat, ovšem tleskám za báječný nápad! V budoucnu určitě mnoho nabídnou a já vám tak mohu tuto zábavu jen doporučit. Je to bomba. Jsem ale zvědavý, jaká překvapení nás v tomto směru čekají v budoucnu, protože potenciál je vskutku obrovský!

img-responsive

Cosmos | foto: Anželika Rudenko

TIP redakce: Pokud vás zaujala reportáž a chcete si tento zážitek dopřát, tak tu pro vás máme tip na to, jak získat vstupné mnohem levněji! Zlevněné vstupné najdete v možnosti odměn na tomto odkaze.

Reportáž vznikla ve spolupráci s portálem esogames.cz

Témata: VR
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vyzkoušeli jsme virtuální únikovou hru Cosmos

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.