Na Razer AFK v Berlíně jsme se zúčastnili odhalení epického Razer Blade Pro

Slibovaný nabušený desktop počítač od Razeru se po zvednutí opony ukázal být laptopem, který směle konkuruje těm nejlepším herním strojům, ukrytým za stěnami plechových krabic.

Razer Blade Pro

Razer Blade Pro FOTO: Razer

Na jeden z každoročních komunitních eventů Razer AFK, které Razer pořádá několikrát do roka pro své fanoušky a partnery napříč velkoměsty v Evropě i USA, jsme se letos vypravili i my. Jako jediné české médium jsme obdrželi exkluzivní pozvánku na letošní druhý AFK, konaný tentokrát u našich sousedů v Berlíně. A aby američtí fanoušci nepřišli zkrátka, souběžně s německým eventem pro ně probíhal Razer AFK i v San Franciscu.

Cesta do Berlína začala hodinovým zpožděním letu, které ale nikterak nezmenšilo nadšení z celého výletu a když se pak po necelé hodině ve vzduchu před námi naskytl pohled na Berlín, nějaké to zpozdění už bylo dávno zapomenuto. O pár desítek minut i projetých ulic, lemovaných nespočtem fastfoodů s kebaby, gyrosy a dalšími více či méně typickými germánskými pokrmy, se již den přehoupl do druhé, ještě příjemnější fáze. Tou byl hotel.

Razer se o své hosty stará opravdu ve všech ohledech a hotel Eurostars, z nějž byl výhled přímo na budovu označenou laserovou projekcí loga Razer, poskytl Gamifique výpravě před celou akcí velice příjemný odpočinek v hotelových papučích, županu a s šálkem čaje.

Po krátkém relaxování na pokoji pomyslné ručičky digitálních hodin odbily šestou hodinu a nastal čas pro přesun na místo konání, před nímž se již začínala tvořit fronta. Přestože přesun z hotelu do budovy za rohem trval jen pár minut, fronta během této doby stihla díky skvělé organizaci rychle zmizet a venku tak při našem příchodu VIP vchodem čekalo už jen pár natěšených fanoušků. Pro ty byl vstup na akci, stejně jak tomu u Razeru bývá vždy, úplně zdarma. Domů si pak každý z nich odnesl dárkovou tašku s Razer produkty.

Akce samotná se konala ve dvou místnostech čtvrtého patra Admiralspalast. V první z nich na návštěvníky čekaly kromě nezbytného open baru také herní koutky. Razer si pro své fanoušky připravil u příležitosti této akce to nejlepší, co je momentálně v herním světě k dispozici.

Celá aréna byla rozdělena na tři části, v jedné se na obřích televizích hrála hra Rocket League a tvojice těchto stanic byla obsluhována laptopy Razer Blade. Největší část s 12 stanicemi Razer Blade Stealth připojených na Razer Core sloužila k pařbě morderních a především populárních herních titulů Overwatch a Battlefield. U těchto stanic bylo možné otestovat poslední přírůstek do rodiny klávesnic Razer BlackWidow - model X, taktéž nová sluchátka Razer Kraken Pro V2 a podložky Razer Gigantus a Razer Firefly Cloth Edition.

img-responsive

Razer herní zóna | foto: Razer

Je vidět, že s každou generací svých produktů se Razer snaží posunout hranice současných možností ještě o kousek dále a zejména v případě Krakenů je tento posun vítanou změnou ve smyslu komfortu i zvuku, který produkují.

Poslední zastávkou byla streamovací stanice s Razer Stargazer a Razer Ripsaw, která byla vybavena dvojicí obřích monitorů a každý se tak mohl připojit do žívého streamu, který probíhal z místa akce. Naší nejoblíbenější zastávkou byl samozřejmě Razer Bar, který disponoval nealkoholickými nápoji a pivem. 

img-responsive

Razer bar | foto: Razer

Druhou místností, taktéž opatřenou barem (kterých nikdy není dost), zaplňovalo pódium a především hlediště pro 300 osob. Před začátkem odpočítávání poslední minuty, zbývající do odhalení nejnovějšího přírůstku do rodiny Razer produktů, byli již všichni usazeni na svých místech a s napětím vyčkávali, až odpočet ukáže nulu. Po krátkém představení od moderátorky se slova ujal Min-Liang Tan, generální ředitel Razeru.

Hned zpočátku svého projevu fanouškům sdělil zdrcující zprávu. Ani v letošním roce se nedočkáme tolik žádaného Razer toasteru. Nedá se s tím prý nic dělat a ani stovky dotazů, které denně na toto téma lidé z celého světa Razeru zasílají, to nezmění. Nezbývá tak než doufat, že Razer jednoho dne své fanoušky konečně vyslyší a vydá se do doposud neprobádaného světa kuchyňských spotřebičů.

img-responsive

Razer toaster | foto: Razer

Před odhalením očekávané novinky, jíž měl být první Razer desktop PC, se Min zmínil o nových generacích ultrabooků Razer Blade a Razer Blade Stealth. Oba stroje jsou až po okraj svého velmi nízkého profilu naplněny špičkovými komponenty a po jejich představení málokdo očekával, že se pod černým závojem ukrývající tajemný stolní počítač schovává další, ze série Razer notebooků. 

Razer Blade Pro

Desktop v laptopu. Přesně takto představil Min novou světovou jedničku mezi notebooky, jíž Blade Pro už od okamžiku svého odhalení jednoznačně je. Spojením nejnovějších špičkových technologií u každého z komponentů vznikl unikát, který nemá ve své kategorii konkurenci. A pokud se na Blade Pro podíváme z pohledu stolních počítačů, spadá podle Mina do top 5% těch nejlepších herních strojů na světě. A to je opravdu úctyhodné, zvlášť na notebook vážící 3,5 kg.

Samozřejmostí pro každý pořádný herní stroj je ta nejlepší možná grafická karta a displej. Razer Blade Pro je vybaven NVIDIA GeForce GTX 1080 s 4k rozlišením a a 17.3” 4K IGZO Touchscreen displejem, čímž tento předpoklad jednoznačně splňuje. Společnost této kartě dělá technologie NVIDIA VRWorks. Díky ní je notebook vždy připraven umožnit hráči ten nejlepší VR zážitek, který si jen může přát. Plynulý chod všech vašich operací a multitaskingu zajistí Intel Core i7 šesté generace. 

Když Min u výčtu vlastností a komponentů této novinky přešel k popisu klávesnice, sálem to vzrušeně zašumělo. Blade Pro je totiž vybaven mechanickou klávesnicí s ultra nízkým profilem s Razer Chroma světelným systémem, díky nemuž si můžete nastavit větší počet barevných variací, než budete kdy schopni vymyslet. Spojení pocitu kliknutí na mechanické tlačítko klávesnice s příjemným pocitem z nízkých kláves je prostě dokonalost sama. A ten zvuk... Když Min přiložil notebook k mikrofonu a zaťukal na ukázku do jeho kláves, všichni diváci v sále jednohlasně vzdechli "oh". Tak příjemný to byl poslech.

Razer Blade Pro se dále pyšní nejrychlejším portem Thunderbolt 3, až 2 TB SSD diskem, 32 GB dual channel pamětí a především baterií, která by vám měla vydržet celých 9 hodin. S Razer powerbankou tuto dobu můžete zdvojnásobit a hrát tak téměř celý den. Jelikož Blade Pro je ve všech směrech kombinací toho nejlepšího, co si pro herní notebook lze přát, odráží se to i na jeho ceně, která je 4990€.

img-responsive

Min-Liang Tan a šéfredaktorka Gamifique Kara | foto: Razer

Po ukončení prezentace se Min věnoval fanouškům, se kterými se více než hodinu fotil a rozdával své podpisy. My jsme s tím počítali a přijeli jsme připraveni i s podložkou, o níž pro vás již brzy uspořádáme soutěž. 

Témata: Razer
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Na Razer AFK v Berlíně jsme se zúčastnili odhalení epického Razer Blade Pro

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.