Y-Games aneb největší turnaj na Slovensku!

Podívali jsme se na nejrozsáhlejší turnaj v počítačových hrách, který se odehrával v Bratislavě.

Y-Games

Y-Games FOTO: Anželika Rudenko

A co se to tedy vlastně v Bratislavě dělo? No, pro naši výpravu se málem se nic nedělo. Ten, kdo byl někdy v Bratislavě rozhodně chápe, že systém jejich MHD je opravdu zmatečný. Minimálně pro Pražáka. Díky bohu jsme místo konání po pár telefonátech našli a zábava tak mohla začít.

Čekali jsme něco mnohem menšího, než co se nám zčistajasna naskytlo k vidění. Nešlo zdaleka jen o turnaje v e-sportu. Po vstupu do areálu jsme viděli hned několik společností, které zde nabízely své produkty k vyzkoušení. Od XBoxu po herní křesla DX Racer, na své si přišel opravdu každý. Kromě možnosti sledovat své vzory, idoly a modly live při lepších či horších výkonech v jednotlivých turnajích na návštěvníky čekaly výkonné stroje plné novodobých herních pecek jak na PlayStationech 3 a 4 tak na již zmiňovaném Xbox One. Obě konzole známých rivalů byly prakticky celou dobu v provozu a zaneprázdněné pod rukama návtěvníků. Obě strany měly svá esa v rukávu. V případě Microsoftu to byl všemi oblíbený Just Dance (s Kinectem) a v případě Sony vyhrávala varianta Playstation VR.

img-responsive

Y-Games | foto: Anželika Rudenko

Také zde byly stánky od MSI, ASUS a OMEN, kde si návtěvníci mohli vyzkoušet jejich nabušené notebooky a stolní počítače. V případě OMENU pak i HTC VIVE (opět brýle pro rozířenou realitu). Byly zde i stánky, které prodávaly různý herní sortiment od sluchátek po profesionální herní myši. Nás osobně však nejvíce zaujala možnost 3D tisku. Stačilo si na pár minut sednout k připojenému PC, u nějž jste si navrhli, co chcete vytvořit a přímo na místě vám byl daný předmět vytisknut.

Samozřejmě u akce tohoto typu nemohli chybět ani cosplayeři, youtubeři a streameři se zástupy svých fanoušků. Bez nich by to prostě nebyla ta pravá zábava. Cosplayeři měli v sobotu možnost předvést, co v nich je a ukázat se na molu při příležitosti cosplay soutěže. Cosplay přehlídka se celkově vyvedla, kazilo jí opravdu jen pár drobností.

img-responsive

Y-Games | foto: Anželika Rudenko

Při nástupu každého jednotlivého cosplayera hrála jeho konkrétní znělka. Každý měl svůj předem připravený výstup, nicméně některým soutěžícím pojem příprava očividně nic moc neříkal. Při nástupu tak několikrát zazněla špatná hudba, mylně přiřazená k danému cosplayerovi. Cosplaye zde však byly opravdu pozoruhodně propracované a bylo velice těžké rozhodhodnout, kdo má vyhrát.

A právě proto zde zasedala trojčlenná porota, kterou tvořili Niky Cosplay, Adurna the Fluffy Helper a Katka Kasame Jesenská.
Soutěž samotná probíhala v největším areálu, kde byla i možnost hrát si s barevnými reflektory, které klání dodávaly opravdu příjemnou atmosféru. Co už tak příjemné nebylo, byly situace ve kterých tyto reflektory doslova oslepovaly účastníky soutěže.

První tři místa v soutěži obsadili tito tři výherci:

1. místo - Zelda (Haylin Cosplay)
2. místo - Sherlock Holmes (Abik-chan)
3. místo - Ghost assassin Sarah Kerrigan (Kiube) 

Cenu diváků získala Hong-Chan jako Jinx. Úplný seznam výherců všech soutěží, které na Y-Games probíhaly najdete na oficiálních stránkách celé akce.

Kdybychom měli z diváckého pohledu fanoušků, kteří se přijeli podívat především na cosplay soutěž hodnotit akci známkou od 1 do 5, tak bychom celému eventu dali dvojku. Akce to byla vskutku skvostná a její atmosféra překonala většinu akcí a podniků, které se konají u nás za humny.

Reportáž vznikla ve spolupráci s portálem esogames.cz

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Y-Games aneb největší turnaj na Slovensku!

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.