Do Svitav přijel jak gaming, tak i kvalitní cosplay

K posledním ročníkům FINALS nerozlučně patří všudypřítomní cosplayeři, pro které byla na tomto ročníku připravená i soutěž o hodnotné ceny.

RoG Cosplay Contest

RoG Cosplay Contest FOTO: Hitpoint.cz

Je tomu už týden, co nám do Svitav opět zavítal pravý a nefalšovaný gaming. Po půl roce se zde opět odehrálo vyvrcholení RoG lig, tentokrát ve hrách Counter Strike: Global Offensive a League of Legends. Na místo konání se sjelo několik stovek nadšených fanoušků, aby mohli shlédnout tyto epické souboje naživo přímo ve Svitavské Fabrice. Avšak o nálož kvalitního gamingu nepřišli ani ti, kteří zůstali doma. Mohli všechno sledovat z pohodlí domova skrze twitch kanál Hitpointu.

I tentokrát se na akci přijeli podívat pánové z Riotu, kteří s sebou přivezli obří nadílku merchandise s tématikou League of Legends. Fanoušci si mohli ze Svitav odnést i nějaké ty hmotné suvenýry. Na své si přišli i všudypřítomní coslayeři, kteří za své kostýmy dostali od Riotu několik věcných cen.

img-responsive

RoG Cosplay Contest | foto: Hitpoint.cz

No a když už je řeč o cosplayerech, ještě chvíli u nich zůstaneme. Tito kreativní kostýmoví umělci zpestřují atmosféru na herních akcích už několikátým ročníkem Finals. Tentokrát se pro cosplayery konal dokonce RoG Cosplay Contest, ve kterém bylo možné vyhrát opravdu lákavé ceny.

CENY

1. místo - herní notebook ROG GL552 + dlouhodobá spolupráce
2. místo - herní klávesnice ROG Horus GK2000 + dlouhodobá spolupráce
3. místo - herní myš ROG Gladius
4. místo - herní sluchátka ROG Orion
5. místo - herní myš ROG Sica

V porotě zasedl hlavní organizátor akce, Smoke, streamer Herdyn, zástupce RoG a cosplayerka Saso, kterou mohli návštěvníci během akce potkat v kostýmu Foxfire Ahri.

Na pódiu se v nedělních večerních hodinách předvedla nejlepší pětice účastníků soutěže. Ačkoliv se v podobných soutěžích většinou klade důraz i na roleplayovou scénku na jevišti, zde tomu tak nebylo. Na pódiu se konalo pouze samotné vyhlášení. Porota hodnotila soutěžící cosplayery hlavně podle RoG prvků zastoupených na jejich kostýmech, takže ti, kteří měli RoG prvky na kostýmu hodně originálně a množstevně zastoupeny, měli větší šanci ukořistit výhru. A jak nakonec celé klání dopadlo?

UMÍSTĚNÍ:

1.TanakhT - RoG Knight
2. Cosplay Team 33 - RoG
3. Aiko - RoG Braum
4. Mishuge - RoG Crusader
5. Mishel - Rog Rogue

Po ukončení akce jsem dostali skvělou příležitost k tomu, abychom vyzpovídali vítěze RoG cosplay contestu - TanakhTa. Ten nám sdělil jak své pociti ze soutěže, tak i z celkových Finals.

"Asus Finals jsem si hodně užil a to ani nejsem fanoušek LoLka! CSko sleduju jen okrajově, ale i tak jsem viděl pár her. Co se týče akce jako takové, palec nahoru za těch pár Monsterů zdarma, i když jsem žádný neměl ,protože piji jen Redbull (#giveyouwings). Palec nahoru za šatny pro cosplayery a relativně čistý záchody. Palec nahoru za epic production value, obrazovky před hráčema, celkově setup, komentátoři i side event věci.

Palec dolů za nemožná světla, co půlce lidem svítily do obličeje (a ty co se aktivovali při hypu taky ztrácely význam, když se hypovalo každých 10 vteřin), velký palec dolů za prodlevy, ale je možný že to vadilo fakt jenom mně, když tam stojím 3 hodiny v kostýmu.

Abych se dostal trochu taky ke cosplayi. Rád bych podotknul jednu věc, protože spousta lidí byla hodně emotivních a doslechl jsem se různé věci a příběhy. Proto bych rád udělal takové malé vyjádření. COSPLAYEŘI jsou přidanná hodnota akce. ANO, nemusí tam být, kdyby tam cosplayeři nebyli, nejspíš ani nikdo neřekne "wait, kde sou cosplayeři" ALE, když cosplayeři na gaming akci jsou, tak získává jiný rozměr, jinou hodnotu, jiný zážitek. V čem je cosplayer rozdílný od prezentace VR? Fotka s cosplayerem je skoro stejně cenná vzpomínka a zážitek jako nějaký dobrý gank v LoL hře. Co si myslím o Gaming akcích a cosplayi? Organizátoři by si měli vybrat a najmout X cosplayerů, kteří budou smluvně vázáni a budou plnit závazky, budou mít slušný podmínky a bude se s nima zacházet s respektem a taky dostanou zaplaceno. To je ale ideální svět. Finals rozhodně nezachází s cosplayery nejhůř, ale ani nejlépe, JENŽE kecy a podmínky od cosplayerů taky nejsou žádná hitparáda, takže na tom budem muset děcka ještě oboustranně zapracovat!

Co se ASUS RoG soutěže týče, jsem hrozně rád, že se taková příležitost naskytla, jsem rád, že jsem měl doma cosplay v požadovaných barvách a tudíž už stačilo jen vymyslet jak zakomponovat logo.. když jsem viděl jeho dvoubarvenou variantu tak mě to hned trklo a říkám si.. meč a štít, když je dám dohromady, bude to logo. Byla to challenge, ale věděl jsem, co dělám. Jsem hrozně rád, že se to vyplatilo, jsem hrozně rád, že to lidi ocenili. Až mě dokonce zarazilo, kolik lidí místo "super kostým" řeklo "skvělej nápad s tím logem". To mě zahřálo u srdíčka a na spolupráci s Asusem se nesmírně těším. Chci pro ně být přínosem, ale taky si samozřejmě nadiktuju nějaký podmínky, že jo! Zadarmo ani kuře nehrabe, děcka! Moudro na závěr #buďtedobří a nezlobte! Nebojte se nechat si zaplatit za dobrý věci a buďte ochotní něco vytrpět. Finals je akcí, na kterou příští rok přijedu znova a rád. Jäger za 30? Neupsali se?"

img-responsive

RoG Cosplay Contest | foto: Hitpoint.cz

Našemu týmu se celá akce také líbila. Ani letos zde nechyběla úžasná atmosféra, kterou tvořili jak cosplayeři, tak i nahypovaní fanoušci. Zápasy byly opravdu kvalitní podívanou a stage vypadala opravdu profesionálně. Už se těšíme na to, čím nás tato akce překvapí příště.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Do Svitav přijel jak gaming, tak i kvalitní cosplay

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.