Premiéra filmu Warcraft slavila úspěch i v Praze

Do kina přišly stovky hráčů a fanoušků tohoto univerza

SkillCraft

SkillCraft FOTO: Radek Vebr

Desátého června se v pražské Hostivaři pod taktovkou dua Blizzfan & Kino v kostýmu konala exkluzivní premiéra filmu Warcraft, která nezahrnovala jen promítání, ale i velice bohatý doprovodný program, kde si přišel na své každý fanoušek her od společnosti Blizzard. Pokud některý z návštěvníků nepřišel na program řádně a tematicky oblečen, mohl si přímo na místě koupit oblečení nejen s Warcraft tématikou. Sběratelé figurek mohli svou sbírku rozšířit u stánku Blindbox, který prodával všemožné figurky napříč mnoha hrami. Zapálení hráči World of Warcraft měli jedinečnou příležitost si přímo na místě předobjednat nadcházející datadisk Legion s výraznou slevou.

I na této akci nemohl chybět stánek SkillCraftu, který s sebou přivezl výkonné počítače z herny SkillZone. Všechny stroje byly vybaveny moderním příslušenstvím značky Razer.  Na několika počítačích firmy MSI si mohli návštěvníci vyzkoušet hru Overwatch, která vyšla před necelým měsícem. V Asus koutku se konal turnaj ve hře Hearthstone, v němž mohli soutěžící vyhrát lákavé ceny v podobě periferií k počítači. U všech strojů byla přítomna i herní křesla DXRacer, ze kterých se nikdy nikomu nechce zvedat. To byl také důvod, proč byla všechna místa u počítačů neustále obsazena - nikdo nemohl odolat kombinaci pohodlného křesla a výkonného herního stroje.

img-responsive

SkillCraft | foto: Radek Vebr

Mnoho křesel bylo rozmístěno i volně v prostoru, takže si je mohli vyzkoušet i ti návštěvníci, kteří zrovna neprahli po hraní her. Na místě také pobíhalo několik desítek cosplayerů, kteří dodávali celé akci tu správnou fantasy atmosféru. Byla mezi nimi i cosplayerka Beezet, která poprvé ukázala svůj kostým Demon Huntera z Diabla. Když pak přišel na řadu zlatý hřeb večera v podobě filmu Warcraft, návštěvníci akce se rozmístili hned do několika sálů. SkillZone měla jeden celý sál pro sebe, ve kterém měly místenku osobnosti jako Martin Rota, Herdyn nebo Baxtrix.

Po promítání vypukla na místě diskuze, ve které návštěvníci probírali právě shlédnutý film. Náš portál vyzpovídal některé z přítomných cosplayerů, kteří nám prozradili, v jakém kostýmu přišli a jak se jim film Warcraft líbil.

 

BEEZET

Musím se přiznat, že jsem této události nebyla vůbec jako součást premiéry. Byla jsem tam spíše na žádost SkillCraftu, který chci poděkovat za jejich podporu a také za to, že se ke mně během celé akce chovali prakticky jako ke členovi SkillCraft týmu. Celý SkillCraft booth se nesl v Blizzardím duchu, takže jsem tam mohla premiérově odprezentovat svůj cosplay Demon Huntera z Diabla 3.

Film jako takový se mi velice líbil. Po grafické stránce (a co se týče efektů) to bylo naprosto úžasné, ale to všichni od Blizzardu očekávali. Knížky jsem nečetla, takže nemohu posoudit přesnost děje, ale ten film byl vážně hodně dělaný na efekty. Místy se mi zdálo, že se děj trochu vleče.

img-responsive

SkillCraft | foto: Radek Vebr

GRUMPYCAIT

Na promítání jsem si vzala kostým, který jsem vyrobila za dva dny. Jednalo se o Blood elf mage - zatím bez staffky. Proč Belfka? Protože rasa Blood elfů má svůj unikátní styl života, chování a vystupování a když se tohle všechno dá dohromady a uvědomíte si, že v rámci WoWka můžete mít paladina a priesta, je to vtipné samo o sobě. Samotný film byl super, ačkoliv tvůrci pozměnili několik dějových linií. Tyto změny však beru kladně a jsem zvědavá, jak díky nim hodlají natočit pokračování příběhu.

img-responsive

SkillCraft | foto: Radek Vebr

GEHENNA

Na slavnostní premiéru jsem si oblékla šupinatou róbu Černého Aspekta - Deathwinga, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších charakterů Warcraft universa. Film byl naprosto epický, neříkám, že byl perfektní, ale moji duši upsanou Blizzardu to chytilo hodně. Hodně se těším na Director's Cut edici, kde, předpokládám, bude mnohem více obsahu a méně zběsilé tempo.

img-responsive

SkillCraft | foto: Radek Vebr

Další fotografie z Warcraft premiéry jsou k vidění na facebookových stránkách SkillCraftu.

Témata: SkillCraft
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Premiéra filmu Warcraft slavila úspěch i v Praze

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.