Olomoucká předpremiéra Warcraftu očima cosplayera

Malá skupina nadšenců vyrazila na Warcraft film v kostýmech. Byla mezi nimi i naše cosplay redaktorka Shio.

Kostýmy na Olomoucké předpremiéře Warcraftu

Kostýmy na Olomoucké předpremiéře Warcraftu FOTO: GAMIFIQUE.cz

Zástupy fanoušků Warcraftu se na film z tohoto univerza těšily téměř celou dekádu. Po mnoha odkladech jsme se filmové verze naší oblíbené hry nakonec dočkali. Vzhledem k tomu, že je Warcraft již dlouhodobým fenoménem, bylo jasné, že i promítání v kině bude velikou událostí. Ačkoliv byla největší promítací událost v Praze, rozhodli jsme se s přáteli, že pojedeme okořenit promítání do bližší Olomouce.

Do této doby jsem nikdy nešla do kina v kostýmu, ale to se mělo Warcraftem změnit. Jelikož jsem v květnu pracovala na docela náročném cosplayi, rozhodla jsem se, že se s Warcraftem zase až tak trápit nebudu. Vize však byla jasná - reprezentovat hrdě svou frakci. Horďácký tabard byl tedy nutnou výbavou při dobrodružné cestě na premiéru. Jelikož jsem nechtěla strávit několik nocí craftěním brnění, rozhodla jsem se, že většinu věcí na kostým zkusím vyřešit stylem - co dům dá.

img-responsive

Přípravy na šití Horde tabardu | foto: GAMIFIQUE.cz

K tomuto kostýmu mi tedy posloužilo jak normální oblečení, tak i části některých mých kostýmů. Jediné, co jsem si musela vyrobit byl tabard. Původně to mělo zůstat jen u něj, ale nakonec jsem se rozhodla kostým ještě trošku doladit. Jelikož jsem se si usmyslela, že moje blood elfka bude rogue, potřebovala jsem dvě dýky. Ty jsem nakonec kvůli časovému presu stejně nestihla, takže jsem místo nich zkusila vytvořit nějaké jednoduché nátepníky, které nejsou tak časově náročné.

I ty se nakonec dodělávaly na poslední chvíli - já se prostě nikdy nepoučím. Před premiérou ke mně dojela ještě kamarádka Awaki, která bydlí kousek ode mně. Té jsem pomáhala s tabardem Aliance (ačkoliv mi to nebylo dvakrát po chuti). Po zkompletování jsme se vydaly autem do Olomouce (asi o hodinu později než bylo původně v plánu), kam jsme přes všemožné uzávírky na cestách dojely jen chvilku před začátkem promítání.

Tam jsme přizvali do party zbytek skupiny a vydali se směrem k sálu. Bylo opravdu super vidět reakce lidí na naše kostýmy. Ačkoliv to nebyly úplně propracované kousky, dost to ocenili a někteří se s námi dokonce i vyfotili. Jelikož byla většina naší skupiny na straně Hordy, při vcházení do sálu jsme jednohlasně zvolali pokřik - For The Horde. Alianční část naší skupiny měla sice nějaké připomínky, ale byla záhy umlčena.

img-responsive

Kostýmy na Olomoucké předpremiéře Warcraftu | foto: Joan

Bylo opravdu skvělé vidět sál plný lidí, kteří jsou fanoušky stejné hry jako já (počítám teda s tím, že lidi netčení Warcraftem by na předpremiéru asi nespěchali). Moc jsem si kino v kostýmu užila a mám pocit, že odteď budu do kina chodit v kostýmu častěji.

A jak se mi líbil film?

Pokusím se film rozebrat bez případných spoilerů, aby si článek mohli přečíst třeba i ti z vás, kteří film ještě neviděli. Jen vám předem musím říct, že nejsem žádný velký znalec příběhu Warcraftu. Je sice pravda, že jsem něco málo pochytila za těch 6 let hraní WoWka a přečtení jedné knížky, ale to je všechno. Nakonec jsem byla za svou nevědomost možná i ráda, protože jsem si díky ní mohla film pořádně užít. Spousta zarytých fanoušků Warcraftu si totiž stěžovala na změny v příběhu. Některé to vytočilo až do té míry, že během filmu opustili promítací sál.

Musím se přiznat, že já si film užila od začátku až do konce. Seděla jsem v sedadle a připadala si jako malé dítě v obchodu se sladkostmi. Bylo opravdu úžasné vidět svou oblíbenou hru na stříbrném plátně kina. Ve chvíli, kdy Gul´dan otevřel portál do Azerothu jsem měla opravdovou husí kůži, která se pak v průběhu filmu několikrát opakovala. Epických momentů bylo ve filmu opravdu hodně. Ve filmu byl pořád jistý náboj a akce, takže jsem se ani chvilku nenudila. Také jsem byla dost vděčná za všechny spojitosti s hrou, které byly do filmu přidány. Hráči to opravdu ocenili.

img-responsive

Warcraft (film) | foto: Blizzard Entertainment

Herecké obsazení mi celkem vyhovovalo, protože pro mě byli všichni neokoukaní. Jediný, kdo mi do role až tak nesedl byl Dominic Cooper, který hrál krále Llanea. Dokázala bych si v té roli představit někoho víc mužnějšího, drsnějšího a ambicióznějšího. Ostatní postavy byly fakt super. Každý z nich měl ve filmu své silné momenty.

Po vizuální stránce není také téměř co vytknout. Ačkoliv v prvním traileru vypadaly počítačové efekty dost uměle a nedodělaně, filmový štáb stihl vizuální stránku filmu do premiéry opravdu vymazlit. Byla radost se na to dívat. Ke všemu tomu vizuálu se připojily známé melodie ze hry, které zážitek vyhouply na úplný vrchol.

img-responsive

Durotan | foto: Legendary

Film utekl jako voda a bylo opravdu těžké uvěřit, že trval dvě hodiny. Poté jsem se dozvěděla, že těsně před promitáním osekali z filmu ještě 40 minut stopáže. Takže doufám, že se dočkáme nějaké prodloužené verze. Určitě bych ji uvítala. Také věřím, že se dočkáme druhého Warcraft filmu -  tak snad na něj nebudeme muset čekat dalších deset let.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Olomoucká předpremiéra Warcraftu očima cosplayera

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.