DreamHack Masters Malmö: Skupiny jsou za námi

Je dobojováno! Skupinová fáze je za námi a my známe finálovou osmičku do zítřejších playoff. Probojoval se mezi nejlepší i váš favorit?

Dreamhack

Dreamhack FOTO: Reprofoto YouTube

Jsou tomu dva dny, co odstartoval další velký esportový event: DreamHack Masters Malmö. Pojďme si na začátek shrnout základní informace i pro ty, kteří tento event nesledují.

Místo konání je Švédsko, Malmö. Akce potrvá šest dní, konkrétně od 12. do 17. dubna a hraje se o prizepool v hodnotě 250 000$. Celého klání se zúčastnilo šestnáct týmů, ze kterých již osm vypadlo. 

img-responsive

DreamHack Masters Malmö | foto: DreamHack

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin, ve kterých se hrálo následujícím formátem: dvě výhry pro postup ze skupiny, dvě prohry k eliminaci z turnaje. Kromě rozhodujícího zápasu o postup z druhého místa, který se hrál Bo3, se všechny skupinové zápasy hrály Bo1. V playoff se bude hrát single elimination formát a všechny zápasy budou Bo3 série.

A jak to vypadalo ve skupinách? Skupina A byla složena z těchto týmů: Luminosity, TyLoo, Liquid, mouz. Jako první se spolu utkali Luminosity a TyLoo, kde Luminosity vyhráli 16:7 a připsali si tak první výhru. Druhý zápas byl ve složení Liquid proti mouz, kde vyhráli mouz, a to poměrem 16:13. Následoval zápas vítězů, Luminosity proti mouz, kde mouz jasně vyhráli 16:7 a postoupili ze skupiny z prvního místa. Zápas poražených, tedy TyLoo a Liquid končí lépe pro tým TyLoo, kteří vyhráli po dvojitém prodloužení 22:19 a tím získali možnost odvety proti Luminosity v rozhodujícím zápase o postup. V napínavém zápase těchto celků nakonec vyhráli Tyloo 2:1 na mapy a tím si zajistili druhé postupové místo. Liquid a Luminosity se tak s turnajem bohužel musí rozloučit. 

img-responsive

Dreamhack Masters Malmö - skupina A | foto: Reprofoto HLTV

Skupina B měla složení: Na´Vi, GODSENT, CLG a G2, kteří na poslední chvíli nahradili tým Fnatic. Do prvního zápasu se pustili Na´Vi proti GODSENTu. Na´Vi i bez GuardiaNa, za kterého kvůli zranění ruky zaskakoval kouč starix, vyhrávají 16:11. Ve druhém zápase se střetli CLG s G2. Americký celek svého protějška naprosto převálcoval 16:2. V zápase vítězů se tedy utkali Na´Vi proti CLG, kde jsme mohli vidět vyrovnanou hru, která se nakonec dostala i do prodloužení. To však jasně vyhrálo Na´Vi a se skórem 19:15 postupují ze skupiny z prvního místa. V zápase poražených, tedy GODSENT proti G2, opět docela jednoznačně vyhrál pvní zmíněný, tedy GODSENT, a tím se probojval do rozhodujícího zápasu o postup proti CLG. GODSENT nezaváhal, jasně vyhrává na mapy 2:0 a postupuje ze druhého místa.

img-responsive

DreamHack Masters Malmö - skupina B | foto: Reprofoto HLTV

Ve skupině C byly tyto týmy: Astralis, CSGL, NiP a dignitas. V prvním zápase skupiny se střetli Astralis a CSGL. Astralis tento duel vyhráli bez větších problémů 16:9. Druhé střetnutí, tedy NiP proti dignitas, ovládli druzí zmínění a po vzoru ze skupiny B dignitas přejeli své soupeře skórem 16:2. V zápase vítězů Astralis proti dignitas vyhráli dignitas 16:9 a postupují ze skupiny z prvního místa. V zápase poražených si NiP trochu napravili reputaci a své polské soky z CSGL porazili 16:8. Rozhoduící zápas tedy proti sobě sehráli NiP a Astralis. Tuto velmi těsnou sérii nakonec ovládli NiP 2:1 na mapy a postupují ze druhého místa.

img-responsive

DreamHack Masters Malmö - skupina C | foto: Reprofoto HLTV

Poslední skupina, D, byla složena z těchto týmů: Virtus.pro, Faze, TempoStorm a EnVyUs. První zápas skupiny proti sobě odehráli Virtus.pro a Faze. Virtus.pro vyhráli 16:8 a získali tak své první vítězství. Ve druhém zápase se proti sobě střetli EnVyUs a TempoStorm, kde po velmi těsné hře vyhrávají TempoStorm, a to 16:14. V zápase vítězů znovu bodovali Virtus.pro, kteří postoupili z prvního místo a tým TempoStorm poslali do rozhodujícího zápasu. EnVyUs a Faze se spolu utkali v zápase poražených, ze kterého vyšli vítězně EnVyUs a mohli se tak chystat na odvetu proti TempoStorm. Tu zvládají také a beze ztráty mapy postupují ze druhého místa.

img-responsive

DreamHack Masters Malmö - skupina D | foto: Reprofoto HLTV

 Poražení však nemusí věšet hlavu, každý tým si domu odnese 2 000$. Naproti tomu vítězové si můžou jeden den odpočinout, protože playoff začnou až v sobotu, tedy 16. dubna. A co vy, máte v postupující osmičce svého favorita?

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: DreamHack Masters Malmö: Skupiny jsou za námi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.