IEM Katowice 2016 - Semifinále CS:GO

Většina Katowic už spala, když dánská a švédská elita usedla k rozhodujícímu zápasu o postup do finále IEM. Dominance Fnaticu nezná mezí.

Astralis  VS  Fnatic

Astralis VS Fnatic FOTO: Reprofoto YouTube

Dva teamy, které úvod nepotřebují, protože je předchází jejich reputace předvedly zajimavý zápas skrz tři mapy. Astralis měli skvělé výkony ve skupině a na Fnatic byli připraveni. Dánové statečně z plných sil bojovali, ale jejich cesta v Katowickém semifinále skončila a na vině nebyl nikdo jiný, než Fnatic. 

img-responsive

Fnatic | foto: Reprofoto YouTube

Astralis   VS   Fnatic  

map 1.                                                                                       de_overpass

Astralis (Dánsko) měli větší nadějě na overpassu, než na následujícím cachi, protože jejich taktika neni tak důkladně propracované jako v podání Fnaticu, tím pádem dánové věnovali velké úsilí na utržení první mapy. Astralis začali na straně teroristů a první kolo bleskově vyhráli, další dvě semi-eca od Fnaticu je taky neohrozily, takže 3-0 pro Astralis. Jakkoli to pro dány vypadalo slibně, Flushu nic takového nezajímalo a ve 4. kole s velkou agresivitou vlastnoručně poslal 4 protivníky mimo hru. Flusha tímto kolem pro sebe a svůj team odstartoval momentum, kterého Fnatic tak často a excelentně využívají. Tento elitní švédský team je brilantní jak ve svých ingame strategiích, tak v určité formě zastrašovaní - takového psychického nátlaku, který vyvíjejí a každým vyhraným kolem sílí. To se samozřejmně na protivníkovi projeví a Astralis zažívali právě tento pocit. Měli dobře nakročeno do overpassu, ale nedokázali najít odpověd zejména na slow B reataky od Fnaticu, snad 8 kol se Astralis dopracovali k bomb plantu, ale Fnatic skoro pokaždé dokázali najít skulinku v dánské obraně a těžit perfektně z nabídnutých možností. Fnatic na své CT straně dominovali a s přehledem vyhráli prvni půli 4-11.

img-responsive

Astralis VS Fnatic (de_overpass) | foto: Reprofoto YouTube

Druhé pistolové kolo vyhráli také Astralis, což je zvláštní, když se podiváte na výsledek tohoto zápasu. Pistolová kola mají velkou tendenci určovat brzký vývoj určité poloviny, kvůli ekonomickým bonusům spojených s jejich výhrou, ale také lehký boost seběvědomí, nějaký ten úsměv. Ovšem dánům z vývoje tohoto zápasu rozhodně do smíchu nebylo, téměř veškeré jejich snahy byly odvráceny, zamítnuty hrači Fnatic-u. A mělo to být horší. To co předvedl Olof v 21. kole, to jsem jěště nevidel. Olof na 3hp v situaci 1vs2, kde mu zbývalo 30 vteřin na položení bomby. Já vám to nebudu spoilovat, shlédněte to sami, nebudete litovat (1h18min ve videu níže). Fnatic opět zářili ve velkém stylu a vyhráli na overpassu přesvědčivě 6-16.

 

map 2.                                                                                           de_cache

Cache byly poslední nadějí na postup pro Astralis a taky, že je nevydali bez boje. Dánové na CT straně nezačali vůbec dobře, prohraný pistol round, eca pochopitelně taky, první gun round taktéž vůbec nevyšel. Za pár minut to bylo 0-6 pro Fnatic a vše naznačovalo tomu, že švédi se nenechají zastavit. V sedmém kole se podařilo hráčům CT strany konečně věci uklidnit a začali se pomalu dostavát zpátky do hry. Bohužel přistup Astralisu k defenzivní hře na cachi se nesetkal s úspěchem, zejména Xyp9x měl opravdu nešťastnou polovinu na A plantu a to právě on předváděl v Katowicích ukázkovou disciplínu na CT stranách. Device se očividně pořád jěště trošku hledá ve své nové pozici AWPera pro Astralis, jeho výkon byl slušný, ale nekonzistentní. Na druhé straně Dennis měl úžasnou polovinu, precizní agresivita, ukázkový awareness. Co dodat, 5-10 pro Fnatic po první půli.

img-responsive

Astralis VS Fnatic (de_cache) | foto: Reprofoto YouTube

Druhá půle začala pro Astralis ještě hůř než ta první. Postaral se o to Olofmeister nádherným acem, pět headshotů, jak se patří. Dalších pár kol Fnatic bezpečně uzavřeli, díky ekonomické výhodě, ale v 18. kole se celý dosavadní vývoj hry zlomil, i když JW na konci kola předvedl jak vychytralý dokáže být. Dánům se po dvou skoro čistě vyhraných kolech podařilo rozbít doposud neustálenou švédskou ekonomiku. I následující buy round pro oba teamy Astralis výhrali se ztrátou pouze jednoho muže a misky pomyslné váhy si začaly měnit pozice. Hráči teamu Fnatic se po sobě začali dívat jakože "co se změnilo za posledních 5 minut ? ". Následoval taktický time out výžádaný švédskou stranou. Dáni nepřestávali úspěšně tlačit a favorizované švédy dostali na 12-12.

img-responsive

Astralis VS Fnatic (de_cache) | foto: Reprofoto YouTube

Dánům se opravdu povedlo to, co na začatku druhé půle vypadalo jako nereálné a tuto mapu dotáhli k vítězství. In game leader pro Astralis, Karrigan a také Dupreeh se postarali o nádherný comeback. Pochopitelně celý team Astralis zazářil v druhé půli, ale ti dva obvzvláště. Konečné score na cachi 16-12 pro Astralis.

 

map 3.                                                                                          de_inferno

To nás přivádi na třetí a rozhodující mapu, inferno. A hned jedno překvapení na začátek, Astralis vyhráli knife round a zvolili si T stranu... na infernu... proti Fnaticu... v semifinále IEM. Možná měli připraveno něco, co nevyšlo. Ale mě to připadalo, že se zkoušeli něco, co nikdy nebude fungovat a nakonec to byl opravdu špatný call. CT strana Fnaticu na infernu je jedna z nejpropracovanějších a nejefektivnějších ve světě CS:GO a dáni s tímhle faktem museli počítat. Vývoj první poloviny byl v režii Olofmeistera, naprostá kontrola. Olof a Krimz a jejich tradiční B hold, který je takřka nepropustný, rotace dotáhnuté k dokonalosti. Opravdu netuším co Astralis zamýšleli. Dánský risk se nevyplatil, na zvolené T straně uhájili pouhá čtyři kola. Po první polovině 4-11 pro Fnatic.

img-responsive

Astralis VS Fnatic (de_inferno) | foto: Reprofoto YouTube

Druhý pistol round ukořistili také Fnatic a oprátka se dánům utáhla zase o kousek těsněji. I když Xyp9x, který měl mimochodem opravdu excelentní momenty skrz tento tournament, a Device se snažili co nejlépe uměli na své CT straně zvrátit slet událost, jejich snaha byla marná a v druhé půli Astralis vyhráli pouze tři kola. Konečné score 7-16 pro Fnatic. Jaká škoda pro dánské hráče, opravdu měli slušně nakročeno proti švédským šampiónům, ale nakonec to nevyšlo. Každopádně, well played Astralis. A teamu Fnatic opět nezbývá, než pogratulovat k postupu do finále. Konečné score 7-16 pro Fnatic.

Pokud se divíte, že na přiložených videích v obecenstvu skoro nikdo není. Tak vysvětlení je prosté - první mapa (de_overpass) odstartovala po odbití půlnoci. Končilo se chvíli před čtvrtou ráno. Vemte v podtaz, že Fnatic měli ráno jeden zápas a čekali celý den na tento rozhodující. To vám může napovědět, kolik dedikace hráči musí vložit do toho, aby byli mezi nejlepšími na světě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: IEM Katowice 2016 - Semifinále CS:GO

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.