IEM Katowice 2016 - Čtvrtfinále CS:GO, část druhá

Nejočekávanější match tohoto šampiónátu a hala narvaná k prasknutí. Pohled na 10 vetéránů Counter Striku na pódiu bok po boku, k nezaplacení.

IEM Katowice 2016

IEM Katowice 2016 FOTO: Reprofoto YouTube

Team, jejichž dresy jste potkali na každém 5. fanouškovi v aréně, team pro který skandovalo tisíce přítomných s polskou razancí. Nezaměnitelní a mnohými obávání Virtus.Pro měli proti švédkým šampiónům před začátkem zápasu už jednu bitvu vyhranou a to bitvu o podporu masivního obecenstva. Než zápas začal, Spodek se naplnil po naprostý vrch, lidé seděli a stáli kde bylo ba jen trošku místa, klaustrofobikova noční můra. Takto plnou katowickou arénu jsem dosud neviděl, naštěstí lokální vzduchotechnika fungovala na výbornou a nespočet staff memberů zodpovědný za plynulý chod akce nás všechny udržel naživu bravůrně. 

Pojďme se podívat na oba teamy. Fnatic - jeden z globálně nejúspěšnějších klanů v jehož sestavě se jen těžko hledá slabina. Hráči teamů Fnatic jsou věhlasní svou schopnosti se rychle na místě rozhodovat a hlavně přizpůsobovat, jejich gameplay mnohdy připomíná dokonale koordinovaný tanec. Individuální skill v jejich řadách, Olofmeister, Flusha, JW... vážně musím pokračovat? To všechno v jednom koktejlu dochuceným švédskou trpělivostí a precizností. Efekt zaručen.

Virtus.Pro, kteří do nedávna byli u mě mezi top5 teamy na světě, mají za sebou pár velice neúspěšných měsíců. Poslední čtvrt rok VP nejsou schopni navazovat na své předešlé úspěchy. Jejich výsledky, ať už statisticky nebo co se týče in-game výkonů, prostě nejsou to, naco jsme byli od polských borců zvyklí. I v Katowicích měli problém se dostat ze skupiny. Těžko říci, čemu to přisuzovat, ale polemizovat můžu. Všichni hráči CS:GO sestavy před dvěmi měsíci podepsali s Virtus.Pro prodloužení jejich smluv o další 2 roky. Takže je možné, že měli možná trošku laxnější přistup a soustředili se na přípravu pro ně nejdůležitějšího letošního domácího šampionátu. Čekal jsem od nich, že si schovávájí nějakou insane strategii, nějakou novinku, boost, kartu v rukávu. Ale nic neočekávaného nepředvedli. Další změna pro VP je, že strat caller je teď Snax, který nahradil TAZe. Nikdy se nedá vyloučit psychologický aspekt, in-game harmonie mezi hráči Virtus.Pro rozhodně není taková, s jakou nastupovali do zápasů kdysi.  

Virtus.Pro   VS    Fnatic

map 1.                                                                                         (de_train)

Fnatic na trainu začali na CT straně, po vyhraném knife roundu, ve velkém stylu. Pistolové kolo dominovali taky švédové a v poměrně rychlém tempu uzavírali následujících 5 kol. V 6. kole byli poláci nuceni k dvoum ecům a k prvnímu bodu se tak dostali až v 7. kole. V tom samém kole JW spáchal vtipnou sebevraždu (1-6 pro Fnatic). Dav konečně dostal kousek satisfakce za svou hlasitou podporu. Bohužel to švédy absolutně nerozhodilo a další kolo s přehledem ubránili A plant a připsali si tak další round. V 9. kole si Olofmeister boostnul ego proti polskému ecu nádherným quad killem. První polovina se pro VP vyvíjela opravdu tragicky a to až do bodu, kdy na tabuli bylo score 1-10.

img-responsive

Fnatic VS Virtus.Pro (ďe_train) | foto: Reprofoto YouTube

Polákům se podařilo dostat z nejhoršího a alespoň nějaká kola si připsat do konce první půle, ale dle jejich očekávání to rozhodně nebylo. Jejich T strana na trainu byla dost nešťastná. Neo předvedl své téměř dvacetileté zkušenosti a pomohl VP svým klíčovým gameplayem k ukořistění alespoň 4. kol. První polovina v naprosté švédské dominanci 4-11 pro Fnatic.

Druhá polovina měla pouhých 6 kol, její první šlo ve opět ve prospěch Fnatic. Šance pro Virtus.Pro po druhém prohraném pistolovém kole na nějaký návrat do tohoto zápasu byly mizivé. Fnatic ukončili match rychle a nemilosrdně. 5-16 pro Fnatic

 map 2.                                                                                   (de_inferno)

Poláci vybírali stranu po vyhraném knifu a samozřejmně zvolili CT na infernu. Bohužel pro ně prohráli pistol round a ekonomika do druhého a třetího kola pro ně byla špatná. Stejně jako na trainu se s postupujícími koly propadali stále hlouběji. Fnatic je ždímali jak z peněz tak z motivace a to do devátého kola, kdy konečne Virtus.Pro utržili první bod (1-8 pro Fnatic). Následovalo hrobové ticho v polském amfiteátru, ticho které vydrželo po dalších 6 kol do konce půle, kdy score bylo 1-14 pro Fnatic. Šance domacího teamu na semifinále byly rozrdceny švédskými legendami. Psychická rovnováha poláků vyletěla oknem a jenom z pohledu do jejich obličejů se dalo dost usoudit.

Do druhé půle poláci vstoupili úspěšně a pár kol zvládli švédům vzít, ale JW skrz celou tuto mapu kompletně dominoval a poláky mazal z mapy hezky jednoho po druhém. Bylo mi až líto domácího teamu a fanoušků, kteří přišli své favority podpořit, protože tohle nebyla prohra. Tohle byla demonstrace toho, že Fnatic jsou momentálně na jiném levelu než VP. Konečný stav 8-16 pro Fnatic. Gratulace švédům k postupu do semifinále, rozhodně zasloužena.

img-responsive

Virtus.Pro VS Fnatic (de_inferno) | foto: Reprofoto YouTube

 

Domácí polský team svou účast ukončil ve čtvrtfinále a nyní musí přijmout hořkou zodpovědnost před svými fanoušky, kteří od nich čekali více. Alespoň před sebou neměli dlouhou cestu domů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: IEM Katowice 2016 - Čtvrtfinále CS:GO, část druhá

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.