IEM Katowice 2016 - Hearthstone

NA IEM ani letos nemohl chybět turnaj v karetní hře Hearthstone. Jak probíhal a kdo nakonec stanul na stupních vítězů?

Vítěz turnaje v Hearthstone na IEM 2016 AKAwonder

Vítěz turnaje v Hearthstone na IEM 2016 AKAwonder FOTO: Reprofoto YouTube

Po roční pauze, kterou provázel nespočet změn v metagame, rozšíření a nerfů, byl v rámci ESL Legendary Series k vidění druhý Hearthstone turnaj a to tentokrát v polských Katowicích. IEM nám letos nabídlo souboj hned šesti doposud neviděných hráčů se dvěma, s trochou nadsázky řečeno, hvězdami.

Sestava byla tedy následující: Silvername, Zhivo, LuckyShadow, Elscouta, AKAwonder, Doky, Impact a Espumito. Komentování na anglickém streamu zajišťoval většinu času Lothar, Gnimsh a Ek0p, přičemž si čas od času přizvali jednoho z hráčů na post-zápasový rozhovor. Pokud vás páteční zábava či tancovačka  přemohla, mohli jste si vychutnat stream i v češtině. Na něm figurovala dvojce Martin “Dol1k” Doležal a Petr “CzechCloud” Žalud. Turnaj se odehrával v single elimination pavouku s herním formátem BO5 Conquest s Blind pickem, který se za poslední rok velice osvědčil. Prizepool pak činil rovných 10 000 $. 

1. Čtvrtfinále: Silvername vs Zhivo

První zápas odehráli nováčci velkých turnajů Silvername a Zhivo. Hned na úvod bylo jasné, že hráči nebudou příliš experimentovat a vsadí na klasické balíčky. Silvername měl připraveného Druida, Warriora a Mage. Jeho protivník pak zvolil combo Rogue Druid a Warlock. První hra přinesla klasický zápas dvou Druidů předhánějicích se v rampování a snahu srazit protivníka na čtrnáct životů. Nakonec byl úspěšnější Silvername i díky zajímavému techu v podobě Yettyho po boku Piloted Shrederů. Do druhé hry vzal Silvername Warriora. Z úvodní ruky bylo všem jasné odkud vítr vane. Patron warrior, který má dobrý matchup s Druidy kvůli jejich špatnému plošnému removalu, se zdál jako dobrá volba. Silvername však zaváhal a nechal tak Zhiva vyhrát. Hra s pořadovým číslem tři pak ukázala slabinu Zhiva. Tou byl Rogue, který nakonec podlehl skrytému combu Raging Worgena a Charge. Silvername si tedy nakonec připsal vítězství 3:1, když se svým Freeze magem porazil Zoo Zhiva. Bohužel šla vidět nezkušenost poraženého hráče, který v průběhu her dělal naprosto školácké chyby.

2. Čtvrtfinále: LuckyShadow vs Elscouta

V této hře by se dalo říci, že LuckyShadow měl štěstí v neštěstí. První hra Patron Warriora se Zoo dopadla perfektně díky bombám z Dr.Booma, ale to bylo tak vše, na co se LuckyShadow zmohl. Počátkem výhry Elscouta v celé sérii byla druhá hra s Priestem a Skeleton Knightem. Ano, čtete správně. Za pomoci Museum Curatora se tento chlapák v jedné hře na stole objevil celkem 3x, protože po každé jeho smrti následoval vítězný Joust a návrat do ruky Elscouta. Obrat na 3:1 pak Elscouta dovršil výhrou Murlock Paladina a klasické Zoo.

3. Čtvrtfinále: AKAwonder vs Doky

Ve třetí sérii čtvrtfinále se naplno projevila důležitost zkušeností a pevných nervů ve spojitosti se špatným pickem balíčku. Doky se po první hře, díky Secret Paladinovi, dostal do vedení a když ve druhé hře s Reno Warriorem těsně udolal AKAwondera, byla prohra jednoho z favoritů na spadnutí. AKAwonder byl ale po celou dobu v klidu s tím, že když přišlo na lámáni chleba ve třetí hře, urval si první vítězství se svým Demon Zoo Warlockem. Následující hra měla bohužel pro Dokyho klasický spád. Druid rampoval, tempo mage se snažil držet krok, Druid záhral combo, Mage zemřel. Pátá hra byla nakonec soubojem Secret Paladina a Tempo Mage. Doky se dlouhou dobu držel, ovšem na palebnou sílu Dr.6, 7 a 8 by nestačil ani Deathwing a tak AKAwonder dokonal skvělý obrat a postoupil přes Dokyho 3:2

4. Čtvrtfinále: Impact vs Espumito

Já osobně jsem zastáncem názoru, že Hearthstone je více o skillu než o RNG. Samozřejmě, náhoda v karetních hrách existuje, problém je bohužel v množství “dobré” a “špatné” náhody na jednotlivých stranách. A proč píši o RNG? Inu, čtvrté čtvrtfinále bylo lidově řečeno “RNG fest”. První hra dvou secret paladinů měla klasický průběh a RNG sehrálo svoji roli až na konci, kdy Knife Juggler Espumita netrefil 2x 33% šanci na výhru a daroval tak výhru Impactovi. Druhá hra byla ale ta pravá bomba. Druid na straně Impacta byl celou dobu naprosto bezmocný proti Paladinovi a jeho secretům. Ve chvíli, kdy měl Espumito na stole 6 minionů a Lethal, že by to Ben Brode ucítil až v Americe, dokázal za pomoci Avenge na Shreddera zabít tuto “schránku” Big Game Hunterem. A co bylo dál asi všichni vědí… Doomsayer. V momentě, kdy 0/7 vyletěla ze Shreddera, Impact vyskočil ze židle, komentátoři na Anglickém i Českém streamu vybuchli smíchy a všichni přítomní jakbysmet. Pokud jste o tuto podívanou přišli, věřte, že v dalším díle Funny and Lucky moments tato momentka nebude chybět. Naneštěstí pro Impacta byl toto poslední hřebíček do rakve jeho štěstí. Espumito následně třikrát v řadě porazil Impactova Shamana a otevřel si tak bránu do semifinále.

img-responsive

Espumito vs Impact IEM 2016 | foto: GAMIFIQUE.cz

1. Semifinále: Silvername vs Elscouta

Semifinále číslo jedna nabídlo souboj Silvernama a Elscouta. Hned první zápas byl divácky atraktivní. Murlock Paladin proti Patron OTK sváděl krásný zápas a ve finále dokázal dát se dvěma Anyfin can Happen naprosto přesný lethal. Další zápasy byly pro Elscouta hodně nešťastné. Buď si nedokázal líznout dostatečně rychle combo, nebo měl Silvername perfektní opening hand. V poslední hře našel šťastně lethal se dvěma Living Rootama nabuffovanýma přes Savage Roar a zajistil si tak postup do finálového zápasu.

img-responsive

Elscouta vs Silvername IEM 2016 | foto: GAMIFIQUE.cz

2. Semifinále: AKAwonder vs Espumita

Druhé semifinále byl klasický souboj tier 1 decků. Druida s double combem, Secret Paladina, Zoo Warlocka a Aggro Shamana si hráči střídali jako ponožky, přičemž se hra přelévala ze strany na stranu. V konečné fázi se však opět AKAwonder ukázal jako “pan” hráč a za nepříznivého stavu 1:2 dokázal ve třetí hře vyčerpat Aggro Shamana s jeho Combo Druidem a v následující páté hře dokázal stejný balíček porazit za pomoci Secret Paladinem. Hra byla dost jednoznačná nejen kvůli perfektní křivce AKAwondera ,ale i brzkému, skvěle využitému Redemption na Knife Jugglera. V důsledku obrovského tlaku tak Espumita podlehl a AKAwonder mohl slavit druhou otočenou sérii a postup do finále.

Finále: Akawonder vs Silvername

Finále se odehrávalo kolem desáté hodiny večer a na obou finalistech šla vidět únava z celodenního hraní a koukání na Hearthstone. Naneštěstí pro ně byla i menší pauza mezi zápasy, což u AKAwondera znamenalo méně jak deseti minutovou pauzu s přípravou na zápas. Zápas každopádně začal match-upem Paladina s Warriorem. Pro Silvernama bohužel skončil hned první zápas velice nešťastně. Několik kol držel na ruce “teoretických” 26 dmg. AKAwonder měl však zápas pod kontrolou a nedovolil svému protivníkovi proměnit jediný dmg, což ve finále znamenalo výhru španělského reprezentanta. Druhá hra pak ukázala opravdovou slabinu Patron Warriora hráče Silvername. Deck byl sice schopný vyprodukovat obrovské množství dmg, ale jen za předpokladu early-game kontroly nad boardem. Ani ve druhé hře toto kritérium nesplnil a AKAwonder soupeře lehce přejel. U třetí, zároveň poslední, hry nasadili hráči Druidy. AKAwonder si do počáteční ruky nachystal krásnou rampu a ovládl tak nejen zápas, ale i sérii a celý turnaj a odnesl si tak krásných 5 000 $.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: IEM Katowice 2016 - Hearthstone

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.