IEM Katowice 2016 - Čtvrtfinále CS:GO, část první

Šampionát plný zážitků, elektronického sportu a tsunami návštěvníků a fanoušků je za námi. Katowickou arénu naplnila úžasná atmosféra a my jsme byli u toho!

Intel Extreme Masters Counter Strike: Global Offensive

Intel Extreme Masters Counter Strike: Global Offensive FOTO: Intel Extreme Masters

Pocit, když vám za zády doslova řvou a skandují tisíce lidí, se těžko popisuje, ale rozhodně ho doporučuju zažít. Je úžasné vidět, kolik lidí mělo zájem o event v Katowicích, na parkovišti najít místo bylo naprosto beznadějné, uvntř arény se jen težko hledalo tiché místo, absolutní šílenství! Progaming definitvně zažíva svoji zlatou éru a jeho following roste exponenciálně. Dost superlativů, vrhneme se hned na první zápas čtvrtfinále v CS:GO. Pravidla jsou jasná, nejlepši ze 3 map vyhrává a postupuje do semifinále. Zápas mezi NAVI a Tempo Storm byl neuvěřitelně napínavý a velice vyrovnaný. Co víc si přát ?

 

 NAVI VS Tempo Storm  (2-1)

NAVI    VS   Tempo Storm       (de_overpass)         

Az do 7. kola se overpass odvíjel ve prospěch NAVI (T strana), kde Guardian zůstal 1vs1 proti Boltzovi. Guardian věděl kde Boltz je, bombu měl položenou (B) a vše vypadalo ve prospěch slovenského hráče, ale Guardian missnul 3 awp shoty. Ty pro něj neměly být problém, ale byly. Boltz famasem dekapitoval Guardiana, jemuž ztvrdnul úsměv, který jsme od něho viděli před začátkem zápasu, na rtu (6-1 pro NAVI). Následující kolo Tempo Storm předvedli krásny A retake, Guardian opět missnul klíčové shoty pro NAVI, na druhé straně HEN1, chutný double s awp. V 9. kole se NAVI změnily představy o tomto zápase, ve kterém je HEM1 smazal z mapy nádherných quad killem za pomocí starého a osvědčeného awp. Ekonomika pro NAVI po této párádičce od mladého brazilce šla potrubím dolů. Poslední kolo první poloviny šlo ve prospěch NAVI,  po úspěšném B plantu to bylo 9-6 (pro NAVI). I když čísla mluví za sebe a NAVI rozhodně vyhráli první polovinu, Tempo Storm přesto ukázali na jejich prvním šampionátů takových rozměrů, že mají co přidat do diskuze. Na brazilcích šla vidět disciplína a velice dobrý přehled o vývoji kol. Čekali na rotace, dbali na možné lurky. Vlastnosti a playstyle, který se mnohdy u tak čerstvých a mladých formacích nevidí.

Druhé pistolové kolo vyhráli Tempo Storm (T strana), comeback byl o kousek blíže. Brazilci postupně dorovnali na 9-9 a NAVI jednoduše neměli peníze po prohraném pistol roundu. Nicméně 19. kolo bylo velice důležité pro obě strany, první full buy v druhé polovině hry. HEN1mu se podařilo na začátku kola potrestat Guardiana za jeho brzkou agresivitu, ale NAVI zvládli B ubránit. Toto kolo bylo taky určitým mezníkem na overpassu, v následujících roundech Tempo Storm působili poněkud roztřeseně a jejich gameplay nebyl tak soustředěný, jako na jejich CT straně. NAVI bez výčitek situace využili a do konce hry pustili brazilcům už jenom jedno kolo na konečných 16-10 pro NAVI. Zeus a Siezed zářili pro Natus Vincere, druhá půle pro ně byla plná triple killů, quad killů a dokonce jeden ACE, Guardian ani Edward toho na overpassu ale moc nepředvedli. Na druhé straně HEN1 a LUCAS1 ukázali, že Counter Strike mají v rodině. Respektuhodný gameplay od brazilců, to se nedá popřít.

img-responsive

NAVI VS Tempo Strom (de_overpass) | foto: Reprofoto YouTube

 

NAVI   VS  Tempo Storm       (de_cobblestone)

Vývoj hry na cobblestonu byl velice vzrušující a ukázal, že oba teamy jsou na tuto mapu velice dobře připraveny. Brazilci (Tempo Storm) začali na favorizované T straně po vyhraném knife roundu. Suverénně vyhráli i první pistolové kolo a odstartovali tak pro sebe více než úspěšnou T stranu. HEN1 a SHOOWTiME svůj team vedli k vítězství skoro každé kolo na T straně cobblestonu, poutavé výkony od obou brazilských hráčů. NAVI se opět ocitili v nelehké situaci na své CT straně a nebyli schopni dotáhnout kola do konce. Na straně NAVI šly spotnout lehké chyby v rotacích, jejich gameplay působil čím dál víc demotivovaně, jak kola postupovaly ve prospěch Tempo Storm. Guardian v 15. kole seděl na konci tabulky s 5 killy, ne něco, co vídáme často, Edward a Siezed na tom nebyli o moc lépe s 6 killy. Brazilci uzavřeli první půli s přehledem 3-12.

img-responsive

NAVI VS Tempo Storm (de_cobblestone) | foto: Reprofoto YouTube

NAVI moc dobře věděli, co musí udělat pro to, aby se dokázali dostat zpátky do této hry a to bylo následující pistolové kolo. Ze začatku 3vs5 A take nevypadal reálně, ale NAVI to dokázali a ukořistili ho (4-12). Tím odstartovali, co vypadalo jako nemožné; NAVI začali pomalu brazilce dotahovat. Letité zkušenosti ukrajinského (ze čtyř pětin) teamu se projevily, když na tom opravdu záleželo. Situace po 23. kole brazilce přinutila k taktické pauze zápasu, na své CT straně po 8 kolech byli schopni vyhrát pouze jedno (10-13 pro team Tempo Storm). 25. round byl full buy na obou stranách (24. round byl eco pro Tempo Storm), velice důležité kolo pro oba teamy. Brazilci vsadili na riskantní double awp setup a ten jim přinesl druhé kolo na CT straně (11-14  pro team Tempo Storm). Očividně jim jejich taktická pauza pomohla na chvilí vydechnout a prodiskutovat následující tahy. Další kolo brazilci vybojovali také (11-15) a všichni v polské aréně (včetně mě) byli přesvědčeni, že se rozhodne na 3. mapě (de_mirage). Ovšem NAVI se rozhodli, že to není scénář, který jim vyhovuje a skrz 4 velicé silná kola ze sebe celý team NAVI vydal to nejlepší a hru dotáhli do overtimu (15-15).

img-responsive

Main stage | foto: Reprofoto YouTube

V overtimu NAVI doplatili na svůj pasivní gamaplay, zato brazilci, kteří zastavají agresivní přístup hry, byli schopni cobblestone v overtimu vyhrát na konečných 19-15 pro Tempo Storm. Navzdory šoku celého obecenstva se o postupu do semifinále rozhodne na miragi. Brazilci předvedli, že i přesto, že jsou na poprvé na ESL šampionátu, tak jejich potenciál nezaostává za ostatními, kteří jsou ve hře daleko déle.

NAVI VS Tempo Storm    (de_mirage)

NAVI nastoupili na mirage značně otřeseni po tak jednoznačném overtimu a šlo to znát i na mapě, která následovala a je v repertoáru NAVI jedna z nejlepších. Brazilci, kteří začínali na CT straně, naprosto ovládli začátek první poloviny, HEN1 a Felps dominovali na miragi a po chvíli NAVI prohrávali 0:8. Naštěstí ukrajinci zvládli na své T straně do konce první půle uhrát alespoň 5 kol, takže to pro ně nakonec nebyl takový debakl, na jaký to vypadalo na začátku. Težko se mi věřilo vlastním očím, když měl v 15. kole Guardian připsány ke svému jménu pouhé 4 killy, Siezed byl na 6 killech, opravdu nezvykle podprůměrné výkony od tak talentovaných hráčů teamu NAVI. První půli tedy vyhráli Tempo Storm 5-10.

img-responsive

NAVI VS Tempo Storm (de_mirage) | foto: Reprofoto YouTube

Druhé pistolové kolo šlo ve prospěch Tempo Storm taktéž po obrovském failu od Flamieho, který nebyl schopen Felpse, stojícího k němu zády, zabít. Jsem si jistý, že Flamie se před polskou arénou lehce zastyděl (5-11).

V 18. kole se pro brazilské mladíky vše začalo bortit. NAVI nekoupili nic, žádný armor, žádné granáty a přesto se jim podrařilo toto kolo vyhrát proti plně vyzbrojeným brazilcům (6-12), pořádný kopanec do zadnice. NAVI opět nastartovali podobný zázrak jako na cobblu a z velice špatné situace se začli pomaloučku, kolo po kole prodírat zpátky k šanci o post v semifinále. Prohra jednoduše nebyla součástí mind setu hráču teamu NAVI, jasně dali najevo, že pro ně zatím není nic ztraceno. Ve 26. kole se score psalo 13-13 a NAVI dorovnali, neskutečný výkon zejména u Flamieho, Zeuse (Dia) a Edwarda, nemám slov. Tam to ale pro čtyři ukrajince a jednoho slováka nekončilo, NAVI už nepustili brazilcům ani kolo a dali jasně najevo kdo je pán na miragi. Konečné score 16-13 pro NAVI.

img-responsive

ovace v Katowicích | foto: Reprofoto YouTube

Gratulace teamu NAVI k postupu do semifinále. Cesta to však pro ně zdaleka nebyla lehká, je nutno podotknout, že Tempo Storm jim ji víc než zkomplikovali. Evropské teamy to už v budoucnosti nebudou mít tak snadné. Brazilská vlna, která zaplavila svět Counter Striku, ať už v podobě Luminosity nebo právě Tempo Storm, se nedá ignorovat. Potenciál tam je a to pořádný. Oba teamy předvedly na všech třech mapách velice dobré výkony a vyrovnaný průběh. Polská aréna v Katowicích to ocenila obrovkým potleskem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: IEM Katowice 2016 - Čtvrtfinále CS:GO, část první

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.