ESL Pro League - Týden první

Globální bitva o titul ESL Pro League šampiónů má za sebou první týden konání. V sázce je vskutku hodně, skrz celý event se mezi elitu světového Counter-striku rozdělí 1,5 milionu $ (36 150 000 Kč).

ESL

ESL FOTO: www.google.com

Pravidla jsou jednoduchá, 24 nejlepších teamů z Evropy a USA se spolu utká ve 2 oddělených divizích. Evropská divize (12 evropských týmů) a severoamerická divize (12 týmů z USA). Každý tým se s jednotlivými zástupci své skupiny utká dvakrát a bude tak moci dokázat, komu vítězství opravdu náleží. To vše se odehraje na předem určených mapách.

První týden z celkových devíti, které až do konce dubna tvoří turnaj ESL, máme za sebou. Hned u počátečního zápasu, ve kterém se utkali Astralis s NAVI, bylo jasné, že tato sezóna bude plná překvapení, nečekaných zvratů a obdivuhodných výkonů.

Takto vypadá soupis her prvního týdne evropského ESL:

Astralis  VS  NAVI                  16-13            (de_mirage)

Astralis  VS  NAVI                  14-16            (de_overpass)

 

SK Gaming   VS   TEAM ENVYUS      19-22        (de_mirage)

SK Gaming   VS   TEAM ENVYUS       6 -16        (de_cobblestone)

 

Astralis    VS    G2 Esports     16-10     (de_inferno)

Astralis     VS    G2 Esports      8-16      (de_cache)

 

Virtus.pro    VS    FaZe           9-16        (de_train)

Virtus.pro    VS    FaZe          10-16       (de_mirage)

 

SK Gaming   VS   NAVI       16-7       (de_cobblestone)

SK Gaming   VS   NAVI       16-12     (de_train)

 

fnatic       VS    Virtus.pro     16-12     (de_dust2)

fnatic       VS    Virtus.pro     16-9       (de_overpass)

                                    Astralis VS NAVI                       (9.2.2016)

Astralis prošel už třetí změnou sestavu clanu za posledních 9 měsíců. Pokud vám tedy tento název týmu nic neříká, věřte, že se za ním skrývají hráči bývalého Team SoloMid, dříve Dignitas. Hráči týmu Astralis asi maji velice vyhraněné požadavky pro uspokojení svých potřeb. Doufejme tedy, že se nerozhodnou pro další přejmenování v blízké budoucnosti. Změny nijak neovlivnily jejich výkon a hned na první mapě (de_mirage) se jim podařilo velice zákeřně potrápit NAVI a zvítězit.

 

de_overpass

Overpass po první polovině, kde Astralis začínali na CT straně, vypadal pro NAVI beznadějně. 13-2 ve prospěch dánů po první polovině nenaznačoval nic dobrého. Device a Dupreeh předváděli neskutečnou dominanci. 

img-responsive

Astralis VS NAVI (de_overpass) | foto: Reprofoto YouTube

Nevím co se v našem slovenském bratrovi Guardianovi a jeho ukrajinských spoluhráčích probralo, ale cokoliv to bylo, fungovalo to na výbornou. Z 2-13 otočit zápas na 16-14 (pro NAVI), to je víc než obdivuhodné. Pokud chcete vidět čeho je Guardian schopen, doporučuji shlédnout tento replay.

 

  

SK Gaming VS TEAM ENVYUS

 

Čerstvá formace dánských zabijáků hrajících za legendarní klan SK Gaming se předvedla nad očekávání všech analitiků ve světě CS:GO. Vzhledem k jejich věku a s tím související množství (ne)zkušeností s turnaji a vrcholovým CS všeobecně, předvedli více než slušný výkon. Jmenovitě, Pimp (18let), Magiskb0Y (17let), AcilioN (19let). Je dobré vidět mladé a zdravě hladové chlapce, kteří předvádí to nejlepší z jejich schopností proti jednomu z TOP3 týmů na světě (ENVYUS).

de_mirage

První polovina na miragi byla nakloněná na francouzkou, teroristickou stranu. Happy a Kenny bez větších problémů zvládali otevírat kola brzkými fragy a první polovinu hry na méně favorizováné T straně zvládli vyhrát  9-6.

Druhé pistolové kolo šlo ve prospěch SK Gaming a celkově druhá půle působila lépe provedená z dánské strany než ta první. AcilioN měl nádherný highlight v 20. kole druhé půle, avšak musím podotknout, že gameplay od SK gaming zdaleka nepůsobil tak plynule a koordinovaně jako od jejich francouzkých protivniků. Nehledě nato dánové zvládli odehrát to samé score na CT jako ENVYUS a dotáhnout druhou půli na remízu 15-15. 

Souboj o mirage nakonec šel až do double overtimu, kde se projevily letité zkušenosti francouzké elity. Shoty které předváděl KennyS v druhé polovině overtimu... nad těmi zůstává rozum stát. ENVYUS uzavřeli, i když s menšími problémy po cestě, na konečných 22-19.

 

 de_cobblestone

Cobblestone je mapa, do které ENVYUS vložili spoutu času a usílí na připravu a šlo to vidět. Jak jsem zmiňoval výše, SK gaming spolu hrají jen pár měsíců a jejich průprava na poli cobblestonu nebyla ani zdaleka dostačující na francouze. Pokud kluci z SK Gaming chtějí pokračovat mezi těmi nejlepšími, musí se připravit na všechny mapy, protože jejich gameplay na cobblu mnohdy působil až chaoticky. Doufejme, že v budoucnosti od nich uvidíme více výkonů jako ten na miragi. Druhý zápas skončil poněkud jendoznačně 16-6 ve prospěch ENVYUS.

 

                                       Astralis VS G2 Esports                     (10.2.2016)

Velice zajímavé zápasy mezi dánskými Astralis a G2 Esports/Kinguin z francie. Oba týmy maji ve svých řadách hráče nejvyšší úrovně a jejich střet byl plný idealně načasovaných popflashu a rotací. Schopnost číst průběh hry (gamesense) je u těchto hráčů až k neuvěření.High level Counter-Strike jak má být.

de_inferno

Astralis začali na preferované CT straně inferna a ukořistili i prvni pistolové kolo. Vše tedy hrálo v jejich prospěch.G2 hráli velice dobrou T stranu a zdálo se, že si připíšou více než 4 kola po první půli, ale mnohdy jim chyběla kvalitni koncovka. Scream předváděl svoje šílené headshoty kde mohl, ale na dotáhnutí kola do konce to bohužel povětšinou nestačilo. Astralis měli velice solidní CT stranu a také překvapivě agresivní v porovnáni s ostatními týmy. Solidní a taky vítěznou, 11-4 pro Astralis po první půli. Druhé pistolové kolo šlo ve prospěch G2 a začátek druhé půle naznačoval comeback pro francouze, ale nestalo se tak. G2 se nestačili vzpamatovat po nešťastné první půli a vítězství na infernu šlo v prospěch Astralis.

 

 

de_cache

Cache začala lépe pro Astralis (T strana) po prvnim vyhraném kole si s přehledem díky ekonomické výhodě připsali i následující 2 kola (3-0). Device seděl na 7 killech po 4 kolech. V 6. kole se G2 podařilo vyhrát semieco proti plnému nákupu od Astralis, velmi dobrá práce od Screama a RPKeje. G2 začali dotahovat ztrátu, ale do konce první půle se jim na CT straně nepodařilo si získat náskok. Po první půli 8:7 pro G2

img-responsive

Astralivs VS G2 de_cache | foto: Reprofoto YouTube

 

Druhá polovina byla pro Astralis tragická, podařilo se jim uhrát jediné kolo. G2 kompletně ovládli druhou polovinu a dotáhli cache k vitězství (16-8) pro G2.

 

Virtus.pro VS FaZe

 de_train

Před tímto zápasem jsem si říkal, VP tohle mají jasné, hrajou spolu od začátku věků, maji silný train.. a silně jsem se spletl. VP se podařilo uhrát první bod az v 8. kole. Hráči klanu FaZe si ukázkově poláky vodili v prvých kolech 1. půle. Zejména Rain a Meikelele mají proti VP dlouholeté zkušenosti a to jim víc než pomohlo do tohoto zápasu.

Navzdory okolnostem a score 1-7 po osmi kolech se VP podařilo odpovědět a vyhrát 8 následujících kol po sobě a tím první polovinu zachránit na výsledek 8-7 pro VP. V druhé polovině jsem VP nepoznával, jejich gameplay byl odlišný od jejich standartních strategií, mnohdy se zdálo, že VP spolu ani důkladně nekomunikují. Snax, jako jeden z nejlepšich aimeru na světě seděl na 8 killech po 24 kolech. Jednoduše se nechali zaskočit klanem FaZe a nedokázali najít odpověd, která by fungovala. Pro mě nečekaný výsledek na trainu 9-16 pro Faze.

img-responsive

VP VS FaZe de_train | foto: Reprofoto YouTube

 

 

de_mirage

První polovina na miragi skončila 12-3 pro FaZe. Opět, hluboké zklamání pro fanoušky polského klanu, naprosté ponížení na miragi, která je jedna z nejsilnějších VP map. Meikelele, jkaem, rain, aizy celý tým FaZe se předvedli ve své vrcholové formě, nádhera. Na druhé straně Snax 3-1-14 po 15 kolech. Všechno naznačuje tomu, že Snax není zrovna v nejlepší formě.

img-responsive

VS VS FaZe de_mirage | foto: Reprofoto YouTube

Druhá polovina byla pro VP nadějnější než první, ale to je tak asi vše. Dánové dovedli tento zápas suverénně k vítezství (16-10 pro Faze) a určitě si zvedli seběvědomí po 2 vyhraných mapách proti tak houževnatému protivníkovi, jakým jsou pravě Virtus.pro.

  

                                          SK Gaming VS NAVI                      (11.2.2016)

de_cobblestone

Mladý testosteron znovu útočí, NAVI jenom nečinně přihlíželi jak jim první půle mizí před očima, hezky jedno kolo po druhém. Naprostá dominance chlapců z SK Gaming, krásně zvládnutá CT strana. Překvapení v tomto turnaji nekonči dámy a pánové, tito mladí střelci právě outplayedli NAVI na cobblu. Zejména Magiskb0Y v důležitých situacích podržel svůj tým a po první půli jeho score mluvilo samo za sebe 20-4-6.

img-responsive

SK Gaming VS NAVI de_cobblestone | foto: Reprofoto YouTube

 NAVI v druhé půli vzdorovali a proti rozdílu 13 kol se težko něco dělá. Jejich rotace byly daleko lepší než v první polovině a celkově hráli lépe jako tým, ale navzdory jejich úsilí nakonec na cobblestonu prohráli 16-7 pro SK Gaming. Velice překvapivý výsledek pro všechny přihlížející. Jejich předchozí výkon proti týmu ENVYUS rozhodně nebyl tak přesvědčivý jako tento proti NAVI. Vypadá to, že se mlaďoši učí ze svých chyb velice rychle. 

 

de_train

Prvni pistolové kolo šlo ve prospěch NAVI (T strana), navzdory velice dobrému pokusu od AcilioNa, kteremu se samotnému na situ podařilo zabránit položení bomby.Začátek první poloviny se odehrával spíše v režii NAVI, ale to se velmi rychle změnilo, když Magiskb0Y začal opět hitovat seriózně rychlé flickshoty se vším co mu přišlo pod ruku. Jeho přínos pro tým SK byl klíčový. Navzdory svému věku (17let) předváděl lidem jako Edward (28let) jak se to dělá. Obdivuhodný výkon. První půle šla ve prospěch SK Gaming se score 11-4.

Rád bych podotknul, že NAVI jsou jedním z nejlepších týmů, když přijde na train na světě a dostat takový výprask od prakticky nováčků (bez úrážky) to se nestává každý den. CT strana v podání NAVI byla daleko lepší, ale jejich individualní výkony měly rozhdoně velké rezervy. Zeus měl po 21 kolech score 2-2-19 a všichni ostatní se opět probrali až moc pozdě a jednoduše nedokázali dohnat náskok, který si SK Gaming v první půli vybudovali. Na konci druhé půle 16-12 pro SK Gaming a tímto vyhrávají i druhou mapu proti NAVI.

img-responsive

NAVI VS SK Gaming de_train | foto: Reprofoto YouTube

  

  

fnatic VS Virtus.pro

de_dust2

Odvecí rivalové fnatic (švédsko) a Virtus.pro (polsko) se na šampiónátech potkávají už pěknou řádku let a znají se do detailu, Pasha občas streamuje na twitchi matchmakingy s Olofmeisterem, ti dva se velice dobře spřátelili skrz jejich CS kariéry, ale tady a teď museli dát veškéré simpatie stranou, protože Counter-Strike je nemilosrdná hra.

Fnatic (T strana) vzali úvod do dustu do svých rukou velice rychle, krásny B split execute, 1-0 pro fnatic. Olofmeister v druhém kole ukořistil quad kill, ale ani to nestačilo na vítězství, 1-1. Fnatic se svou agresivitou pokračovali v začatcích první půle a brzo si vybudovali vedení, které pokračovalo až na hrozivých 8-1. Utrpení poláků pokračovalo a prvni půle skončila ve prospěch fnatic 12-3.

VP vyhráli druhé pistolove kolo (T strana) a následující 2 kola, kdy fnatic savovali také. První důležitý buy round pro oba týmy (19kolo) byl zvláště napínavý, vypadalo to, že Neo dovede svým triple killem VP o kolo blíže k vítězství, ale Krimz rozhodl nádherným headshotem o opaku. 20. kolo bylo pro VP zvláště nešťastné, dokázali položit na A, ale v jednu chvíli všichni 3 kryli short a Dennis je z longu poslal na onen svět během pár sekund. Psychika poláku byla asi stále ještě narušena z předešlé prohry proti týmu FaZe. Opět se vzpamatovali moc pozdě, jejich T strana na dustu byla solidni, ale k vítězství to nevedlo. Nakonec 16-12 pro fnatic

 

de_overpass

VP začali na CT straně a celkový průběh první poloviny vycházel spíše švédům s ohledem nato, že CT strana je na overpassu daleko lépe zvládnutelná. První kolo dominovali poláci, ale postupem první půlí švédové zákeřně dotahovali a nakonec vyhráli 1. polovinu 8-7. V druhé polovině se polákům podařilo vyhrát pouhá 2 kola na konečných 16-9 pro fnatic. Švédi potvrdili svoje postavení týmu číslo 1 ve statistikách ESL Pro League šampionátů. Gratulace týmu fnatic.

img-responsive

VP VS fnatic de_overpass | foto: Reprofoto YouTube

 

 

Další průběh ESL Pro League pro vás budeme i nadále sledovat. V příštím týdnu se můžete těšit např. na zápas Ninjas in Pyjamas VS Team Dignitas a mnoho dalších.

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: ESL Pro League - Týden první

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.