Cosplayeři na ASUS FINALS 9

Proběhl další ASUS FINALS a ani tentokrát tam nechyběli cosplayeři, kteří akci svými herními cosplayi pěkně zpestřili.

Asus Finals 9

Asus Finals 9 FOTO: GAMIFIQUE.cz

Ačkoliv je Asus Finals primárně herní akcí, cosplay se ve Svitavách začíná dost zabydlovat. Tento kostýmový fenomén se ve městě gamingu objevil již počtvrté a rok od roku je to větší pastva pro oči. Jelikož je největším tahounem této akce hra League of Legends, organizátoři se zaměřují hlavně na cosplayery tohoto herního velikána.

Cosplay hosté se pro každou akci trošku obměnují, takže z původní pětičlenné sestavy ASUS FINALS 6 zůstaly pouze dvě cosplayerky - Suzy a Ketrin. Od té doby jezdí do Svitav pořád větší množství cosplayerů, které si Hitpoint zve. Letos se počet pozvaných přehoupl přes dvanáct hostů a bylo se opravdu na co dívat. Tentokrát si zkrátka přišel na své úplně každý. Bylo možné vidět cosplaye všech velikostí, skinů a obtížnosti provedení. V areálu jste mohli zahlédnout cokoliv od roztomilých Tristan až po obřího Dariuse v lesklé zbroji. No a jelikož se akce konala těsně před Vánocemi, některé cosplayerky zvolily právě vánoční skiny šampionů.

img-responsive

Asus Finals 9 | foto: GAMIFIQUE.cz

Hlavním posláním cosplayerů na ASUS FINALS je bavit lidi, rozdávat radost, vypadat krásně a hlavně zpestřovat herní atmosféru všem návštěvníkům. Je tradicí, že se před každým zápasem hry League of Legends koná cosplay přehlídka. Mezi nejchválenější cosplaye letos patřily Marauder Ashe (Ketrin), Snow Bunny Nidalee (Suzy) a Jinx (Marty), které získaly na FB nejvíce palců nahoru. V nedělních odpoledních hodinách se též konal malý kvíz, kde proti sobě stáli právě cosplayeři a diváci. O výhře rozhodovaly otázky na téma League of Legends, které vymýšlel Riot Vagaboond. Po velmi vyrovnaném klání si své vítězství odnesli diváci, kteří byli odměněni i několika drobnostmi s motivy League of Legends.

img-responsive

Asus Finals 9 | foto: GAMIFIQUE.cz

A jak se samotná akce líbila cosplayerům?

JOAN (CLASSIC TRISTANA)

Na Asus Finals jsem byla úplně poprvé a mám z toho super dojmy ještě teď. Jako cosplayer jsem si to velmi užila. Bylo krásné, když za mnou lidi přišli pro fotku nebo podpis. Atmosféra celé akce byla neskutečně výborná a to hlavně při sledování LOL turnajů.

Doufám že budu mit tu možnost se na Asus Finals zase podivat a dělat lidem opět svými cosplayi radost.

AIKO (FEMALE ZIGGS)

Devátý ročník Asus Finals byl pro mě, jako cosplay hosta, premiérovým. Akce se mi opravdu moc líbila, pouze organizace trošku pokulhávala za kvalitou programu. Ve srovnání s předchozími ročníky jsme neměli takové výhody jako bývalo zvykem (pořádná šatna, jídlo a pití). Ale i tak jsem si akci dokázala pořádně užít a už se moc těším na další ročník.

MIMI (EARNEST ELF TRISTANA)

Asus Finals je jedna ze super herních akcí - skvělá atmosféra, prostory, a hlavně HYPE! Rok od roku chodí více a více fanoušků pořádně vykřičet hlasivky na LoL zápasech, podívat se na cosplay přehlídku, zahrát si s přáteli a mnoho dalších věcí.

Témata: Cosplay | Asus Finals 9
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cosplayeři na ASUS FINALS 9

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.