Připadali jsme si jako v kotli na hokeji. Dojmy tří redaktorů z Asus Finals 9

Před Vánoci se ve Svitavách konalo již deváté pokračování Asus Finals. Povedla se akce?

Asus Finals 9

Asus Finals 9 FOTO: GAMIFIQUE.cz

Předvánoční víkend ve Svitavách patřil hrám. Odehrály se tam totiž finále národních lig v počítačových hrách pod taktovkou Hitpointu. Mohli jste tam potkat nejlepší české a slovenské hráče League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Hearthstone, StarCraft II a Quake. Pojďte si přiblížit celou akci pohledem tří redaktorů, kteří si z Asus Finals 9 odnesli rozdílné dojmy. Brzy se také můžete těšit na videa a rozhovory.

Michal

V pořadí již moje druhá návštěva herní akce Asus Finals začala sobotního rána, hned po výstupu na vlakovém nádraží ve Svitavách. Davy mladých lidí hrnoucí se směrem ke kulturnímu domu Fabrika jenom potvrdily moji myšlenku, že účast bude nepochybně hojná a rozhodně početnější než rok a půl zpět na Asus Finals 6. Nechávám se vést davem, procházím venkovním vchodem Fabriky a konečně se ocitám ve vnitřku veškerého dění.

img-responsive

Asus Finals 9 | foto: GAMIFIQUE.cz

Málokoho by na první pohled neupoutaly krásné cosplayerky v barvách největšího taháku celé akce – League of Legends. Celé předsálí Fabriky bylo vyplněno širokou škálou možností, jak strávit čas mezi jednotlivými herními zápasy. Prodej dárkových předmětů již klasicky obstaral místní kamenný obchod Minotaur.cz. Na výběr bylo spousta herních triček, sběratelských figurek, či jiných zajímavých drobností spojené s hrami. Kromě nákupů zde nechyběla možnost vyzkoušet si i aktuální herní pecky.

Malý stánek Monster nám nabídnul zahrát si kooperativní zombie mód zatím posledního Call of Duty: Black Ops 3 ve verzi pro PS4 a tři playseaty osazeny volantem, pedály a řadicí pákou. Sloužily pro veřejné testování nového DiRT Rally. Opodál se hrdě pyšnil vyvěšený transparent hlavního pořadatele celé akce - Hitpoint.cz pod kterým se po celou dobu trvaní akce střídali stovky lidí, aby si odchytli svou možnost vyfotit se s již zmíněnými cosplayery. Naproti byly umístěny dva notebooky, které streamovaly hraní Hearthstonu na velkou televizní obrazovku před sebou. Hráči si tak mohli pohodlně sednout a vychutnat si karetní zápasy, které jim dopřávali přímo samotní návštěvníci.

img-responsive

Asus Finals 9 | foto: GAMIFIQUE.cz

Celému předsálí dominovaly vítězné poháry, které si následně progamingové týmy odnesly domů. Kolem nich se točila rozsáhlá síť dalších počítačů a notebooků, které zprostředkovávaly zábavu v podobě možnosti zahrát si posledního Zaklínače či hry, na které se zvědaví hráči přišli přímo podívat - Quake, League of Legends a Counter Strike: Global Offensive.

Jakub

V sobotu ráno před začátkem akce bylo okolo svitavské Fabriky celkem dost živo. Velký dav návštěvníků utvořil ve vstupní hale a před budovou něco, čemu by se dalo říkat fronta na vstup. Na schodišti návštěvníky vítali cosplayeři, kteří představovali hrdiny ze hry League of Legends. U vstupu nás uvítaly hostesky a po krátkém vyřízení jsme se dostali dovnitř.

Po příchodu dovnitř jste zde mohli potkat také osobnosti české herní scény. Kromě hráčů jste mohli potkat také streamery jako třeba DeeThaneho či Herdyna, kteří se zde ujali komentování zápasů a z youtuberů jste mohli narazit na MenTa nebo FlyGuna. Kapitolou samou o sobě byla i dvacetiminutová přednáška Vagaboonda - českého člena vývojářského týmu Riot Games.

Hlavní stage ovládly League of Legends a Counter Strike: Global Offensive. 1v1 hry, tedy Hearthstone, Starcraft II a Quake byly odehrány na vlastním stanovišti, ale byla možnost je na místě sledovat. Streamované byly na druhém kanále Hitpointu. O Hearthstone je již napsaný samostatný report, ve StarCraftu II, kde se do svitavského play-off kvalifikovalo 8 nejlepších, se ve finále utkali Bluecheese a nExt. Titul si nakonec odnesl prvně jmenovaný, když nExta porazil 3:0. Quake ovládl Brejk, když porazil slovenského hráče oskino a za první místo si odnesl 2000,- Kč a HyperX Cloud II sluchátka.

Shio

A tak se mi letos konečně poštěstilo a na Asus Finals jsem v sobotu dojela i já. Nejela jsem tam však jenom jako reportérka, ale též jako cosplay host. Celou cestu jsem díky tomu za sebou táhla obří kufr plný brnění a dost jsem záviděla ostatním lidem, kteří na akci dojeli jen s malým batohem. Naštěstí mi pomohli kolegové, takže jsme se do Fabriky dostali rychle a já se mohla jít ohlásit mezi cosplayery. Všichni jsme se hodili do gala a vyrazili jsme mezi lidi.

img-responsive

Asus Finals 9 | foto: GAMIFIQUE.cz

Náš úkol byl prostý - být krásní, fotit se a bavit lidi. A já myslím, že se nám to povedlo. Ohlasy na cosplaye byly velice pozitivní. Několikrát jsme šli v cosplayích na stage. Například jsme řešili kvíz, kdy jsme soutěžili proti divákům.

Když už většina z nás začala pociťovat únavu, rozhodli jsme se, že kostýmy odložíme a zajdeme se podívat na turnaj v League of Legends, protože tuhle hru všichni rádi hrajeme. Atmosféra v sále byla naprosto skvělá a podpora publika neskutečná. Chvilkama jsem si připadala jako v kotli na hokeji. Všechny zápasy až do nedělního finále byly opravdu napínavé a všichni jsme se u nich velice bavili.

Témata: Asus Finals 9
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Připadali jsme si jako v kotli na hokeji. Dojmy tří redaktorů z Asus Finals 9

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.