Cosplay Nightshopping sklidil obrovský úspěch

V pátek se uskutečnil Cosplay Nightshopping v Olomouci. Jak akce probíhala a jaké byly reakce návštěvníků galerie Šantovka?

Cosplayers

Cosplayers FOTO: Michal Pospíšil

V pátek se v galerii Šantovka konal očekávaný Cosplay Nightshopping, na který bylo pozváno 50 nejatraktivnějších cosplayerů z České a Slovenské republiky. Počas celého večera jste v prostorách mohli zahlédnout cokoliv od princezen, přes Supermana až po válečníky v těžké zbroji. Jak celá akce dopadla a jak velký sklidila úspěch?

JAK VLASTNĚ CELÝ PROJEKT VZNIKL?

Peníze jsou, stačí jen dobrý nápad a začít konečně něco dělat - s těmito slovy se organizátoři (CosplayTeam33) do tohoto cosplay projektu pustili. Původně se mělo jednat o sraz cosplayerů, do kterého by byla zapojena i veřejnost, aby se o tomto fenoménu něco blíže dozvěděla a podívala se na výtvory našich tuzemských cosplayerů. Jelikož se organizátoři akce pohybují v sektoru služeb, jejich zkušenosti jim v organizaci značně pomohly a na začátku června už se vědělo, že se akce na podzim uskuteční. Než se však samotný projekt mohl vůbec konat, bylo zapotřebí hodně nervů a nespočet hodin práce.

img-responsive

Geralt z Rivie (Zaklínač 3) | foto: Michal Pospíšil

A JAK TO NAKONEC DOPADLO?


Ačkoliv byl začátek cosplay akce plánován na šestou večerní, cosplayeři se v areálu začali pomalu scházet již kolem třetí hodiny, aby se do začátku akce stihli řádně připravit. Některé kostýmy jsou oblečeny za pár minut, jiné vyžadují i delší jak hodinovou práci. K přípravě bylo cosplayerům vyhrazeno divadlo v nejvyšším patře galerie Šantovka, kde byl dostatečný prostor pro všechny účinkující.

img-responsive

Příprava kostýmů | foto: Michal Pospíšil

S šestou hodinou večerní to všechno začalo a cosplayeři byli vpuštěni mezi návštěvníky galerie. Kompletní padesátka byla pečlivě rozřazena do tematických skupin podle toho, co měli zrovna na sobě. Aby se zamezilo tomu, že na některém místě bude cosplayerů víc než na jiném, bylo každé skupince určeno, ve kterém patře budou během večera působit. Takže zatímco jste v přízemí mohli potkat skupinku Disney princezen, v druhém patře jste obdivně sledovali tým komiksových hrdinů. Zprvu se návštěvníci buďto dost ostýchali, nebo vůbec nevěděli, co se tu dnes večer odehrává. Cosplayeři se tedy setkali se spoustou odlišných názorů a pochopení. Nejvíc ze všech kostýmy očarovaly všudypřítomné děti, které obdivně sledovaly své oživlé hrdiny.

V průběhu celé akce byl k dispozici také fotokoutek, u kterého byl profesionální fotograf, který zvěčňoval všechny radostné chvíle jak navštěníků, tak cosplayerů. Mimo fotostánek se v areálu procházelo ještě několik fotografů, kteří zachycovali děj akce od jejího začátku až do úplného konce.

Slavnostním vyvrcholením celého večera byl dlouhý průvod cosplayerů, který vedl skrze celou Šantovku. Lemovaly ho desítky nadšenců a fotografů, kteří se poté na konec průvodu sami připojovali a šli vstříc závěrečnému velkému focení, které ukončilo celou akci.

img-responsive

Závěrečný průvod | foto: Michal Pospíšil

 A JAK SE AKCE LÍBILA ZÚČASTNĚNÝM COSPLAYERŮM?

Ali (The Death - Darksiders 2)

"Představení cosplaye veřejnosti byl opravdu skvělý nápad a z celé akce mám velice dobrý pocit. Lidi z nás byli opravdu unešení. Nejvíc mě bavilo strašit malé děti jakožto smrťák (Death z Darksiders). Akce byla zorganizovaná opravdu výborně. Potkal jsem spoustu známých, ale i nových lidí, u kterých sklidil můj smrťák obrovský úspěch."

Joan (Ariel - Malá mořská víla)

"Nightshopping v Šantovce byl projekt, který v česku zatím neměl obdoby a napoprvé sklidil opravdu neskutečný úspěch. Bylo zajímavé sledovat reakce lidí když nás uviděli. Nejkrásnější na celé akce ale bylo to, když návštěvníci poznali cosplayovanou postavu a byli nadšení z toho, že ji můžou vidět naživo a vyfotit se s ní. Mně jako princeznu Ariel poznalo dost lidí a myslím, že tyhle pocity ve mně zůstanou ještě dlouho. V porovnání s typickými cosplay akcemi, na které chodím, byl pro mě tohle opravdu silný zážitek právě díky obyčejným lidem, kteří z nás všech byli tak nadšení."

img-responsive

The Death (Darksiders 2) | foto: Michal Pospíšil

 Verča (Cristina Vespucci - Assassin´s Creed II)

"Akci jsem si moc užila, protože návštěvníci byli z cosplayerů nadšení a to je pro mě vždycky ta největší odměna a povzbuzení. A taky proto, že se v kostýmu hrozně ráda fotím - jsem tak trochu exibicionista."

Mishuge (Varian Wrynn)

Akce se vydařila a myslím, že se líbila nejen divákům, ale i cosplayerům. Je to něco jiného než na normální akci kde jsou všichni zvyklí na kostýmy a pro lidi, co tohle neznají a viděli cosplay poprvé, to byl určitě neuvěřitelný zážitek. Chodilo za námi hodně lidí, kteří se s námi fotili a ptali se, jak jsme své kostýmy vyrobili. Byla to zajímavá zkušenost a určitě bych si podobnou akci rád zopakoval.

BUDE NĚJAKÉ PŘÍŠTĚ?

Jelikož sklidil projekt jen samou chválu, organizátoři počítají do budoucna s podobnou akcí, která však bude ještě o něco větší a lepší. Máme se tedy na co těšit.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cosplay Nightshopping sklidil obrovský úspěch

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.