CS:GO Dreamhack 2015 v Cluj-Napoca, den druhý

Detailní rozbor všech zápasů z druhého dne DH15 v Cluj-Napoca jsme pro vás připravili společně s videem z každého zápasu.

Dreamhack Cluj-Napoca 2015 den druhý

Dreamhack Cluj-Napoca 2015 den druhý FOTO: Reprofoto YouTube

Dění na rumunském Dreamhacku probíhalo vcelku podle plánu, až na opravdu viditelné problémy s latencí. Delay na twitchi, šílený delay na ingame streamu, tolik technických pauz odvotovaných během live zápasů jako v druhý den Dreamhacku, jsem ještě neviděl. Přesto všechno se naplánované zápasy odehrály, tak tedy, bez dalšího delaye, tady je pro vás rekapitulace.

 

Cloud 9                               16:13   Vexed Gaming      (de_cobblestone)

mousesports                      16:8     Flipsid3 Tactics         (de_overpass)

Ninjas in Pyjamas              16:11   Team Liquid                  (de_mirage)

Counter Logic Gaming     16:14   Team Dignitas       (de_cobblestone)

Fnatic                                   13:16   Luminosity Gaming    (de_inferno)

G2 Esports                            6:16   Team SoloMid                (de_dust2)

Titan                                      7:16   Virtus.Pro                         (de_train)

Team EnVyUs                     16:9    NAVI                              (de_mirage)

 

img-responsive

Groups | foto: Valve

 

Cloud9   VS  Vexed Gaming   (de_cobblestone)

Úvodní zápas mezi americkým klanem Cloud9 a polskými Vexed Gaming byl jedním z vyřazujicích matchů, takže o napětí mezi hráči nebyla nouze. Velice standardní začátek, prvni pistolové kolo šlo ve prospěch Cloud9 díky jejich svižnému B pushi. Zato druhé kolo bylo poněkud ... nezvykle pacifistické. Seangares potichu lurkoval opačným směrem, než celý jeho team, a na Ačku nepotkal ani živáčka. Easy business. Vexed se rozhodli nejít pro retake a ušetřit pár Five-seven´s, Scouta. Toto kolo ukončila exploze bomby a ani jeden z životů teroristů nebo counter-teroristů nebyl zmařen. Tohle kolo, jakkoli nudné místy bylo, ukázalo tichý respekt a opatrnost na straně obou týmů.

Dále se začátek první půle vyvíjel dosti vyrovnaně. Ve 4. kole Hyper ukořistil krásny tripplekill a Vexed Gaming srovnali na 2:2. Ovšem v následujicích kolech Freakazoid a n0thing ukázali, že jsou připraveni téměř na vše, co pro ně Poláci na B položišti (které Cloud9 silně preferovali) nastraží. Vexxed Gaming opakovaně forcebuy-ovali po prohraných kolech a na CT straně vyhráli pouze 7 kol. V půli tedy 8:7 pro Cloud9.

První kolo druhé půle ukořistili Poláci a vyrovnali na 8:8. Své mementum si udželi po 4 kola na pro Cloud9 tíživých 12:8. Následovalo pár technických / taktických pauz, které umožnily Cloud9 vydechnout na chvíli bez časového nátlaku a to bylo přesně to, co američané potřebovali. Netuším co měl Seangares (Team leader pro Cloud9) za motivační proslov, ale rozhodně zafungoval. Protože následující kola byly slety tripple killů od Shrouda, kolo nato pak od Freakazoida. A poté sám Seangares předvedl quadkill s P90. Vexed Gaming nato jednoduše nebyli schopni najít odpověd, protože cokoli zkusili se setkalo s masivním neúspěchem a začali stagnoval a vyčkávat. Cloud9 byli schopni díky chybám teroristů uhrát 7 vítězných kol v řadě.To připravilo Vexed Gaming o jejich vedení a ke konci i o možnou výhru. Konečné score 16:13 pro Cloud9.

 

mousesports VS Flipsid3 Tactics   (de_overpass)

Ze začátku musím podotknout, že na tomto zápasu se velice podepsala čerstvost ukrajinsko-ruské formace teamu Flipsid3 Tactics. Jejich týmová koordinace měla mezery, bylo vidět, že oni sami nejsou spokojeni s vlastním výkonem. Začátek zápasu na CT straně byl pro ně poměrně bolestivý. První kolo vyhráli mousesports a s německou precizností pokračovali až na score 8 ku 0. V 9. kole Flipsid3 byli schopni prolomit německou dominanci na 8:1, poté 8:2, ale ekonomika teamu mousesports tímto nebyla absolutně ohrožena. A polovinu hry uzavřeli se score 12:3 pro team mousesports.

Z tohoto výsledku se hráči teamu Flipsid3 mentálně nezotavili. Je pravda, že na jejich T straně uhráli o 2 kola více než na CT, ale to na konečném, poněkud jednoznačném výsledku 16:8 (pro team mousesports) to snad nic nemění. Každopadně NiKo, nová krev v teamu mousesports, potvrdil svou solidni formu (27-16 na konci zápasu), s jen o trochu lepším výkonem už jenom nex (27-14 na konci zápasu).

 

Ninjas in Pyjamas  VS  Team Liquid (de_mirage)

 Po neúspěchu proti francouzkým Titan si NiP dali záležet s volbou taktiky pro dalši match a šli do něj s novunalezenou sebejistotou. Start pro team NiP, který začínal na teroristické straně mapy mirage se nevyvíjel ideálně. Ve 4. kole prohrávali 3:1, to ovšem nemělo dlouhého trvání. Hned v 5. kole předvedli exemplární A push, nádherný ,,step by step´´ gameplay, na který jsme od NiP zvyklí.

Technický přistup k převzetí situ, silně podpořený Xizstovým ak47 a nádherným tripplekillem. Od té doby se Xzit střídal s f0restem v otevírání příležítostí pro NiP a moc prostoru hráčům teamu Liquid nedali. Adren s Fuglym dělali co mohli, ale zbytek jejich týmu pokulhával. První půle skončila přesvědčivým výsledkem pro team NiP 10:5.

img-responsive

Ninjas in Pyjamas VS Team Liquid v první polovině zápasu | foto: Reprofoto YouTube

Team Liquid měl ovšem v zásobníku solidní T stranu taktéž. Začátek drůhé poloviny byl v režii američanů, vyhráli pistolové kolo i následující gunround. Krásný comeback do ne moc přiznivého score. Zejména nitr0 se vzchopil a s mac10 vykouzlil krasný tripplekill. Než se hráčům NiP podařilo vzkřísit jejich ekonomickou situaci, score bylo 10:10. V extrémně důležitém 21. kole se ale projevila ledově chladná severská krev a trpělivost s tím spojená. I přes riskantní buy (2x awp 1x autosniper) jsme viděli ukázkový, čistý hold od NiP. A to byl právě ten confidence boost co NiP potřebovali, Get_Right, Xizt a hlavně f0rest to vzali do vlastních rukou a úspěšně dotáhli match na konečných 16:11.

Američanům nepomohly ani USA vlaječky přilepené lepící páskou na monitorech. Nechci být nefér vůči hračům Luquid-u, ale v posledních 6 kolech to z mého pohledu vypadalo jako outplay. Nip! Nip!

Counter Logic Gaming VS Team Dignitas (de_cobblestone)

Vyřazovací zápas skupiny D, ve kterém se utkali dánští Dignitas a favorizovaní americko-kanadští CLG, byl mnohem zajímavější, než jsem očekával. CLG začali velice dobře na své T straně 4:0. Aizy z teamu Dignitas, ale měl jiné plány pro 5. kolo, s deaglem v ruce, no armor quadkill, nádherný individualní play. Bohužel pro team Dignitas jejich CT strana nebyla dostatečně efektivní a CLG se dařilo resetovat jejich ekonomiku na důležitých buy roundech. Po první půli 9:6 pro team CLG.

Druhá polovina byla pro team Dignitas úspěšnější, ale spoustu okolností hrálo proti nim. Napřiklad mají velice mladou sestavu, která nemá zatím dostatek zkušeností a chybí jim určitá forma soudnosti v kritických momentech. Také doslova před tournamentem měnili hráče s tím je samozřejmě spojeno spoustu dalšich ingame komplikací. Nicméně podali velice slušný výkon na své T straně, který byl většinou centralizován na aizyho schopnost vytvořit situaci. Co se týče technické stránky věcí, tam bych viděl prostor pro zlepšení do budoucna. Holt Counter-Strike není one man show.

img-responsive

Team Dignitas VS CLG | foto: Valve

 

Zajímavý zápas, který se ke konci CLG začal lehce vymykat z rukou, ale zvládli ho ukončit na 16-14. Možná s trochou štěstěny, ale i přesto. Tarik podržel CLG v opravdu podstatných situacích, FNS zase hrál podstatnou roli top fraggera.

Kulturní vsuvka.Po tomto zápase následoval rozhovor s hráči G2 Esports, který byl víc než narušen zákulisím. Podívejte se na Olofmeistera jak prachsprostě trolluje toto interview.

img-responsive

Olofmeister, boostmeister! | foto: Reprofoto YouTube

Fnatic VS Luminosity Gaming (de_inferno)

Asi největší překvapení 2. dne Dreamhacku v Cluj-Napoca skrýval právě tento zápas. Legendárni Fnatic nastoupili na svou T stranu s přísnou razancí a prvních pár kol okamžitě otočili ve svůj prospěch na 4:0. V 5. kole ovšem tvrdě narazili. Team Luminosity byl na ecu, jenom par deaglu a p250´s, no armor a i přesto dokázali Fnatic překvapit a po úspěšném B retaku kolo vyhrát. Vzrušující play Fallena a Colda vyústila do stavu 4:1. Bohužel pro Brazilce, si nedokázali na své CT straně udržet stabilní ekonomiku a to pomohlo hráčům Fnatic vykřesat ze své T strany 8 kol. Velice přesvědčivá T strana teamu Fnatic, téměř bezchybný map control. Po první půli tedy 8:7 pro Fnatic.

To pro Švédy je víc než dost, když zohledníte jak silná je jejich CT strana na infernu. Fnatic jsou jedni z nejkoordinovanějších klanů na světě, pokud jde o inferno. Na svou CT stranu nastupovali bez respektu k Brazilcům a hladce zvýšili svůj náskok na 10:7. V 18. kole ovšem přehnali svou agresivitu po okamžitém mid pushi a Brazilci dokázali odpovědet na 10:8 a s tím zresetovat ekonomiku teamu Fnatic. Následujících pár kol bylo velice vyrovnaných, JW a Flusha neskutečně podrželi svůj team, nutno zmínit, že Boltz, Cold a Fallen také kouzlili za Brazílii. V 23. kole se nečekaně něco zlomilo a team Fnatic začal dělat malé chyby a náhle nedokázali kola dotáhnout do konce. Pronax svůj team nepodržel ke konci zápasu.

img-responsive

Coldův výkon proti team Fnatic | foto: Valve

Konečný výsledek 16:13 ve prospěch Brazilců a dalši matchové MVP pro Colda.

G2 Esports VS Team SoloMid (de_dust2)

Souboj dvou velice čerstých formací se ke konci proměnil v naprostou dánskou dominanci. První půle byli G2 schopni aspoň nejakého odporu, ale Cajunb se svým AWP předváděl konzistentní výkon. Device a Dupreeh rozhodně nezaostávali. První půle bez menších problémů 10:5 pro team SoloMid (CT strana).

Druhá polovina byla exemplární příklad surového skillu dánských zabijáků. Pokud chcete vidět, čeho jsou schopni, doporučuji shlédnout tento zápas. Individuální výkony hráčů TSM byly k neuvěření. Konečné score 16:6 pro team SoloMid, gg.

Titan VS Virtus.Pro (de_train)

Začíname na CT straně Poláků, kteří bez ztráty jedinného muže přesvědčivě vyhráli první kolo a pokračovali v diktování tempa první půle zápasu. V 5 tém kole Byali předvedl odvážný tripplekill a score psalo 5:0. Rpk a Shoxi se pro francouzský tým snažili otevírat možnosti, např. 12 kolo Pasha se pokouší riskantně propushovat smouk, ale Titan ho zato potrestají a VP se nalezají v pozici 3vs5 a titan maji další kolo, 9:3 pro VP. Následující 13 kolo bylo velice důležité ekonomicky pro team Titan, provedli efektivní a push, Scream začal konečně něco hitovat, 9:4.  VP, ale mají desetiletí zkušeností a dokázali svou CT stranu dovést k vítěznému konci 9:6 pro VP.

img-responsive

Virtus.Pro VS Titan, score v polovině | foto: Reprofoto YouTube

Druhé pistolové kolo si připsali také VP a ekonomické bonusy s tím spojené, jim otevřely bránu k neustávajícímu nátlaku na Francouze. Smitzz předváděl nádhernou práci se Scoutem a později také s AWP, ale Titan jako team se nedokázali skoro k ničemu propracovat v druhé půli přes polskou betonovou zeď. Rpk navíc k tomu v dost podstatné situaci 20. kola zabil svého spoluhráče a to vedlo k další prohře. VP potvrzují svou reputaci, zejména Snax (25k-12d) 2.08kd prostě krása, bez menších problemů ukončují na 16:7.

Team EnVyUs VS NAVI (de_mirage)

Zatím neporažení EnVyUs (T strana) začali zápas ve svižném tempu, primočarý B rush s trochou lurkováni na shortu, Flamie (NAVI) moc dlouho naživu nezůstal v situaci 3vs1 to skončilo 1:0 pro francouzský tým. Bez zaváhaní zvedli na 3:0, díky nedostatku peněz na straně CT. NAVI se nenechali zastrašít a hladce srovnali na 3:3. V tomto tempu první polovina pokračovala i nadále, Envy zvýšili na 6:3, NAVI dorovnali na 6:6. Apex a Nbk vynikali, když šlo opravdu do tuhého pro team Envy. Na druhou stranu Zeus (NAVI) předvedl svůj nebezpečný aim, Guardian (NAVI) opět nezklamal, suverénně rotoval s AWP po celé mapě a snad jako vždy tým NAVI neskutečně podržel. U toho chvíli zůstanu. Spousta lidí mluví o Kennys-ovi a o JW, ale když se podíváte na dlouhodobější statistiky i gameplay, Guardian je jednoduše lepší. I přesto první půle skončila ve prospěch Francouzů 8:7.

V prvním kole druhé půle na sebe strhl pozornost Kioshima svým nadherným quadkillem na A položišti, 9:7 pro Envy. NAVI nebyli po dobu druhé půle schopni věci dovést dokonce a zahodili pár krasných příležitostí, musím podotknout, že jejich play byl hodně závislý na Guardianovi. EnVyUs se opakovaně dařilo číst průběh hry a přizpůsobovat se, výborná koordinace a technické provedení na jejich straně. Za celou druhou půli dovolili ukrajinsko-rusko-slovinské formaci vyhrát pouze 2 kola. Na konečných 16:9 pro team EnVyUs.

 

,

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CS:GO Dreamhack 2015 v Cluj-Napoca, den druhý

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.